Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

MIKKI,

klocek jak marzenie ale....jakie masz tarcze ???

 

Te klocki to najprawdziwsze killery dla tarcz. Nie, broń Boże nie gną. One je po prostu Z J A D A J Ą :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Zwykłe Brembo, tzn. jakieś Sporty, ale już trochę na nich jeżdżę, a teraz zmieniłem tylko klocki, więc pewnie szybko się poddadzą. Jest na nich miernik zużycia i po Twoim poście będę musiał patrzeć na niego codziennie :lol: Zobaczymy na ile starczą :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, na pewno nie wejdą bez małego dystansiku (4mm) na czterotłoczki z WRX EU.

HA!

Wczoraj na Ulezu Jedrek z czarnego WRXa poswiecil mi troche swojego czasu i pozwolil zalozyc na swoje auto (przod) moje felgi. Zaciski ma 4-tloczkowe, EU, czerwone. Ja mam czarne, ale to chyba nie bedzie znaczace :wink:

 

Wynik taki: Inovity 16x6,5 wchodza z ogromnym zapasem - smiem przypuszczac, ze przy takiej konstrukcji felgii 17x7 wejdzie na Brembo. Ori by Enkei, 5-ramienne WRX US 16x6,5... tez wchodza :!: Zapas jest minimalny, ze 2mm, ale wchodza. Ekipa z nie-ASO wypowiedziala sie, ze tak moze byc.

 

Mam nadzieje, ze po zalozeniu zaciskow na moim aucie tendencja ta utrzyma sie :twisted:

Tylu nie mierzylismy. Ale tylne zaciski wystaja chyba mniej od przednich, bo to sa tarczo-bebny... zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski ma 4-tloczkowe, EU, czerwone. Ja mam czarne, ale to chyba nie bedzie znaczace :wink: (...)

diabel tkwi w szczegolach :idea::twisted::mrgreen:

 

zaciski "czerwone" sa gladkie, natomiast zaciski "czarne" sa wypukle - maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na jakies 3-4mm... oby nie okazalo sie, ze zabraknie wlasnie tych kilku mm'ow :wink: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski "czerwone" sa gladkie, natomiast zaciski "czarne" sa wypukle - maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na jakies 3-4mm... oby nie okazalo sie, ze zabraknie wlasnie tych kilku mm'ow :wink: :grin:

 

A to Ci. :shock:

 

No to se grzywaczewski przetoczy zacisk od zewnętrznej. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski "czerwone" sa gladkie, natomiast zaciski "czarne" sa wypukle - maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na jakies 3-4mm... oby nie okazalo sie, ze zabraknie wlasnie tych kilku mm'ow :wink: :grin:

Chyba nie te emotki Ci sie wstawily :sad:

Zobaczymy, napiszemy. Czas to wreszcie przelozyc, bo na razie to FSO (Fabryka Samochodow Omawianych)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos szybciutko poratuje zebym nie musial przeszukiwac watek?

Chodzi o WRX MY06 Euro: rozmiary tarcz, rozstaw szpilek w kolach i ET. Cos jeszcze powinienem wiedziec?

Muchas gracias amigos y amigas :cool:

7x17 ET55, PCD 5x100, CB 56,1 :mrgreen:

 

polecam :arrow: http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, my master. Dziex. To sie nazywa szybkosc!!! :cool: :grin: :shock:

zaraz zaraz... napisalem o felgach, a Ty sie pewnie o tarcze hamulcowe pytales... watki mi sie pomieszaly :oops::mrgreen:

 

przod: 294x24 (5x100)

tyl: 290x18 (5x100)

 

p.s. a moze jednak Tobie cos sie pomieszalo, bo pytales o tarcze i ich ET :lol:

 

Czy ktos szybciutko poratuje zebym nie musial przeszukiwac watek?

Chodzi o WRX MY06 Euro: rozmiary tarcz, rozstaw szpilek w kolach i ET. Cos jeszcze powinienem wiedziec?

Muchas gracias amigos y amigas :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Ferrodo idzie do WRX MY06 na tyl? DS2000?

Mnie Ferodo tak skomponowal Ferodo:

przod: DS2500

tyl: DS2000

a to dziwne... bo mnie Leszek kiedys tlumaczyl, ze nie warto "zaniedbywac" tylnych hebli i na tyl trzeba dawac taka sama mieszanke jak i na przod... przynajmniej w przypadku GT MY'99-00 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, Leszek stwierdzil ze u niego jak ma na tyl DS2000 to przod sie wolniej zuzywa :idea:

byc moze zmienil koncepcje, mnie rok temu pisal, ze na tyl dajemy to samo, co i na przod :roll:

 

tak na "zdrowy chlopksi rozum": jak z tylu mamy "slabsza" miesznke, to tyl hamuje slabiej, tj. przod otrzymuje jeszcze wieksze obciazenie, co powinno prowadzic do jeszcze szybszego zuzycia sie przodu... chcialbym, aby Leszek wpadl do tego watku i wszytsko "rozlozyl po poleczkach" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski "czerwone" sa gladkie, natomiast zaciski "czarne" sa wypukle - maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na jakies 3-4mm... oby nie okazalo sie, ze zabraknie wlasnie tych kilku mm'ow :wink: :grin:

 

Chodzi raczej nie o kolor tylko o rocznik (bez wytłoczonego napisu były od 2006go, może 2 połowy 2005go, roku). Te nowsze zawsze były czerwone, a starsze czarne?

 

zaki79, może przetestuj Hawk HPS lub HP+

 

Wiesz gdzie można je kupić w PL? Jeśli tak to poproszę o PW. Średnio chce mi się czekać na transport z USA :roll:

 

ps. czy klocki we wszystkich WRX'ach EU od 2001 roku (4/2 tłoczki) są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...