Skocz do zawartości

Problem z światłami krótkimi i długimi


-Młody-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

            mam dość dziwny problem z Subarką. Mianowicie gdy mam włączone światła mijania świeci mi też słabo długie i na tablicy roździelczej świeci mi słabo kontrolka długich. Sprawdziłem kable które dochodzą do kostki i są koło akumulatora Czy może ktoś mi podpowiedzieć gdzie szukać dalej? Czy ma ktoś schemat jak powinno być podłączone kable świateł od początku do kostki? Samochód to Subaru Impreza z 2000r 125km 1994cm3 a żarówki to HB5.

 

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pokombinować sam, to weź kawałek przewodu, podepnij pod (-) na akumulatorze i dotknij do minusa w kostce żarówki.

Tylko nie pomyl bo będzie zwarcie. Jak włączysz i zaczną świecić dobrze to znaczy, że zginęła masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem na internecie co to może być, ktoś napisał że pomylono podłączanie kabli. Kabel związki masa do długich przy kostce i odwrotnie. Co sądzisz o tym? Mają rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem na internecie co to może być, ktoś napisał że pomylono podłączanie kabli. Kabel związki masa do długich przy kostce i odwrotnie. Co sądzisz o tym? Mają rację?

 

Mają. W Kąąbi miałem przy H4 pomieszane kabelki, efekt jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sprawdziłem podłączenie świateł. Jest ok. Czyli nie to jest przyczyną. Dzwoniłem do elektryka samochodowego. Mam wizyte u niego na poniedziałek. Napisze co zrobiłe żeby pomóc innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij obie kostki na raz  z żarówek i po włączeniu odpowiednich świateł posprawdzaj napięcia voltomierzem między zaciskami w kostkach , a klemą minusową i identyczne pomiary ,ale zamiast klemy dawaj masę nadwozia.Powinno byc tosamo -ok 12 wolt w obu przypadkach . Jeśli nie znajdziesz przyczyny w ten sposób-to do elektryka. -W ostateczności da nową wiazke do świateł.

A to sie tak nagle zmienilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie bezpieczniki są w porządku. To musi być coś innego

Bezpieczniki sa w sumie chyba  cztery. Ja miałem kiedyś przepalony w STi bodajze jeden i były podobne jaja z lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...