Skocz do zawartości

jaka lustrzanke cyfrowa


mic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytalem ostatnio o aparaty Fuji.

Dzisiaj przyszedl 9600 :-) Fajny jest. Wybralem ten model, a nie 6500 glownie dlatego, ze mozna uzywac kart CF jak i xD oraz zamiast dedykowanego aku wklada sie baterie.

 

Dlaczego dedykowany aku jest plusem nad akumalatorami AA? Myslalem tez o 9600, ale ma ciutke gorsza matryce, same mln pikseli to nie wszystko, troche bardziej szumi w porownaniu z 6500, reszta wlasciwie to samo (oprocz roznic ktore napisales).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (400D) i jestem bardzo zadowolony. Nie kupuj czasem zestawu z kitowym obiektywem...jest kitowy Jest trochę mały, ale można się przyzwyczaić, ewentualnie dokupić do niego coś takiego

 

Ja również mam 400D. Jest to moja pierwsza lustrzanka, więc nie mam porównania, ale jestem zadowolony. Niestety mam kitowy obiektyw i potwierdzam, że jest do bani. Ale w pierwszej kolejności dokupiłem lampę Canon speedlite 430EX i jest super :)

Kolejnym krokiem będzie jakiś obiektyw.

Właśnie, może ktoś mógłby coś polecić w rozsądnej cenie?

 

A jeśli chcesz zobaczyć próbkę zdjęć, napisz mi PW podeślę Ci linka do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, może ktoś mógłby coś polecić w rozsądnej cenie?

Ja mam TAMRONa takiego http://www.allegro.pl/item230336621_tam ... ancja.html

Chwalony na wielu forach. Światło 2.8

oraz Canona ze stabilizatorem http://www.allegro.pl/item228005388_fot ... 10111.html

Mankamentem mojego rozwiązania jest to, że kierunek obrotu pierścienia (zoomu) w Canonie jest odwrotny niż w Tamronie i czasami z przyzwyczajenia zamiast przybliżyć fotografowany obiekt, oddalam go :mrgreen:

EDIT:

Gdybym miał sie decydować tylko na jeden obiektyw kupiłbym pewnie tego Canona http://www.allegro.pl/item226950574_fot ... 19_66.html

Oczywiście podane obiektywy są kierowane dla amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TAMRONa takiego http://www.allegro.pl/item230336621_tam ... ancja.html

Chwalony na wielu forach. Światło 2.8

oraz Canona ze stabilizatorem http://www.allegro.pl/item228005388_fot ... 10111.html

Mankamentem mojego rozwiązania jest to, że kierunek obrotu pierścienia (zoomu) w Canonie jest odwrotny niż w Tamronie i czasami z przyzwyczajenia zamiast przybliżyć fotografowany obiekt, oddalam go :mrgreen:

EDIT:

Gdybym miał sie decydować tylko na jeden obiektyw kupiłbym pewnie tego Canona http://www.allegro.pl/item226950574_fot ... 19_66.html

Oczywiście podane obiektywy są kierowane dla amatorów.

O, jak dla amatorów to coś dla mnie :oops: Dwie pierwsze opcje są rzeczywiście fajne, ale robi się trochę drogo... Nie wiem, jak w tym przypadku wypadnie kluczowy wskaźnik WAF*

Ten ostatni Canon ma trochę małego zooma.

Najlepiej gdybym miał jeden uniwersalny. Ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze...

 

* WAF - Wife Acceptance Factor :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z poważniejszego użytkowania D80 na Barumie - rewelacja! Właściwie nie wiem czego więcej można by wymagać od body. Natomiast do rajdów przydałby się jednak jaśniejszy obiektyw - jak będzie budżet to kupię Sigmę EX 100-300 ze stałym światłem 4 albo 70-200 2.8. Ta którą mam obecnie jest natomiast b. dobra do makro. No i tak jak pisał gdzieś wcześniej Przemeq - przyda się polar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dedykowany aku jest plusem nad akumalatorami AA? Myslalem tez o 9600, ale ma ciutke gorsza matryce, same mln pikseli to nie wszystko, troche bardziej szumi w porownaniu z 6500, reszta wlasciwie to samo (oprocz roznic ktore napisales).

 

Ja napisalem, ze dla mnie akumulatory AA sa lepsze :-) Mam dwa komplety a jak to malo to do kiosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z poważniejszego użytkowania D80 na Barumie - rewelacja! Właściwie nie wiem czego więcej można by wymagać od body

Uszczelnienia.

 

Aflinta ale to raczej półka D200/300. Swoja drogą zagatka słyszała od jakiegos profi fotografa jak na jakimś zimowym evencie amatorom w 30D strzelały migawki... od mrozu. Canon kaput ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Swoja drogą zagatka słyszała od jakiegos profi fotografa jak na jakimś zimowym evencie amatorom w 30D strzelały migawki... od mrozu. Canon kaput ! ;-)

 

Ad. 30D. Dwa tygodnie temu w FJ wziąłem takiego w łapki. Wyświetlacz w wizjerze przestał działać. :roll: Czyżby zły dotyk? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloru, ależ skąd, Pentax K10D czy też bliźniaczy do niego samsung to właśnie ta półka - oba uszczelnienia mają :)

 

Jakies mają ;-) Po ostatniej wyprawie offroadowej nawet D50 przezyl. Może to zaleta stałoogniskowego szkła a nie taniego odkurzacza typu zoom :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szumienie Canonów vs Nikony, Canony dominują w astrofotografii własnie ze względu na mniejsze szumy. Oczywiście, wtedy ma się do czynienia z czasami rzędu 300s albo 500s, ale to jednak o czymś świadczy - jakości matrycy. Zresztą no właśnie, tutaj są zupełnie dwa różne typy matryc, CMOS vs CCD, a jak wiadomo to właśnie CMOS dużo mniej szumi. CMOSowe matryce Canona to absolutna ekstraklasa w tej dziedzinie, mimo wszystko trochę zapomnianej w erze dominacji CCD.

Canony są także preferowane ze względu na prawdziwy tryb RAW, dzięki temu proces zdejmowania maski kolorów może być przeprowadzony na komputerze przy zastosowaniu dużo lepszych algorytmów - mniejsze szumy i wieksza możliwość pracy z kolorem. Ale to tak trochę rozjechałem się nie wiadomo gdzie, nikt chyba tego nie robi poza astrofotografami :mrgreen:

http://www.astrosurf.com/buil/d70v10d/eval.htm <- można trochę poczytać, nie wszystko interesujące jeśli chodzi o zwykłą fotografię, ale coś tam jest.

 

PS.

10D to lepsze 300D (300D, absolutna legenda astronomii... :cool: )

20D to lepsze 350D

i to samo z 30D i 400D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym krokiem będzie jakiś obiektyw.

Właśnie, może ktoś mógłby coś polecić w rozsądnej cenie?

 

Zależy do czego, ale taki całkiem uniwersalny to 28-135USM IS. A jak masz kasę, to kupuj L-ki ;> (np. taki 70-200 f/4 L nie jest już specjalnie drogi, a jest piekelnie szybki w porównaniu do szkieł amatorskich, gorzej np. z ceną 17-40).

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym krokiem będzie jakiś obiektyw.

Właśnie, może ktoś mógłby coś polecić w rozsądnej cenie?

 

Zależy do czego, ale taki całkiem uniwersalny to 28-135USM IS. A jak masz kasę, to kupuj L-ki ;> (np. taki 70-200 f/4 L nie jest już specjalnie drogi, a jest piekelnie szybki w porównaniu do szkieł amatorskich, gorzej np. z ceną 17-40).

 

r.

 

Nie znam szklarni Canona czy 50/1.8 nie bedzie dosc ciekawym pomyslem. Po zakupie czegos takiego do nikona i przejsciu z kita odkrywa sie nową jakość fotografii. Przejscie z canonowego 18-55 moze byc jeszcze wiekszym szokiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie wszystkich plusów dodatnich i plusów ujemnych doszedłem do wniosku, że szkoda kasy na kastraty. Do świąt ciut dołożę i sprezentuje sobie lepszą puszkę, nawet z jakimś kitem. Na lepsze słoiki przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taki całkiem uniwersalny to 28-135USM IS.

Miałem kiedyś do testów taki nowy obiektyw. Niestety porównanie stabilizatora (robiłem testy po kilku piwkach ) wypadło zdecydowanie lepiej na korzyść Canona 70-300. W 28-135 z tego co pamiętam jest starszy układ IS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...