Skocz do zawartości

skrzynia STI 5MT


M_isza

Rekomendowane odpowiedzi

hi, czy ktos madry moze napisac, jak jest z pancernoscia skrzyn 5MT ze starych STI w porownaniu do nowszych 6MT?

Ile max Nm 5MT sa w stanie przyjac?

przelozenie 4.11 to mniej wiecej jaki Vmax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bugeye temat się trochę komplikuje, bo jest sporo większa masa niż w GC8, a co za tym idzie są większe przeciążenia.

Dużo też zależy od średnicy koła, im większe tym łatwiej skrzynię zmielić.

Gotowej odpowiedzi nie ma.

Ja u siebie katuję 4.44 ze STi 97 i jak na razie jeździ, ale to jest tylko GTek.

 

Tu jest przeliczona dość popularna 4,11: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/68896-s-krotka-skrzynia-411/?hl=%2Bskrzynia+%2Bkrótka

Edytowane przez ryjeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.44 wg mnie jest mega, a max predkosc 180-190.

 

Skrzyń o przełożeniu głównym 4,444 było kilka. Różniły się przełożeniami poszczególnych biegów.  5ki miały albo 0,825 albo 0,738. To daje i tak większą prędkość max niż 5 bieg 0,972 i 4,111 na głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4.44 wg mnie jest mega, a max predkosc 180-190.

 

Skrzyń o przełożeniu głównym 4,444 było kilka. Różniły się przełożeniami poszczególnych biegów.  5ki miały albo 0,825 albo 0,738. To daje i tak większą prędkość max niż 5 bieg 0,972 i 4,111 na głównym.

 

Mnie konkretnie interesuje skrzynka TY752VB3FA. wg tego co wujek gogiel wyrzucil, jest 4,111 na glownym i 0,825 na 5. Za duzo neistety wiecej nie udalo mi sie znalezc poza tym, ze byla w JMD WRX i STi MY95. 

a 0,972 chyba wiekszosc skrzyek z glowynym 3,900 mialo na 5 biegu...

 

I wobec tego ciagle mam metlik. Wg jakiegos kalkulatora przelozenim przy 7000RPM na 5 biegu Vmax wychodzi ok 240 kmh...  Czy ktos madry moze to potwierdzic?

 

ale ciagle najwazniejsze pytanie, czy taka 20 letnia skrzynka, ktora tez ladowala w STI jest faktycznie mocniejsza i  mozna ja bezpieczniej okazjonalnie poupalac niz w wrx bug my01? Po mapie moj bug ma 370 Nm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ciagle najwazniejsze pytanie, czy taka 20 letnia skrzynka, ktora tez ladowala w STI jest faktycznie mocniejsza i  mozna ja bezpieczniej okazjonalnie poupalac niz w wrx bug my01? Po mapie moj bug ma 370 Nm. 

Niutki taka skrzynia powinna znieść,nawet przy upalaniu.Tu decydujące znaczenie ma stan skrzyni,jej przebieg i dbałość poprzedników o obsługę i sposób użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam TY754VB1CA

 

przejechane lacznie 115 tys km, z tego od 30 tys glownie "upalanie" + dojazdy, zlamane widelki przesuwajace 1-2 bieg, kolka bez awarii (ok. 330 Nm, sprzeglo seria)

 

od kilkuset km 380-400 Nm i przejechane na suchym 2 imprezy, jakies 100 km na ostro, trudno powiedziec co bedzie dalej, sprzeglo extreme z pelna tarcza organiczna i troche wzmocnionym dociskiem

 

wiekszego momentu przy tej skrzyni nie bede probowac, na drogowej oponie bylbym spokojny o moja skrzynie

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam TY752VBCAA czyli STI ver.4 i od 4 lat próbuje ją zmielić z mizernym skutkiem.

 

przejechane łącznie kolo 100 tys km na blacie, z tego przeze mnie 25 tys ostro, zero problemów , mając manie natręctw dotyczącą mego auta wymieniłem "krzyżak" połączenia lewarka zmiany biegów z skrzynią bo był luz na nim :)

 

około 400Nm , 1.3bar doładowania w peaku, strzały ze sprzęgła itd itp. Mam sprzęgło subaru oryginalne, które kwalifikuje się już do wymiany. Po dłuższym zastanowieniu kupie oryginał znowu,gdyż  "słabe sprzęgło" w przypadku 5MT wystarcza.

 

kons6:

"wiekszego momentu przy tej skrzyni nie bede probowac, na drogowej oponie bylbym spokojny o moja skrzynie" - zgadzam się z przedmówcą w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...