Skocz do zawartości

STI Stany a Europa???


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wszyscy juz brzydką mówiąc rzygają tematem Subaru US ale tego chyba jeszcze nie było. Ciekawi mnie czy ma ktoś może jakieś informację jak jest z STI ze Stanów tym nowym 2006 rocznikiem 300 KM, podobno silnik jest lepszy niż w Europie ale podobno zawieszenie jest wykonane z gorszych materiałów, wie ktoś coś może na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś mi mowił, (nie wiem czy to prawda - nie znam się), że WRXy ze Stanów mają słabsze skrzynie biegów i elementy przeniesienia napędu - podobno przy ostrej "polskiej" jeździe można szybko zakatować jedno i drugie. Ale tak jak mówię - nie wiem ile w tym prawdy...ani czy dotyczy to także STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, brak chłodnicy oleju w dyfrze i skrzyni. Wymiana kosztowna. Przykład z mojego podwórka STI 06. Pozdrawiam

 

Subaryta, bylo jakies US Spec i ciebie na remont skrzyni, tak zeby mozna bylo zajrzec do srodka?

 

Moim zdaniem brak chlodnicy oleju to URBAN LEGEND - to samo slyszalem o Evo i okazalo sie wierutna bzdura. Wg mnie w US i EU skrzynie i dyfry sa te same - jesli chlodnica jest w wersji EU, bedzie rowniez w amrykanskiej..

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI USA niby ma więcej KM, ale tam są "przekłamane konie" - tzn inaczej się je liczy :???: W USA są dostępne paliwa nawet 75oktan i raczej nie ma więcej niż 98! (ale chodzi o jakość :D). Dodatkowo STI USA ma głośniejszy wygar, a to ze względu na inne standardy niż EU - tak mi odpisali z Subaru of America! Niby STI EU, a USA nie powinny się różnić, jednak trzeba pamiętać, że Amerykanie zawsze dostajato, co najlepsze...!

 

To jest moja opinia.

 

PS. Leszek, jak kupisz STI z USA to opisz co i jak, gdyż mnie też interesuje USA version ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 2317892379219874 razy było pisane, że jest inna jednostka pomiaru.

 

A JDM'owy jest chyba dwulitrowy? I ma wyższy moment, ale potrzebuje 10x lepszego paliwa, niż u nas.

 

Ale to było mówione odnośnie WRXa i różnicy między 225, a 227, a różnica 20 KM nie jest tym samym co różnica 3 (nawet biorąc pod uwagę, że 280 jest większe od 225, to różnica błędu nie jest proporcjonalnie większa). Do tego dochodzi różnica 14 Nm na korzyść US speca.

 

Zamiast się wymądrzać i irytować mógłbyś się czasami uspokoić i porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ćwiek jest duży bo różnice cenowe dochodzące nawet do 40-60 tyś złotych ale jak mam znowu coś zmieniać w amerykańcu bo jest gorsze niż w europejczyku albo ma mi się psuć to bym się zastanowił.

 

A różnicę w koniach muszą być bo nawet Subaru US podaje, że ich STI ma poniżej 5 do setki chyba 4,9.

 

Więcej opini more more more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...