Skocz do zawartości

Nieszczelna chlodnica


kraszana

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc. Problem wyglada nastepujaco. Patrzac od gory na chlodnice po otwarciu maski znajduje sie plastik polaczony z chlodnica. Na tym wlasnie plastiku jest owa nieszczelnosc :(. Popekane ze starosci :mellow: (Zdjecie z dokladnym miejscem dolaczam nizej)Pytanie brzmi czy jest mozliwosc sklejenia tego plastiku , czy niestety wymiana chlodnicy ? Dzieki z gory za odpowiedzi.Pozdrawiam

post-14402-0-86037700-1393600099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety... miałem to samo w zeszłym roku... nie radzę z tym jeździć... ja na początku miałem małą nieszczelność ale po jakimś miesiącu wywaliło mi tamtędy caly płyn, skoczyła temperatura i skończyło się na holowaniu.... :unsure:

 

nic tylko kupić nową chłodnicę koyo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Spróbować możesz ale pamiĘtaj, znając życie puści w najmniej oczekiwanym momencie. Proponuje zakup nowej np. http://www.subarak.com.pl/80-chlodnice-wody-subaru

Osobiście na czas oczekiwania na chlłodnicę ratowałem się środkiem uszczelniającym K2,uszczelnił na jakieś 200 km

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Spróbować możesz ale pamiĘtaj, znając życie puści w najmniej oczekiwanym momencie. Proponuje zakup nowej np. http://www.subarak.c...ice-wody-subaru

Osobiście na czas oczekiwania na chlłodnicę ratowałem się środkiem uszczelniającym K2,uszczelnił na jakieś 200 km

 

Pozdrawiam

Napisz prosze jeszcze gdzie znalezc nr czesci ... Na stronce ktora mi podales jest piekny wybor tylko nie wiem ktora dokladnie wybrac. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu idź i zmierz chłodnicę?? :-D

 

EDIT: jeżeli to twój silinik:

 

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_7/cooling_system/engine_cooling/illustration_1/

 

to to jest Twoja chłodnica:

 

http://www.subarak.com.pl/silnik/474-chlodnica-wody-koyorad-do-subaru-impreza-02-.html

Edytowane przez wslawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Spróbować możesz ale pamiĘtaj, znając życie puści w najmniej oczekiwanym momencie. Proponuje zakup nowej np. http://www.subarak.c...ice-wody-subaru

Osobiście na czas oczekiwania na chlłodnicę ratowałem się środkiem uszczelniającym K2,uszczelnił na jakieś 200 km

 

Pozdrawiam

Napisz prosze jeszcze gdzie znalezc nr czesci ... Na stronce ktora mi podales jest piekny wybor tylko nie wiem ktora dokladnie wybrac. Dzieki

Kolego Zadzwoń pod nr 785-840-111 ,czeka na Ciebie mega profesjonalna obsługa w mgnieniu oka:)

Ps pytaj o rabat 10%

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze kupilem auto z identycznym problemem (chlodnica byla klejona) , nie pojezdzilem dluzej niz 3 dni jak wywalilo plyn w trakcie jazdy i malo co nie zarżnąłem silnika. Ratowałem się jakimś szybkim zakupem byle zamiennika - kupilem nowke za jakąś niewysoką kwotę (250 PLN) i ta chlodnica przezyła 2 miesiące i zaczęła rownież cieknąć na miejscach łączenia plastiku z aluminium. Teraz mam KOYO od paru miesięcy i dziala na razie super, wreszcie przestałem sprawdzać co chwilę stan plynu chlodniczego. Tez kupowałem w w/w sklepie i mogę polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlodnice pekaja ze starosci ,tenplastik pod plywem teperatury i czasu mieknie i peka pozatym zwruccie uwage w starych chlodnicach jak ten plastik wyglada od srodka jest slabej jakosci tak jakby byl wymieszany z powietrzem a jezeli chodzi o cisnienie panujace w ukladzie jest znikome 1,1 albo 1,3z korkiem sti w naczyniu wyruwnawczym'czesciej pekaja w turbo bo jest wieksza teperatura pracy chlodnicy i sie szybciej starzeje plastik,z zamienniko to tylko koyo lub nissen i zwracajcie uwage na grubosc radiatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teperatura teperatura zmierz jaka jest pod maska w wolnossaku a jaka w wrx lub sti i sie nie zdziwie sie jerzeli teperatura plynu nie jest woeksza nawet jak wentylator chodzi zreszta co szubciej sie grzeje turbo czy wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie jest to 1 objaw przepuszczającej cisnienie do układu uszczelki pod głowicami?

 

Od wymiany chlodnicy zrobilem prawie 40 kkm,, wiec UPG to raczej nie jest. Innych objawow nie zauwazylem, auto w tym czasie bylo juz dwa razy na upalanku na redeco oraz zrobilo troche km po gorskich serpentynkach, gdzie lekko nie mialo.

Zastanawiająca jest za to ilosc korków - jeden jest w chlodnicy, jeden w zbiorniku wyrównawczym. Poprzedni (bugeye) nie mial korka w chlodnicy. Korki te maja inne cisnienia otwarcia. Do tego niby to naczynia polaczone a jednak korki sa dwa - wyglada na to ze cos w tym ustrojstwie poprawiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was ponownie

Problem jest nadal...Napisalbym ze nawet wiekszy  :(

Sprawa wyglada tak ze chcialem jak polecil Pawel1404 kupic chlodnice koyo lecz sprzedawca nie wiedzial kiedy bedzie nastepna dostawa gdyz tej ktora potrzebuje nie bylo na stanie. Pomyslalem , coz auto nie bedzie stac  wiec kupie poki co uzywke dzielnie czekajac na koyo. Skontaktowal sie ze mna forumowicz ARTUR009 ktoremu to po ustaleniu co i jak przelalem 12/03/14  pieniazki na wskazane konto....

I tu zaczal sie problem.Szanowny pan ARTUR009 do dzis nie daje znaku zycia. Pisalem na maila , pisalem na forum (komunikator) i cisza , martwa cisza. Dodam ze ARTUR009 logowal sie ostatnio na forum 17/03/14 stad latwo sie domyslec ze ARTUR009 to zwykly naciagacz i zlodziej przed ktorym wlasnie chcialem was wszystkich ustrzec !!!!

Tyle mojego placzu  :D

Teraz zwracam sie z prosba do uczciwych forumowiczow... Czy bedzie ktos mial uzywana chlodnice wody do subaru wrx z 2002 roku , 218 km. Kpie natychmiast.PW prosze jak cos.

Dzieki z gory i przepraszam za wyzej wymienione slowa lecz rzeczy trzeba nazywac po imieniu.

Pozdrawiam

Sylwester B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...