Skocz do zawartości

Jaka fela do gc?


pajac_am

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam nadzieję, że zima jeszcze przyjdzie, ale póki co mamy wiosnę :(

I tak zacząłem zastanawiać się nad felunkiem do mojej śnieżynki ;)

Mam zamiar nabyć coś w tym stylu:

gc8-7.jpg

 

Oczywiście w moim przypadku będzie to "plastelinowa" podróbka ADVAN'a prościutko z alledrogo ;)

 

Mam jedynie pytanko o rozmiar?

 

Seryjny rozm. stalówki to 14 :D

Przykładając 15, nadal wydaje mi się to małe. 16 mogłyby być ok. A czy 17 nie będzie zbyt duże? Moje auto jest na seryjnym zawiasie, więc stoi wyżej niż te ze zdjęcia i tak raczej zostanie.

Dodam, że chciałbym zachować średnicę zewn. opony najbardziej zbliżoną do ori, żeby licznik nie kłamał i żeby profil opony nie był zarazem zbyt niski.

Ktoś potrafi na oko powiedzieć jaki rozm. felgi jest na zdjęciu powyżej?

Mile widziane będą również posty z załączoną fotką GC z profilu na podobnej feldze z opisanym rozmiarem.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na seryjnym zawiasie i 17 bedzie stał jak na szczudłach:

 

Niestety foto z imgeszhacka nie działa, mam tylko takie

PMu2q.jpg?1

 

Na pro kicie -30 stoi tak

 

med_gallery_6380_57_888558.jpg

 

 

zajrzyj do tematu: Dyziek miał identyczne

 

http://www.forum.sub...zawieszen-i-kol

 

Na focie jest pewnie 215/45.

Przy 17 powinien być profil 45

 

 

http://waxtum.com/auto/rechner/et.html

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie słabo przeszukałem forum ;)

Temat od Dyźka spełnia moje oczekiwania, a nawet jest bardziej rozbudowany o zawias.

Ale fajnie by było gdyby mój temat się rozwinął, bo u Dyźka jest niestety więcej pytań niż odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Matizowym foto jest też i Moja babcia...w którymś tam z kolei stadium rozwoju....U Mnie siedziały 16tki bbs'a....na oponie 195/45...ale i gleba była lekka...z chińskimi springami na czele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Subarowe 16'tki z balonem 205/55 i jeśli chodzi o wskazania licznika, to pokazuje dokładnie prędkość rzeczywistą.

Przy licznikowych 100km/h, gps pokazuje również 100km/h. Przy wyższych prędkościach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Revolution Millenium 17"

Do białego GC8 będą idealnie pasowały,

a poza tym:

 

- są bardzo mocne (made in JuKej) firma produkuje felgi m.in. do rajdów

- ładny wzór Speedline ST2 (2013)

- adoptują big brake kit (spokojnie wchodzą złote brembo)

- możesz kupić nowiutkie felgi od komancz'a:

http://www.forum.sub...e/#entry1946996

- masz blisko, bo Komancz ma swój sklepik w Chorzowie (korty tenisowe niedaleko Wesołego Miasteczka )

- dobra cena jak za taki zestaw 2 600 PLN

- rozmiar: 7,5x17" ET+48 [5x100]

 

Jest też małe "ale" mianowicie:

- wypadałoby obniżyć zawias

- na 17" z balonem będzie wyglądało jak dżip ;)

należy się więc oponka co najmniej 215/45/17

- a co za tym idzie - bedzie twardo :D

 

Oczywiście mam te felgi i z czystym sumieniem moge powiedzieć, że warto !

 

P.S.

Na zachete typeR Filipa :wub:

 

post-5346-0-98343200-1391860897_thumb.jpg

 

post-5346-0-54258700-1391860913_thumb.jpg

Edytowane przez kris88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kris88, wszystko ładnie pięknie, tylko, że ja nie mam es ti aja, a jedynie zwykłe GC ;)

Co za tym idzie; mam mniej więcej 2x mniejszy budżet :( Wiem, że 2600 za mocną i lekką felę to nie dużo, ale po prostu nie dam tyle ;)

 

Jest też małe "ale" mianowicie:

- wypadałoby obniżyć zawias

Wolałbym nie, ale wiem że byłoby lepiej.

Jeszcze jest trochę czasu, ale chyba zdecyduję się na 16 cali z oponą 195/55 lub 205/50.

A Ty @@WueM, jaki miałeś rozmiar oponki na tych 16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n

hejo....kriss mądrze prawi....Felga na Jego Subarynce wygląda mega dobrze...Ale i Ty masz Swoje racje...Koszt i to nie mały :/

U Mnie tak jak juz pisałem felga miała parametry 6.5x16" jest to ori bbs dwuczęsciowy skręcany z kutym rantem montowany w wersjach vw golf3 20jahre :P w golfie 4 w 25jahre są o 0.5" szersze....według Mnie jest to bardzo fajna opcja- koła nie są chińskie a więc i plastelinowe no i cena zakupu nadal dobra...Jeśli trafisz takie do renowacji możesz je rozkręcić i pomalować na dowolny kolor...np. złoty :)

otwór centrujący różni się od subarowego tylko 1mm...więc możesz dać cieniutki pierścień (miałem)...pozostałe rozstawy również pasują..nic nie trze nic nie wystaje...minus? dla nie których nie ten styl...ale Mnie akurat się podobały..szczególnie jak je pomalowałem na biało :)

Aha a oponki na nich miałem 195/45...jednakże profil dość niski...osobiście dałbym185/55 lub 195/50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądaj regularnie do giełdy na forum. Ew allegro. ja tak znalazłem Crono. Gdyby były na forum wystawione nie zdązył bym do kolejki jako ósmy.

 

Ostatnio ktoś wrzucił Braidy o 7:30, 40 min pózniej były sprzedane.

 

 

 

A te podroby RGII łykałbym jakby były uzywane, np jak dyziek sprzedawal to była mistrz okazja, bo koło pewne.

 

Edit: 16" z małą glebą tez moze ladnie wyglądać. Miałem GTkowe z oponą 205/55 wygladało tak

 

sice.jpg

 

przy 205/50 byloby miodzio. Takie felgi dostaniesz za ok 800zł na forum. A skrzywić je trudno.

 

Aha, nie słuchaj Wuema- dostałem od znajomego Dunlopy 195/45 i kola wyglądaly jak 13".

 

W sumie nawet przygoda na plus bo zdecydowałem sie na 17"

 

 

Wuem! Aga dalej płacze za tymi felgami :P

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem w dziale sprzedazy kumplowi wlasnie takie felgi jakie ma MichaIID. Cena 1350 wydaje się być ok. Jezeli jesstes zainteresowany zerknij tutaj http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/68521-s-felgi-speedlinesportowy-katster-nardi/ zadzwon do kolegi a napewno się dogadacie, felgi świeżo odmalowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopii Advana - użytkowałem ponad 2 lata takie podróby 7x7" Zaliczyły trochę lotnisk i upalania . Jak dla mnie bomba - nie pokrzywiły się, lakier nie odchodził. Były na nich opony 205/45. Kolejne 2 lata jeździ na nich kolega i nadal jest ok. Płaciłem wtedy za nówki 1800zł i kupiłbym drugi raz. Chyba, że tylko mi trafiła się tak dobra kopia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Advana z Chin też nie mogłem marudzić :)

 

Zerknij tutaj: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/47550-taki-prawie-konfigurator-zawieszen-i-kol/page__st__25

 

Sporo linków do kalkulatorów opon i samych felg. Nic więcej nie potrzeba żeby wybrać dobre koło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...