Skocz do zawartości

Legacy IV katalizator


atomic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Poważnie rozważam zakup Legacy 2007 2,5 SOHC wolny ssak. Dzisiaj na serwisie okazało się, że dość głośny jest układ wydechowy w okolicach katalizatora. Słychać rezonans drgającej blachy. Mechanik orzekł, że prawdopodobnie jest to oznaka padającego katalizatora.

Wymienić można tylko na oryginał w cenie 4 600zł plus robocizna. Problem podobno pojawia się w momencie, kiedy używamy słabej jakości paliwa. Przy cenie siedmioletniego samochodu, jest to dość spory wydatek.

Czy istnieją jakieś alternatywne sposoby załatwienia tego problemu?

 

 

pozdrawiam

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej najczęściej to wina zewnętrznej osłony kata. W moim aucie było podobnie i po usunięciu zewnętrznej osłony wszystko ucichło i tak trwa 80kkm. Trzeba tylko uważać by nie parkować na suchej trawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mechanik, znający się na subaru, twierdzi, że to raczej nie blacha tylko katalizator. Kupując samochód próbuję skalkulować czarny scenariusz. Jak padnie katalizator, to czy zaboli finansowo. Z drugiej strony znalazłem na szybko firmę która dorabia sportowe katalizatory. Tutaj koszt spada ponieżej 1000zł, a gwarantują, że spaliny będą na tyle czyste, żeby przejść badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mechanik, znający się na subaru, twierdzi, że to raczej nie blacha tylko katalizator. Kupując samochód próbuję skalkulować czarny scenariusz. Jak padnie katalizator, to czy zaboli finansowo. Z drugiej strony znalazłem na szybko firmę która dorabia sportowe katalizatory. Tutaj koszt spada ponieżej 1000zł, a gwarantują, że spaliny będą na tyle czyste, żeby przejść badanie techniczne.

 

moze byc jeszcze plecionka ... katalizator w My07 na prawde watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałoby tam w środku hałasować. Efektem padającego kata jest raczej wywalanie błędu o niesprawności kata . Raczej to blaszki. Gdyby jednak trzeba było wymienić na nowy to zamiennik nie kosztuje więcej niż 1000 zł. Ja w H6 mam 3, wymieniłem 2 przednie kompletne sportowe z nierdzewki w MG Motorsport za chyba coś ok. 2000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co ja się orientuje to akurat katalizator często potrafi się stopić w takim modelu. Może też wtedy brzęczeć. Myślę, że każdy kto ma więcej niż 1 szarą komórkę potrafi wykluczyć brzęczącą osłonę wydechu w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. W moim legacy też brzeczalo owinołem bandazem i na to oslona. Efekt cicha praca, zachowanie temperatury pozwala spalinom szybciej wydostac się z wydechu. Kolejny plus to lepsza praca przy dodawaniu gazu. Nie jest mocniejszy ale przedzial pracy 2-3,5 tys.jest odczuwalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...