Skocz do zawartości

Boję się, że już nie odpali ...


landsmann

Rekomendowane odpowiedzi

starym forkiem 2.0 sohc 125KM zrobilem ponad 100kkm na LPG, obecnym forkiem 2.5 sohc 173KM tez ponad 100kkm,

 

spanie forka 2.0 i 2,5 to okolice 10-12L LPG

 

 

Ja o takim spalaniu moge pomarzyć :)

Mój Forek 2.0T w mieście zimą pali 17-18 LPG i to przy uważnym przyciskaniu gazu

Edytowane przez landsmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz jeździć? Ja jak chciałem, to przy starym turbo 170 KM, na benzynie nie było problemy spalić w zakorkowanym mieście i 50% trasa 10,5 litra.

ty tez nie umiesz bo moj moje GTMY95 po Krakowie palilo max 6-6,5 B)

 

moje doswiadczenie z LPG i 3 subaru

 

spanie forka 2.0 i 2,5 to okolice 10-12L LPG

outback 2.5 pali 11-13L LPG

 

policz sobie ile siana zaoszczedzilem przez tez 300kkm.....

te auta palą ci mniej gazu niż Pb? chyba że to dane z trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kolegi ppmarian reprezentować czy bronić, ale na 100% to jego dane średnie i jak najbardziej realne. Wystarczy przewidywać co się będzie działo, z górki wrzucać na bieg a nie na luz, hamować silnikiem i kilka innych rzeczy... i spalanie spokojnie spada 15%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kolegi ppmarian reprezentować czy bronić, ale na 100% to jego dane średnie i jak najbardziej realne. Wystarczy przewidywać co się będzie działo, z górki wrzucać na bieg a nie na luz, hamować silnikiem i kilka innych rzeczy... i spalanie spokojnie spada 15%...

 

Zwłaszcza posiadając AT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę legacem z Lpg już 3 rok ,przejechałem na gazie 84kkm bez jakiegokolwiek problemu . Przez ten okres wymieniłem sondę (175pln), dwa razy świece ,dwa razy zawory regulowane (2 x 300pln) i co mam przytakiwać sceptykom jak według powyższego kalkulatora co roku oszczędzam równowartość połowy mojego auta ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kolegi ppmarian reprezentować czy bronić, ale na 100% to jego dane średnie i jak najbardziej realne. Wystarczy przewidywać co się będzie działo, z górki wrzucać na bieg a nie na luz, hamować silnikiem i kilka innych rzeczy... i spalanie spokojnie spada 15%...

 

Zwłaszcza posiadając AT :P

 

Średnie spalanie byłego LegWana to 11,047 LPG + 0,598 Pb. Dane z 19 353km. Łączny koszt 1km to 0,2918 zł, czyli lekko licząc jestem 3 tysi do przodu.

 

Czy wszyscy plujący na LPG też zawsze tankują do pełna ? :biglol:

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód już po naprawie. Powodem był rozrusznik + immobiliser żrący prąd na boku

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi!

 

Odwdzięczę się przestrogą przed warsztatem na ul Jutrzenki - wymiana części, jak się okazało, losowa

(bo taki mu sie błąd pojawił po podłaszeniu do komp.), nerwy (bo samochod nadal nie odpalal tak jak powinien) i wydatek 3 x wiekszy niż w warsztatcie gdzie docelowo usunąłem usterkę.

 

Swoją droga gorąco polecam zakład przy ul Gidzińskiego - pierwszy (a w mojej historii z Subaru 4) warsztat z normalnym,

ludzkim podejściem.

 

Chętnie podzielę sie szerszym info na PW

Edytowane przez landsmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód już po naprawie. Powodem był rozrusznik + immobiliser żrący prąd na boku

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi!

 

Odwdzięczę się przestrogą przed warsztatem na ul Jutrzenki - wymiana części, jak się okazało, losowa

(bo taki mu sie błąd pojawił po podłaszeniu do komp.), nerwy (bo samochod nadal nie odpalal tak jak powinien) i wydatek 3 x wiekszy niż w warsztatcie gdzie docelowo usunąłem usterkę.

 

Swoją droga gorąco polecam zakład przy ul Gidzińskiego - pierwszy (a w mojej historii z Subaru 4) warsztat z normalnym,

ludzkim podejściem.

 

Chętnie podzielę sie szerszym info na PW

 

Ja tam na alkohol wybredny nie jestem :yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam na alkohol wybredny nie jestem :yahoo:

 

Przy tych temperaturach to wręcz wskazane :P

A zupełnie na serio, to jestem zobowiązany i mam nadzieje, że będzie okazja na rewanż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście mam 15-16 LPG my girl potrafi dziwnie zejść do 13 LPG ciekawe jak ona to robi ;-). W trasie mam 10,5-11,5 LPG tak go 130km/h

 

Jaki rocznik?

Ja w takim silniku przy AT, w miescie nie schodze ponizej 17l LPG

Edytowane przez landsmann
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...