Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

koszt pompy to podobno 1tys zl, nie wiem dokladnie bo nie musialem wymieniac, przynajmniej jak narazie. bezpieczniej nie dojezdzac gazu do konca i tankowac predzej. mnie osobiscie zdarzylo sie wyjechac gaz 2x do konca, a tak caly rok tankuje zawsze prędzej. koszt instalacji to jakies 5000zl i zapewne w górę

 

poza tym instalka jest bezobslugowa. na samym poczatku jak kupilem samochod bylem u gazownika, posprawdzal i powiedzial ze wszystko jest ok i jezeli nic sie nie dzieje to nie trzeba przyjezdzac na ''przegląd''. od roku nic sie nie dzieje wiec gazownika rok nie widzialem :P nie wiem czy skusilbym sie na 5gen gdybym mial zakladac gaz do swojego auta. ja juz kupilem gaz z tą instalacją (montowana jeszcze we włoszech) więc mam i jezdze :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno Vialle wypuściło 5 generację przyjaźniejszą w zakupie i eksploatacji. Butla taka sama jak przy innych instalacjach - inny jest wielozawór, pompa jest zewnętrzna i sporo tańsza od wcześniejszej wersji. Komputer sterujący jest w pełni programowalny - nie tak jak wcześniej dedykowany pod dany model. Także te rozwiązania stają się już popularne. Ja i tak czekam na rozpowszechnienie 6 generacji :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z cyklu "co zakładać" :rolleyes: Bo już zgłupiałem :wacko:

 

Sterownik PRINS'a:

- wtryski -> Hana niebieskie czy Barracud'y ?

- reduktor -> ARC01 (czerwony) czy KME Gold czy Romano ?

- instalacja gazowa 8 mm2 zrobiona na miedzi czy rurze termoplastycznej ?

 

Gazownik nie poleca ARC, bo ma plastikowe króćce podłączeniowe, które podobno potrafią się rozszczelnić. Poza tym KME jest z większym zapasem mocy niż ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poczytałem ale totalnie nie rozumem co z czym się je

 

Chciałbym instalacje 5 gen do tribeki

 

Co najlepszego* wybrać

u kogo montować?

 

*

czyli bardzo dobrze współpracujące coś z ECU H6

tylko topendowe rozwiązania, tankowanie przez adapter przy wlewie paliwa.

żadnego druciarstwa, koniecznie ze wskaźnikiem ilości gazu.

 

Pozdrawiam

 

zapomniałem zapytać, czy 5 generacja też daje popalić gniazdom zaworowym czy tylko starsze maja ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grape.crash zalezy co w subarce masz :P jesli do 280 kucy to zakladaj ACR czerwony jesli powyzej to zakladaj 2 czarne ktore spoko obrabiaja do 360 kucy do tego Hana2000 i niebieskie+STAG4 to wszystko i bedzie naprawde dobrze dzialalo :P

 

 

AdaSch gniazda bardzo szly w Fodach i Toyotach bo to dziadostwo bardzo miekie jest,natomiast reszta jest ok.zalezy tu od sposobu zalozenia,czego zalozenia i samej jazdy, naprawde mam juz zalozone w ktoryms aucie i dziala doskonale 5 generacja jest lepsza choc mysle,ze w ciagu 1-1,5roku ja lepiej dopracuja i koszt na dzis 5500zl+ ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja założona na pewno bardzo schludnie. Kontakt wręcz wzorowy. Przy odbiorze nie było mechanika, który pracował nad moim autem, ale dostałem pełne informacje od drugiego serwisanta, a po chwili otrzymałem telefon od właściwego mechanika z pełnymi informacjami. Opad szczeny.

 

Przełączanie z benzyny na gaz niezauważalne. Na postoju, stojąc przy masce, słychać delikatne cykanie na gazie. Podczas jazdy nie zauważyłem żadnej różnicy w dynamice. Zbiornik wpasowany we wnękę wzorowo. Wlew pod klapką pasuje razem z adapterem, ale do zalania benzyny trzeba będzie ściągnąć.

 

Zauważyłem jednak trzy rzeczy:

1) Pan na stacji patrzył na mnie z wyrzutem, czemu do tego auta musi LPG lać, ale po zapłaceniu 121 złotych za ~45 litrów micha mi się uśmiechnęła. ;)

2) W dolnym zakresie obrotów – przy niepewnym ruszaniu i na dwójce między 1500-2000 obr. – pojawiła się kilka razy taka jakby przerwa w przyspieszaniu. Po chwilowym zastanowieniu przypomniałem sobie, że podobnie działo się na benzynie, ale zdecydowanie mniej zauważalnie. Serwisant mnie o tym poinformował i polecił wymienić przewody zasilające. Ja nie wiem, czy były kiedykolwiek wymieniane, wiem, że na przeglądzie w tym i w zeszłym roku przewody zasilające wymienione nie zostały. Jutro podjadę zadziałać w tym kierunku.

3) Wracając z Katowic zauważyłem skok na liczniku 120-100 (bardzo szybko w dół)-120 (szybko w górę) km/h, całość trwała mniej niż sekundę. Obroty pozostały na tym samym poziomie, prędkość samochodu też i nie dało się odczuć spadku mocy silnika. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super chlopaki sa naprawe dobrzy,wiedza co robia,a na pustym zbiorniku dlatego aby np,zwiekszyc ci mozliwosc napelnienia butli a to robi sie tylko recznie na plywaku,bo mnie przy butli 51Lwchodzilo 41-2 L LPG wiec poprosilem o zmiane i teraz wchodzi mi 45-46L a reszta to zabezpieczajaca poduszka powietrzna,nastepnie podjedziesz sobie na stacje BP na Petli Slonecznej tankniesz za 20zl i podjedziesz do nich gdzie ci juz regulacje zroba na azie :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo, z tym pustym zbiornikiem rzeczywiście ma to sens. Przy butli 62 litry zaczęło pipkać zanim zapalił się czerwony wskaźnik, a do pełna weszło koło 45 litrów, więc na pewno coś można tam zoptymalizować pod względem pojemności. Dzięki za rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!

 

Mam kilka pytań związanych z montażem instalacji gazowej.

 

Mam zamiar zamontować instalacje gazową w swoim Legacy 2004 2.0 137 km. Problem mój polega na tym, że nie jestem mechanikiem i nie dokońca wiem jak się do tego zabrać. Dlatego liczę, że mi pomożecie. Moje pytania są następujące:

 

1. Jaką instalację gazową wybrać do tego silnika??

 

2. Czy polecacie jakiś serwis bądź konkretnego speca, który zamontuje tą instalację (jestem z Warszawy)

 

3. Jeżeli ktoś z Was ma taki sam model wraz z zamontowaną instalacją - proszę o cenne wskazówki - na co zwrócić uwagę, czego się przestrzegać.

 

4. Ile może ta modyfikacja kosztować??

 

Będę wdzięczny za każdą wiadomość bądź linka na ten temat

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snurek do twojego Legasia wystarczy:reduktor ACR1czarny ktory jest na 150KM ale spokojnie obrabia 180 ma duzy zapas,wtryski Hana 2000 zielone wystarcza spokojnie, instalacje STAG4,butle dac w kolo zapasowe a wlew gazu montowac we wlewie paliwa spokojnie sie miesci, koszt powinien wyniesc ok.2800zl co do warsztatu musisz sie sam orientowac w okolicy chyba,ze chcesz przyjechac na montaz w rejony slaska to polece ci servis dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snurek do twojego Legasia wystarczy:reduktor ACR1czarny ktory jest na 150KM ale spokojnie obrabia 180 ma duzy zapas,wtryski Hana 2000 zielone wystarcza spokojnie, instalacje STAG4,butle dac w kolo zapasowe a wlew gazu montowac we wlewie paliwa spokojnie sie miesci, koszt powinien wyniesc ok.2800zl co do warsztatu musisz sie sam orientowac w okolicy chyba,ze chcesz przyjechac na montaz w rejony slaska to polece ci servis dobry ;)

Ricardo, 2800. Za dobrą instalację? Dobrze wykonaną?

Powodzenia życzę.

Chyba na Śląsku za darmo pracują, a "Lemingi" marketingiem się zajmują .

Pozdrawiam,

Edytowane przez jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo dzięki za info. Jeszcze kilka pytań:

 

Czy to co zaproponowałeś to jest średnia czy wysoka półka?? Nie chodzi mi o to, aby zapłacić jak najmniej. Jestem w stanie wydać więcej - tylko musi się to opłacać. Rozumiem, że to jest instalacja IV generacji??

 

Ponadto - jaka pojemność zbiornika może się zmieścić do legasia w zapas??

Czy jest jakaś dobra firma polska produkująca takie zbiorniki?? Czy trzeba szukać zagranicznej??

Jeszcze jedno - jakich komponentów się przestrzegać?? Może co odradzacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...