Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

tzd chcialbym bardzo abys mi powiedzial gdzie i kogo reklamuje?bo ja tylko podaje jakie czesci do czego sie nadaja a gdzie to zrobi to jego problem to wolny kraj wiec mysle,ze z ta reklama jestes przczulony :P

 

mariostspokojnie moje 320 kucy ogarnialo wlasnie na niebieskich Hanna 2000 a problem byl na 2010 natomiast zrobilem inaczej tj,nie dawalem mocnego czerwonego AC1 tylko dalem 2 czarne ktore spoko ogarnialy i 360 kucy troche kasy wiecej ale swiety spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum.

Kolego Ricardo może Ty mylisz Hany które miałeś założone.Nie było tak że, problem miałeś na Hanach H2000 anie miałeś problemu na Hanie H2100 jaki kolor ich miałeś (czerwone, zielone)? Jeżeli Ty miałeś 320KM czyli 80KM na 1cyl w silniku 4cyl to ta instalacja nie mogła chodzić poprawnie na Hanie H2000 niebieskiej w pełnym zakresie obciążeń samochodu. Kolega mariost też ma założone u siebie 2xAC-R01 czarne.

 

wracając:

 

jako dlaczego?to normalna cena reszta to zdziercy,za ten zestaw najtaniej zaplacisz 2700 ale robia tak sobie , w super zakladzie cena 2800-2950 :P znam takich co ich ogolili przy tym zestawie za 3500 i jeszcze zle zrobione ale to ich problem ;)

 

Być może "ten zestaw" jest bardzo tani.

Ja płacę niewiele mniej za same części. Do zabudowy. Ale to inny zestaw.

I cena za montaż jest wyższa niż, "takich ci ich ogolili".

Jesli ten zestaw sprawdza sie doskonale juz w ktoryms aucie to po co kombinowac :P

 

Twierdzisz, że ten zestaw sprawdza się doskonale już w którymś aucie.

Ja twierdzę, że inny zestaw sprawdza się doskonale w kilkuset autach subaru.

To po co kombinować?

Tak pisze to na podstwie wlasnych doswiadczen i mialem to zalozone juz w kilku samochodach i chodzi cacy ,oczywiscie jak zakladasz bo pracujesz w jakims servisie to patrzysz na to z innej perspektywy czyli np.skarzacych sie klientow :P jesli brak ich to znaczy ,ze tez dobry ,dobierac mozna rozne oby byly zawsze dobre ale czy nalezy przeplacac to juz inna bajka ;)

Już kolega Jako który też montuje instalacje pisał że zestaw o którym Ty ciągle piszesz nie jest zestawem uniwersalnym do samochodów marki SUBARU i nie chodzi tutaj o "po co przepłacać".

Hana H2000 nie jest w stanie dać wystarczająco dużo gazu aby auto osiągnęło moc praktycznie taką samą jak PB.

Edytowane przez mar.cinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do przywitania jest odpowiedzni dzial i prosze tam sie skierowac z przywitaniem,a wracajac do sprawy to wiem co pisze i prosze dokladnie czytac co pisze,problem byl na Hanna 2010 ktore sie dlawily natomiast jak zostaly zalozone 2000 niebieskie wszystko chodzilo super,co do podawania wczesniejszego zestawu to wyraznie napisalem,ze dotyczy to silnikow ssaka czyli slabszyh i doskonale sie w nich sprawuje bo tak w kilku mialem i nigdzie nie ma tam stwierdzenia,ze sa one uniwersalne .Kolega jako uzywa inne i tez mysle sa dobre bo gdyby bylo inaczej do by ich nie zakladal ;) ponadto informuje,ze nie jestem przedstawiicielem jakielgokolwiek interesu zwiazanego z motoryzacja czyli ,nie zakladam gazu,nie handluje olejami, nie pracuje w warsztacie-servisachjak inni (i maja w tym cel) wiec jaki sens lobbowanie-promowanie z mojej strony :P to co pisze to z wlasnego doswiadczenia ktore mialem robione w swoich samochodach(a bylo ich sporo) i robily to rozne firmy ktore niestety robily to zle dopiero jak kolega mi dal namiar do firmy w ktorej on robil tam zakladano mi w kilku samochodach i naprawde chodzi dobrze wiec jestem z tego zadowolony i spokojnie moge polecac takie zestawy ktore ja mialem zakladane.Niestety sam wiem po sobie jak potrzebowalem przed laty aby ktos zrobil cos dobrze i za jakies normalne pieniadze to cwaniaczkow bylo pelno ale zero solidnej i uczciwej roboty i wiedzy na ten temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo -spokojnie

Z przywitaniem - Marcin po prostu przeoczyl watek ;-)

Jesli chodzi o zestaw do WRX po remapie - o mocy powyzej 250 koni. Nie wiem jaka roznica jest w ukladzie i w czasach wtryskow pomiedzy 2.0 a 2.5. Mozliwe,ze u Ciebie i u innych uzytkownikow 2.0 o mocach w okolicach 300 to chodzi- jak? To zweryfikowaly by juz tylko jakies przykladowe logi z tego jak i na jakim mnozniku to zostalo wystrojone. W moim przypadku sprawa wyglada tak, ze zalozylismy Hanny H2000 niebieskie polecone mi tutaj na forum przez kilku uzytkownikow i one sobie po prostu nie poradzily (zaznaczam, ze nie mam kompletnie do nikogo o to pretensji) ;-) Tak na prawde to zapetlenia wystepowaly juz bardzo wczesnie przy bardzo wysokim mnozniku.Dzieki temu, ze mam Qboxa udalo sie to wzglednie wystroic po dotrysku benzyny-ale sam wiesz, ze to nie jest zrobione zgodnie "ze sztuka". Problemu nie ma, poniewaz zostaly zalozone zielone H2100 i samochod jezdzi bardzo dobrze. Pisze to tylko po to abysmy dzielili sie na przyszlosc nasza wiedza, ktora dla kogos moze kiedys byc przydatna. Ani ja, ani Marcin nie negujemy tego, kto jakie ma doswiadczenia z innymi zestawami. Moze roznica w czasach wtryskow pomiedzy 2.0 a 2.5 rzeczywiscie jest tak duza - w moim przypadku te czasy po remapie tym bardziej sie zmienily i niebieska Hana sobie z tym po prostu nie poradzila. Ja wiedze na ten temat to mam mala raczej ale to tyle co z wlasnego doswiadczenia na swoim przykladzie wiem. Marcin sie ladnie w watku odpowiednim przywita. Ja ze swojej strony moge tylko powiedziec, ze warto posluchac o czym gada, bo ma chlopak wiedze. Pozdrawiam

Edytowane przez mariost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariost zgadzam sie z toba w 100% jestesmy tu aby sobie wzajemnie pomaga i oby zawsze tak bylo ;) natomiast mnie widzisz odwrotnie pomogla zmiana z 2010 na 2000 i wszystko juz bylo ok.co do kolegi

 

 

mar.cinus to zero podjazdow z mojej strony ja tylko stwierdzilem,ze przywitanie jest gdzie indzie i to tyle,a ja jestem naprawde spokojny czlowiek :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riciardo,

Twoje określenie "kable" na wtyskiwacze, hana2010 na 2100. 320KM na hana 2000blue Itp, itd.

Ciągłe achy nad prostym stag i awaryjnym acr01.

 

Pisałem obszerniejszą odpowiedź, ale komputer w międzyczasie wyświetlił niebieski ekran z białymi napisami i wykonał restart. Moze to znak.

Więc, kończę

Pozdrawiam,

Edytowane przez jako
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za pośpieszenie i nie przywitanie się wcześniejsze w odpowiednim dziale. Też nie po to zarejestrowałem się na tym forum żeby kogoś krytykować czy promować jakiekolwiek zestawy instalacji.

Jesli chodzi o zestaw do WRX po remapie - o mocy powyzej 250 koni. Nie wiem jaka roznica jest w ukladzie i w czasach wtryskow pomiedzy 2.0 a 2.5. Mozliwe,ze u Ciebie i u innych uzytkownikow 2.0 o mocach w okolicach 300 to chodzi

Nie chodzi tutaj tyle o różnice w czasach wtrysków w silnikach 2.0 i 2.5 co o to ile paliwa przepływa przez wtrysk benzynowy w tym aucie zamontowany. Nie jest to forum czysto techniczne dotyczące instalacji lpg dlatego nie chciałbym nudzić. Subaru kolegi mariost uzyskuje czasy wtrysku bezyny rzędu od 2ms-23ms przy maksymalnym obciążeniu 1,13-1,20bar 3800obr---a gazu potrzebujemy w tym momencie jeszcze przynajmniej 23% więcej niż PB.Po założeniu Hany2000blue mnożnik na QBoxie-- 1.8. więcej pisać nie trzeba aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy to auto dobrze chodziło na LPG. wtryski pętliły się już przy 3600obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako to nie ciagle achy nad prostym stag jak piszesz, to w moich samochodach doskonale sie sprawdzilo i dlatego uwazam,ze sa dobre zmiana wtryskow Hana 2010 na 2000 zrobila swoje i z tego jestem zadowolony,oczywiscie sprzetu oferowanego przez rozne firmy jest od groma i wybierac jest w czym, ale jak sam wiesz jest lepszy ,gorszy i totalne dziadostwo .Obecnie czekam juz na 5 generacje jak tylko bedzie dopracowana do perfekcji bo znam kilka samochodow w ktorych to szwankuje i cena tez troche robi swoje choc i tak juz spadla ,pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jako Prostota stag-a to raczej plus niż minus, jeśli ktoś ma ochotę może sam się nim "pobawić".

Właśnie w takim zakresie jak napisałeś. Dla tego jest tak popularny.

 

Wiadomo: więcej opcji = lepiej dostrojona instalacja, isa premium ma chyba dość opcji?

Więcej opcji najczęściej oznacza; radź sobie sam i zaprzecza prostocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz założony! :yahoo:

Dla ciekawych: STAG 300 Premium, wtryskiwacze Hana 2000 (osobny na każdy cylinder), reduktor AC 250 R-01, z lubryfikacją. Poprosiłem o podwyższenie temp. przełączania gazu w stos. do standardowej (mam bodajże 45 st.). Zbiornik we wnęce koła zapasowego, wlew LPG w zderzaku po prawej stronie, przełącznik instalacji po lewej stronie kierownicy, pod wyłącznikami przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie 1.00 bar na wolnych przy max obciążenie 0.93 bar. Reduktory skręcone poprawe całkiem:-)

 

AC150x2 dobrze trzymają ciśnienie

Co z wolnymi obrotami wszystko gra ?bo H2100 zielone są z deka powolne ,wydajne ale zbyt wolne i poniżej ok 2.5ms nie wyrabia ,trzeba troszkę przelać

Jak rozwiązaliście ten problem ? jaką korektę zrobiłeś na wolnych obrotach ile na +? ogulnie w całym zakresie dużo większe czasy na LPG ustawiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek79 - pewnie, chętnie ja i Marcin odpowiemy na Twoje pytania. Ale proszę Cie również o odpowiedż na moje:

Kiedy ja szukałem informacji na temat zestawu instalacji poleciłeś zdecydowanie Hana 2000 niebieskie - przypominam, że w tym wątku podałem moc (260+) i moment (400) - jaką wiedzą się kierowałeś i dlaczego tak poleciłeś ? (zaznaczam- pytam z ciekawości a nie z pretensjami) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek79 - pewnie, chętnie ja i Marcin odpowiemy na Twoje pytania. Ale proszę Cie również o odpowiedż na moje:

Kiedy ja szukałem informacji na temat zestawu instalacji poleciłeś zdecydowanie Hana 2000 niebieskie - przypominam, że w tym wątku podałem moc (260+) i moment (400) - jaką wiedzą się kierowałeś i dlaczego tak poleciłeś ? (zaznaczam- pytam z ciekawości a nie z pretensjami) ;)

 

 

Mariost PW :)

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...