Skocz do zawartości

Opony do Forestera ?


Lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienic standartowe Yokohamy bo jak dla mnie sa za miekkie,za wysokie i za mocno piszcza na zakretach. Zastanawiam sie nad : Goodyear F1 GSD3 ,Pirelli P Zero Nero lub Rosso , Dunlop SP Sport Maxx. WSzystkie w rozmiarze 215/55/16. Prosiłbym o Wasze spostrzezenia w tej kwestii....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy zawsze mialy sztywne boki. Ja jezdzilem zawsze na Dunlopach w BMW i bylem zadowolony. Twarde jak kamien. Czylem sie jakbym mial 225/25 a nie 225/45. Plus Dunlopow ze sie tez niezle trzymaly. 2 sezony moglem zjezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, ja mam uraz do Goodyeara. Stanowczo odradzam.

 

Niby prawie wszyscy chwala, ale ja tez trafilem na felerny komplet. Nawet sie nie dalo wywazyc... Zamienilem na Bridgestone Potenza S03 i bylo ok.

Z P-Zero Nero mialem krociutkie doswiadczenie, ale wygladalo, ze tez sa przyjemnie

przyczepne, a co najwazniejsze - przewidywalne.

 

PS. Ja mam w forysiu Michelin Synchrone i... poprostu sie odzwyczailem od agresywnej

jazdy (szczegolnie, gdy asfalt cieply) :wink: Za to w przeciwienstwie do tych gum,

o ktore pytasz, na Michelinach da sie jezdzic nie tylko po asfalcie 8)

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P6 i też jeździ... Na mokrym... na suchym, jest dosyć cicho

Ogólnie ok

Choc podobno P7 sa lepsze... ale jak kupowałem swoje to ich nie było :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie do Forestera rekomendujecie ZIMOWKI?

*idealny temat, za oknem 35C w cieniu w tej chwili*

 

U mnie kopny snieg nie istnieje, jest za to czesto lod lub mokry posolony snieg.

Nie chce tez opon z kolcami bo za duzo chalasuja i fatalnie sie zatrzymuja na asfalcie.

 

Ja myslalem o Yoko GEOLANDAR I/T albo Michelin X-ICE, 215/60 16".

Przedtem 9 lat jezdzilem na Goodyearach Ultragrip i byly idealne i na snieg i na lod. Nie wiem tylko czy do Forestera pasuja bo jednak jest troche inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie do Forestera rekomendujecie ZIMOWKI?

*idealny temat, za oknem 35C w cieniu w tej chwili*

U mnie kopny snieg nie istnieje, jest za to czesto lod lub mokry posolony snieg.

 

Jesli chcesz zimowki z naciskiem na asfalt/mokro, to np. nowy Michelin Alpine (choc

na sniegu tez nie do pogardzenia, radza sobie jednak gorzej niz starsze modele)

lub Pirelli SnowSport. Jesli glownie snieg - Pirelli SnowControl (cos mi chodzi po

glowie, ze nie ma rozmiaru); GoodYear UltraGrip; Bridgestone Blizzak. Na pewno w

rozmiarze Forysia, niezle i w dodatku w niezlej cenie sa Kleber Krisalp HP FL.

Jest sporo dobrych opon. Te powyzsze troche znam i nie sadze, bys zalowal zakupu.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin555,

dzieki za info.

 

Goodyeary Ultragrip znam dokladnie, 4 komplety zjadlem, nie jestem pewnien czy one wogole sie nadaja do Forestera. Do Volvo pasowaly idealnie. Na zadnej ze stron wytworcow nie podaja Ultragrip jako opona rekomendowana do Forestera wiec dlatego wygrzebalem te Yokohamy/Micheliny, w testach wypadly calkiem niezle. Prawopodobnie "normalne" opony tez by pasowaly. To w koncu nie jest Nissan Patrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...