Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Wrx 2.0t 03r - nie jeździ na codzień


TYLKOV8

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić nowy aku na zimę, Impreza to trzecie auto więc nie jeździ na codzień, chciałbym coś co będzie odpalać po kilku dniach postoju.

Czy coś polecacie z doświadczenia, czy zwiększyć pojemność czy pozostać przy serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu:

 

Chyba padł mi akumulator w forku, ale póki co się ładuje. Zobaczymy jakie bedą efekty. Gdybym musiał jednak wymienić, to ile powinien mieć w forku: 60 mAh, czy więcej? Ewentualnie jakiej pojemności kupić, tyle co oem, czy odrobinę większy, np. 64 mAh ?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej Imprezy instrukcja podaje 45 lub 48Ah. Poprzednio kupiłem Boscha S4 60Ah i wytrzymał 2,5 roku. Teraz kupiłem Vartę Blue 52Ah - zobaczymy. Aczkolwiek chłopaki w serwisie walczą z brakiem ładowania i może to się przyczyniło ostatnimi dniami do agonii Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował to warto kupić taki który nie stał w sklepie za długo (akumulator nie naładowany traci pojemność) , sklepy nie za często je ładują.

Swoją drogą każdy akumulator warto dwa razy w roku pokładać, a jak rzadko jeździsz to częściej - jeśli chcemy żeby nam wytrzymał dłużej.

To tak jak wymieniamy olej w silniku - powinniśmy też pomyśleć o akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kraft robi sensowne aku?

Baterie jak baterie.Tu reguł nie ma,może paść i uznanej firmy po miesiącu czy trzech.Gwarancję dają,jak cena odpowiednia to nie ma co wybrzydzać. ;)

Można śmiało zamontować 64Ah.

Dzięki za rady, ale póki co po naładowaniu auto odżyło. Okazało się, że wczoraj jak wyciągałem panel do oklejania to zostawiłem włączone dwie lampki we wnętrzu :facepalm:

Naładowałem i wygląda na to, że będzie dobrze,

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mòj też odżył po ładowanie ale obawiam się zimy

Tak wogóle to zdechł do zera po 5 dniach w garażu, samochód był nie zamknięty, wcześnie jak inne auto stało w garażu a Impreaza stała obok i miała uzbrojony alarm to man wrażenie że dłużej aku żył.

Czy jest możliwe że ma większy pobór jak jest nie zamknięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe że ma większy pobór jak jest nie zamknięty ?

Mozliwe ,bo świeci się wtedy oświetlenie stacyjki , sygnał niedomkniętych drzwi , i może lampka sufitowa.

Rozładowany AKu ładujcie małym prądem , ale długo -np. 1 A przez 2 dni ( z małymi przerwami).

@@ferdek, masz wyłącznik prądu? Tez myślałem,ale jego uzywanie powoduje ciagle reset ECU.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowany AKu ładujcie małym prądem , ale długo -np. 1 A przez 2 dni ( z małymi przerwami

a nie jest tak że ładuje sie 10 godzin np.: aku 60Ah - 6A przez 10 godzin. 55Ah - 5A przez 10 godzin. itd.

w sumie to nowe prostowniki zmniejszaja ładowanie wraz z naładowaniem aku. ponadto sa prostowniki które ładuja pradem a inne amperami jakos tak nie znam sie zbytnio na pradach.

 

a odpowiadając na pytanie tematu, duzy bedzie trzymał dlużej ale dłużej bedzie sie ładował , a mniejszy na odwrót.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że ładuje sie 10 godzin np.: aku 60Ah - 6A przez 10 godzin. 55Ah - 5A przez 10 godzin. itd. w sumie to nowe prostowniki zmniejszaja ładowanie wraz z naładowaniem aku. ponadto sa prostowniki które ładuja pradem a inne amperami jakos tak nie znam sie zbytnio na pradach.

 

jeżeli mamy prostownik z regulacją prądu, to najlepiej jest ładować akumulator prądem (wyrażonym w Amperach) o wartości 1/10 pojemności (pojemność jest podana w amperogodzinach - Ah) przez 10 godzin ... :D

jeżeli nie mamy regulacji - ładujemy tym co mamy, większość dzisiejszych ładowarek ma wbudowany układ kontroli i regulacji prądu ładowania, wystarczy włączyć i samo się naładuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowany AKu ładujcie małym prądem , ale długo -np. 1 A przez 2 dni ( z małymi przerwami).

Akurat to jest bardzo dobra rada. ;)

ładuje sie 10 godzin np.: aku 60Ah - 6A przez 10 godzin. 55Ah - 5A przez 10 godzin. itd.

Podałeś wartości,które uważane są za maksymalne i jeszcze bezpieczne dla akumulatorów.

Dłuższe i bardziej efektywne życie baterii,zapewni ładowanie jej prądem wielkości 1/20 pojemności i ciut dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam BOSCH z wersji silver. Do dziadka poszedł jak pamietam S4 chyba i zapewne posłuży na lata. W każdym razie zapomina sie ze ma sie coś takiego jak akku. :)

 

 

Sent from my iPad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te prostowniki z lidla nie sa takie dobre, wprawdzie diodami sygnalizuja ze naladowany ale wtedy podlaczajac zwykly prostownik automatyczny okazuje sie ze akumulator moze przyjac jeszcze sporo pradu, na dodatek jesli ktos ma padniety aku o napieciu ponizej 10V i chcialby go rozruszac to ten prostownik go nie rusza, a zwykly automat tak, szwedzki ctek takze, a na nim zdaje sie jest ten lidlowski wzorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...