Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.08.2017 o 14:10, Woszkowaty napisał:

 

:applause:

pozwole  sobie  tu  przekleic cos  co  popełniłem  na  grupie  wsparcia ( w  odpowiedzi  na  Twoj  ostatni komentarz  na  endomendzie)  
wersja  zmoderowana :D

zaczałem jakis czas temu biegać z palcy, po pierwszym treningu ok lekko boli, po drugim z interwałem boli bardziej

 
trzeci ok juz sie przyzwyczaiłem,

byłem se  w lesie 5km od domu jak mnie łydka odmówiła i zaczeła napieBOLEĆ, rozmasowałem i znacznie wolniej poleciałem z powrotem - wyszło 14km

qrzapiał .... godzine poźniej nie mogłem chodzić........

#jprdl co za sezon 
jojać !

 

;]


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 19:27, Woszkowaty napisał:

No przecież Ci nie napiszę, żebyś za piwo się zabrał :D i nie biegał ! Dasz radę , rehabilitacja rehabilitacji nie równa - jak potrzeba - to może jednak skończ ją :).

reha  na  kolano  zepsute  na  CM ;] 

a  zachcialo  mi sie  oszczedzać i  latac z palcy :D to  mam  tera  problem  z łydkami :lol: ;] 

 

a  piwo  dziekuje,  robie  i  wypijam :D

Edytowane przez Patryk Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wracam z 44 BMW Berlin Marathon. 

Pierwszy maraton w życiu, 12 tygodni przygotowań z poziomu lekko zapuszczonej kondycji na 10km.

Wynik 3:55:20, o dziwo z rezerwami. 

Pozdrowienia dla biegających!

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podrzuci jakiś sprawdzony plan przygotowań do półmaratonu? Dla osoby raczej nie biegającej, tzn. gram w piłkę, ćwiczę, ale nie biegam. Kondycja spoko, do 10km raczej nie powinienem mieć problemów.

Edytowane przez sredniaq
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, radocha jest niesamowita. Nie czułem prawie zmęczenia, nawet szybki finisz pod Bramą Brandenburską zrobiłem ;)

Gorzej następnego dnia i dzisiaj. Na schodach wyprzedzały mnie już nawet babcie o kulach.

Edytowane przez GM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie gdzie to wrzucic, czy do zegarkow czy tu, ale analog to nie jest i bardziej pod bieganie podchodzi :)

Testuje od tyg taki wynalazek - model runner 3 music plus.

Jak na razie - na plus muzyka i sluchawki, spodziewalem sie gorszej jakosci.

Na minus, menu - niestety malo intuicyjne i trzeba sie po prostu nauczyc.

Moze nie jest to mega profi sprzet, ale do amatorskiego sportu jak najbardziej sie nada. (nie tylko bieganie, ale rower, plywanie)

 

IMG_2042.JPG.0ae8372f4a7657feb6068a08864d1005.JPG

Edytowane przez bmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bmarcin napisał:

Na minus, menu - niestety malo intuicyjne i trzeba sie po prostu nauczyc.

 

 

co w  nim  nieintuicyjnego  ? 0.o  

moja  żona   a  to  typowa  blondyna ( w  tematach  elektronicznych  i innych   :) )   opanowała w 5  minut  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Patryk Andrzej napisał:

Brawo Ty ;)
W jakim czasie ?

 

Najpierw czas, czy wymówki? :P 
4:54

Wiem, że szału nie ma, ale na swoje usprawiedliwienie biegam od pół roku, nienawidzę tego robić, a przez ostatnie 2 miesiące, z braku czasu, zrobiłem chyba ze 2 treningi :D
Za to z pozytywów udało się ukończyć i w co sam nie wierzyłem przebiec całość bez marszu. W domu się ze mnie śmieją, bo po schodach schodzę tyłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 09:22, Crazy_Ivan napisał:

Wiem, że szału nie ma, ale na swoje usprawiedliwienie biegam od pół roku, nienawidzę tego robić

powiedz mi jak to robisz, bo ja nienawidze, nie chce mi sie, nie mam czasu i ogolnie zarobiony jestem, ale przydaloby mi sie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ayo napisał:

powiedz mi jak to robisz, bo ja nienawidze, nie chce mi sie, nie mam czasu i ogolnie zarobiony jestem, ale przydaloby mi sie ;-)

To może spróbuje cos doradzić jako też "nienawidzący". Po pierwsze- biegam tylko raz w tygodniu ( choc to bardziej ze względu na brak czasu)

Po drugie- biegam wieczorami. Po bieganiu bardzo przyjemnie kladzie sie do spania. Taki rodzaj nagrody.

Po trzecie- biegam interwałami ( naprzemiennie trucht i sprint), wiec nie trace zbyt duzo czasu, bo szybciej się męczę.

I wreszczcie po czwarte- jako, że stało się to nawykiem to mimo, że wciąż bieganie nie sprawia mi przyjemności to nie muszę się już do tego zmuszać.

 

Edytowane przez Giechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ayo napisał:

powiedz mi jak to robisz, bo ja nienawidze, nie chce mi sie, nie mam czasu i ogolnie zarobiony jestem, ale przydaloby mi sie ;-)

 

Temat taki, że wielotomową analizę można by napisać. Od kwietnia do lipca biegałem w miarę regularnie 2-3 razy w tygodniu. Z kolei przez ostatnie 2 miesiące biegałem... 2 razy w sumie :P Też brakowało czasu i sił. A jeśli z robotą siedzisz po nocach i nie wyrabiasz, to i na bieganie tym bardziej nie ma chwili. Motywacja jako taka, to u mnie skomplikowany system kar i nagród. Po bieganiu możesz przecież z czystym sumieniem wypić zimne piwo. Albo cztery ;)  Biegając można upuścić złości i stresu, posłuchać muzyki, czy popatrzeć na tyłki laskom ;) Najtrudniejsze, to wyjść z domu, a potem już pójdzie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Crazy_Ivan napisał:

Po bieganiu możesz przecież z czystym sumieniem wypić zimne piwo. Albo cztery ;)

chwile przed przeczytaniem dokladnie to samo przeszlo mi przez mysl, jakbym tak pobiegal i za kazdym razem w nagrode mogl walnac dobrego drina to moze czynnik motwywacji zadzialalby ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...