Skocz do zawartości

przeszczep 6MT do XT zakończony sukcesem!!!


Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Cube za te dane. Ja przy 3 tyś obrotów mam wg GPS 112 km/h, zatem różnica jest dość znaczna. Z moich doświadczeń Forek w trasie pali naprawdę znośnie jak specjalnie nie przekracza się właśnie magicznej liczby obrotów pow. 3 tyś., stąd moje dopytywania.

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy tego typu zamianę da się zrobić dla Forka 2,5 XT MY07? (5MT -> 6MT)

Jezdzę głownie obwodnicami i autostradami. Po mieście nie katuje auta a na trasie wrzucenie 5 biegu już przy 80km/h i tak do 140 i więcej.... km/h trochę tak dziwnie wychodzi a i bak obsycha szybko, poza tym głośno robi się w aucie. Może 6MTnie uratuje portfela ani środowiska ale da spokój sumienia, że 2,5 XT to oszczędne auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu zamianę da się zrobić dla Forka 2,5 XT MY07? (5MT -> 6MT)

Jezdzę głownie obwodnicami i autostradami. Po mieście nie katuje auta a na trasie wrzucenie 5 biegu już przy 80km/h i tak do 140 i więcej.... km/h trochę tak dziwnie wychodzi a i bak obsycha szybko, poza tym głośno robi się w aucie. Może 6MTnie uratuje portfela ani środowiska ale da spokój sumienia, że 2,5 XT to oszczędne auto :P

Jak najbardziej się da,tylko musisz policzyć opłacalność takiego przeszczepu,mając na celu oszczędzanie paliwa. ;)

Koszt takiego zestawu to 8-9 tys.zł lub trochę więcej jeśli z DCCD+ robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Czy tego typu zamianę da się zrobić dla Forka 2,5 XT MY07? (5MT -> 6MT)

Jezdzę głownie obwodnicami i autostradami. Po mieście nie katuje auta a na trasie wrzucenie 5 biegu już przy 80km/h i tak do 140 i więcej.... km/h trochę tak dziwnie wychodzi a i bak obsycha szybko, poza tym głośno robi się w aucie. Może 6MTnie uratuje portfela ani środowiska ale da spokój sumienia, że 2,5 XT to oszczędne auto :P

Jak najbardziej się da,tylko musisz policzyć opłacalność takiego przeszczepu,mając na celu oszczędzanie paliwa. ;)

Koszt takiego zestawu to 8-9 tys.zł lub trochę więcej jeśli z DCCD+ robocizna.

 

 Hmm... to fakt - cena zabija (1/4-1/5 wartości samochodu) plus co zrobić z poprzednią. Mysle raczej o tym, że jeśli czesto jezdze długie przeloty na 5 z predkoscią +/- 140km/h przy obrotach 3,5-4 tys to z czasem szybciej wydmucham UPG niż by to się działo przy wrzuceniu 6 na obrotach 2,2-2,5. Oczywiście, że mówienie o ekonomicznej jezdzie i dlugiej trwalosci przy tego typu samochodzie jak 2,5 xt to troche nieporozumienie ale... czemu z przyjemnym pożytecznego nie połączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Hmm... to fakt - cena zabija (1/4-1/5 wartości samochodu) plus co zrobić z poprzednią.

Sprzedasz bez problemów i wyjdzie ciut taniej. ;) 

 

 

Mysle raczej o tym, że jeśli czesto jezdze długie przeloty na 5 z predkoscią +/- 140km/h przy obrotach 3,5-4 tys to z czasem szybciej wydmucham UPG niż by to się działo przy wrzuceniu 6 na obrotach 2,2-2,5.

Aż tyle,to obroty nie spadną,raczej okolice 3-3,3 tys.

A ochrona przed UPG będzie raczej iluzoryczna. ;) 

Ale mod fajny,w połączeniu z remapem,daje fajne efekty i dużo frajdy. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Koledzy, odswieżę ten temat :)

Czy ktoś powie, pomoże czy ta właśnie skrzynia od spec B będzie pasowała do Outback (OBK) 2008 z USA (5MT) manual silnik 2.5 benzyna

Które elementy napędu są naprawdę niezbędne do wymiany ?

Czytałem, że dochodzi wymiana koła zamachowego, sprzegła i rozrusznika...

Pzdr. Marcin M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nikt nie odpowiedział w temacie. Poinformuję jednak, iż udało mi się skutecznie przełożyć napęd od SpecB i od lipca 2018 cieszę się 6 biegową manualną skrzynią biegów. 6MT - Doskonała skrzynia.

To inny samochód, wygoda, ekonomia ale przede wszystkim ta kultura pracy i komfort jazdy...  Polecam każdemu.

Ten samochód ma już u mnie "doźywocie"...  

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 2.07.2019 o 16:19, vonda napisał:

gratulacje ;-)

Dziękuję :)

Jakby co to mam skrzynię biegów i cały SWAP 5MT z USA z małym przebiegiem do sprzedania - skrzynia od Outback 2,5 2008 USA5MT TY758VCABA gdyby ktoś potrzebował.

Cały kpl. z kołem zamachowym i nowym oryginalnym sprzęgłem EXIDE, które mogę sprzedać również osobno.

Na priv mogę podesłać całą listę dostępnych części.

20180601_134009.jpg

20180601_133748.jpg

20180601_133957.jpg

20180601_133803.jpg

20180601_133937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

Po prawie 3 latach użytkowania po przeszczepie w 2018 mojego OBK na manual 6MT

prawdopodobnie coś dzieje się z dyfrem, wyje pow. 80 km/h

Byłem pewny że to tylna lewa piasta ale po podniesieniu auta i weryfikacji to raczej coś stuka w dyff...

 

Czy ktoś wie czy naprawialny dyfer, czy są części? Czy ktoś regenruje ?

 

Jakby co to szukam dyfra: 27020AA070

Do: TY856WVBAA
JDM Legacy Spec B MY05

3.900 Viscous (4kgf)
Open
R160 - Viscous

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...