Skocz do zawartości

przeszczep 6MT do XT zakończony sukcesem!!!


Cube

Rekomendowane odpowiedzi

mniejsze zużycie paliwa (o ile spadło - dokładnie napiszę wkrótce: obecnie kończę pierwszy bak)...

 

Czy już możesz coś więcej powiedzieć o spalaniu, bardzo mnie ten temat interesuje...

 

PzDr

 

UP pytania do @@Cube,

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A napiszcie jaką macie prędkość na budziku i na gps przy 3 tysięcy obrotów na 6 biegu. Ja u siebie przy 3 tyś obrotów mam na budziku 120 km/h a na gps 110 km/h. Jeśli przy 3 tyś. macie 120 lub 125 km/h wg gps to już jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jest to prawdą, że spalanie jest mniejsze przy jeździe autostradowaj...pali więcej, bo skrzynia sama w sobie jest bardzo krótka...

 

Świetnie @@bambino5, że się tutaj w tej kwestii wypowiedziałeś. W końcu masz taki upgrade od dłuższego czasu.

Ale czy w twoim przypadku większe zużycie paliwa nie jest spowodowane innymi twoim modami (inny dolot, turbo?, itp.)

 

PzDr

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przy 180 km/h (wg. gps) mam niespełna 4500 obrotów (praktycznie na kresce, ale do pełnych 4500 odrobinkę brakuje...)

 

Spalanie przy 180-190 km/h na letnich oponach 225/45R18 wychodzi mi 18-18,5 l. wcześniej wychodziło mi jak w mordę o 1,5 - 2l. więcej.

 

ale: mam też nowy filtr powietrza i (co ważniejsze) nowy katalizator...

drugie ale: teraz wymienię jeszcze lambadę... może spadnie mi do 15 :):P:D : :yahoo:

 

:)

Pozdr!

 

....a jeszcze jedna wątpliwość:

@bambino5: http://home.gci.net/...hart_Public.pdf

czy na pewno mamy to samo, co do przełożeń?

:)

Pozdr!!!

Edytowane przez Cube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha... dobre pytanie :D

zatankowałem do pełna, wyjechałem na autsotradę, przejechałem ok. 300 km ze względnie stałą prędkością, zatankowałem do pełna, policzyłem proporcję :)

...i powtórzyłem parę razy - trasa: Stacja Shell, Poznań, 28. Czerwca 1956 r. do Stacji Orlen ul. Powązkowska 43 Wawa (i kanisterek w bagażniku :D).

Żeby nie było, że ześwirowałem: trasa ta praktycznie pokrywa się z drogą od mojego domy do biura w Wawie :)

Oczywiście pomiar nie jest super dokładny, gdyż są bramki, wyprzedzania, na ostatnim odcinku jest wolniej bo to już Wawa...

 

 

nie wiem ile mam przy 3000 obrotów (nie zwróciłem uwagi tak dokładnie), alę dziś sprawdzę :)

Pozdr!!!!

Edytowane przez Cube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja mam JDM z przełożeniami 3,9...czyli krótka:)

 

Mogę sprawdzić dokładnie ile mam obrotów, ale może felgi 18 calowe trochę przekłamują :)

 

Na baku robię średnio 300-350km.

 

Ps. Raz kielce...210km:))

 

Łolaboga ja robię w mieście 450 km a w trasie 500 lub nawet 550 km na baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzę dzienniczek tankowan od 3 lat

 

Az strach potem patrzyć ile się spaliło ;)

Hmmm...ja mam JDM z przełożeniami 3,9...czyli krótka:)

 

Mogę sprawdzić dokładnie ile mam obrotów, ale może felgi 18 calowe trochę przekłamują :)

 

Na baku robię średnio 300-350km.

 

Ps. Raz kielce...210km:))

 

Łolaboga ja robię w mieście 450 km a w trasie 500 lub nawet 550 km na baku :)

 

Inna pojemność,turbina,wtryski,pompa,moc, moment...i jeszcze kilka czynników, ale jeden najważniejszy...ciężar buta:)...i stąd te wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
prowadzę dzienniczek tankowan od 3 lat

Ja prowadzę ponad 2 lata. :)

latem w mieście ok 450 zima tak ok 430

Wyjeżdżasz aż do rezerwy, albo do prawie pustego baku? Bo ja to raczej po 350km mam troszkę powyżej ostatniej kreski i zazwyczaj już zjeżdżam na stację, choć rezerwa się jeszcze nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...