Jump to content

Jak i czym bezpiecznie i skutecznie umyc silnik

mati2610
 Share

Recommended Posts

Czym najlepiej umyc silnik Zeby niczego nie uszkodzic?

Kiedys mylem w hondzie myjka i potem jakis czas nierowno chodzila

w foresterze troche sie boje. Sa rozne srodki ale jak je puzniej splukac zeby nic sie nie stalo?

zimny silnik myjesz to po 1

po 2gie, dobra chemia do mycia silnikow i myjka cisnieniowa najlepiej z ciepla woda.

potem kompresor i wydmuchac powietrzem resztki wody z silnika i z cewek.

silnik w swoim B4 myje raz w miesiacu ...

ot tak... bo lubie. B)

Myjką płuczesz ale z pewnej odległości żeby woda pod ciśnieniem nie powłaziła gdzie nie trzeba. Po myciu odpalałem motor, trochę się pogrzał, z grubsza odparował a potem krótka jazda do pełnego wyschnięcia. W subaru też myłem i nic się nie popsuło. Wymontuj sobie akumulator, pewnie masz pod nim sporo syfu ;)

Ja tylko dopowiem, że pierwszy raz myłem silnik i od razu w wrx. Efekt b. dobry, po doświadczeniach zwróć uwagę na:

- poczekaj aż silnik będzie w miarę chłodny,

- nie kieruj strumienia bezpośrednio na alternator,

- jeśli posiadasz - nie pryskaj chemią, albo bardzo szybko spłukuj elementy chromowane; ja przy BOVie i rozpórce przytrzymałem trochę za długo płyn i musiałem później chwilę doprowadzać do porządku, bo chiało przeżreć:)

- jak wyżej z tabliczkami identyfikacyjnymi przy kielichach.

Załączone miniaturki

OT złośnika w tym miejscu to ja jeszcze nie widziałem ;]

Czym najlepiej umyc silnik Zeby niczego nie uszkodzic?

ja do tego używam spryskiwacza ciśnieniowego, takiego ręcznego, pompowanego i dobrej chemii.

Tu chodzi o dobre spłukanie chemii niż o mycie ciśnieniem.

a trzeba coś zabezpieczać, np. zawijać folią itp.?

wspomniane płytki z oznaczeniami, nie lac bez potrzeby po elektronice i plastikach.

Plastiki potem pociągnąć silikonem i już.

a jaka to jest dobra chemia? jakiś przykład? czego używacie?

Jakiś czas temu znajomy 'sprowadzacz' polecił mi Moje Auto i tak jakoś się tego trzymam.

Dobra jest też Akra od K2, z droższych genialny jest CRC Motor Cleaner

eśli posiadasz - nie pryskaj chemią, albo bardzo szybko spłukuj elementy chromowane; ja przy BOVie i rozpórce przytrzymałem trochę za długo płyn i musiałem później chwilę doprowadzać do porządku, bo chiało przeżreć

bo to ma byc chemia kosmetyczna, specjalne preparaty do mycia silnikow a nie kwas...

chemia ma najpierw rozpuscic brud, zeby mozna bylo go splukac woda.

najlepsza chemie maja zawsze komercyjne myjnie samochodowe i stamtad (jak zawsze po znajomosci) tez mam banke swojej.

rozcienczam z woda, spryskuje zimny silnik chemia, czekam ok 5-10 minut i potem splukuje karcherem... nie zalewam silnika tylko splukuje. potem odpalam i jade do znajomego na warsztat wydmuchac resztki wody.

wp000015.jpg

najlepsza chemie maja zawsze komercyjne myjnie samochodowe i stamtad (jak zawsze po znajomosci) tez mam banke swojej.

oni mają poprostu nierozcieńczone i robią proporcje jakie potrzebują, trudne zabrudzenia często nawet bez rozcieńczania ;)