Skocz do zawartości

Legacy IV 2.0 165 KM LPG szarpanie, check engine, cruise


michalmx3

Rekomendowane odpowiedzi

prawdo podobnie dwie cewki do wymiany i powinno chodzic , opinia mojego mechanikaa świece juz wymienione nowe sa

 

A czy były sprawdzane błędy przez obd? Nie mogę pojąć czemu ludzie zmieniają części bo święci check zamiast najpierw sprawdzić co mówi samo auto. Przecież po to jest kontrolka check i obd samo ci powie co mu nie pasuje.

Czy masz misfire czy może to przeplywka sonda czujnik walka pompa paliwa a może cewka i mnóstwo innych rzeczy.

Cewki używane kosztują w okolicy 100 zł.

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiecie moze ile ceki moga kosztowac ??

 

519zł sztuka. Pytałem w ASO. Kolega znalazł na jakiejś aukcji za 370zł delphi

 

Kolego,

Nie zgaduj co autu dolega tylko zrób diagnostykę silnika i zmień mechanika. Jak widzisz we wcześniejszych postach ja miałem podobny problem i mój, że tak powiem stary mechanik kazał mi kupić trzy cewki. Sprawdziłem cenę i powiedziałem, że kupię nawet cztery jeśli da mi 100% gwarancję, że to usunie usterkę i ... nie był taki pewien. Pojechałem do chłopaka co ogarnia Subaru i od razu powiedział, że silnik "dyszy". Pierwsze co zrobił to sprawdził ciśnienie na cylindrze i mieliśmy sprawę jasną, kompresja 0 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam ale wkleję bo mam PILNE pytanie.

U mnie Impreza, Impreza, Legacy i teraz stoje przed dylematem POMOCY :)

 

Szukałem ale nie znalażłem, a potrzebuję szybkiej informacji ponieważ chce kupić nowszy model Legacy ale....

 

2006r., 2.0 164km przebieg niestety około 300tys i teraz

 

1. Jak zimny wszystko jest ok

2. Jadać np. 50 , 60, 80 po przyspieszeniu i puszczeniu gazu słychać " jakby granie zaworów " dosłownie na 2,3 sekundy i cisza.

3. Na postoju po rozgrzaniu silnika dodaniu gazu i puszczeniu też to słychać j/w

4. Jak się przejechałem powyżej 4,5 tys w górę porządnie ( agresywna jazda ) nie słychać powyższych objawów.

5. Po chwili na wolnych znowu słychać

 

Zauważyłem że jest olej w silniku przelany. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo za 2 dni mam kupić to Legacy. Zawory ? zawiesza się popychacz ? Nie słychać tego raczej z dołu.

 

Dajcie znać.

 

Pozdrawiam

P.S Olej 5w/30 na chwilę obecną.

 

p.S DWA - WIEM JUŻ NA 100% ZE NIGDY W TYM MODELU NIE BYŁY REGULOWANE LUZY. A WIEM ŻE SĄ MECHANICZNE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Autko Legacy IV 165 km bez gazu, przebieg 104000 zaczęło lekko poszarpywać przy przyspieszaniu w zakresie 1300-2000 rpm na drugim biegu. Dławi się jakby dostawał lewego powietrza. Jakieś 1000 km wcześniej odłączyłem przepływomierz i wtedy właśnie zaczął szarpać ale zresetowałem kompa i problem ustał. Teraz znowu powrócił i to po tankowaniu pb. Może ma to związek z filtrem paliwa czy z zaworami nie były regulowane. Czy może czujnik spalania stukowego? Żadne kontrolki się nie pokazują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam.  Autko Legacy IV 165 km bez gazu, przebieg 104000 zaczęło lekko poszarpywać przy przyspieszaniu w zakresie 1300-2000 rpm na drugim biegu. Dławi się jakby dostawał lewego powietrza. Jakieś 1000 km wcześniej odłączyłem przepływomierz i wtedy właśnie zaczął szarpać ale zresetowałem kompa i problem ustał. Teraz znowu powrócił i to po tankowaniu pb. Może ma to związek z filtrem paliwa czy z zaworami nie były regulowane. Czy może czujnik spalania stukowego? Żadne kontrolki się nie pokazują. 

 

Wychodzi na to, że problem z szarpaniem ustał po zatankowaniu na normalnej stacji a nie przydrożnym CPN'e ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak kupiłem jutro mam nadzieje wyjadę na ulice po remoncie silnika. Puki co chodził na podnośniku na wolnych i wszystko jest chyba dobrze puki co, lekko słyszę zawory ale to trzeba pojeździć żeby się poukładało. Generalnie dużo czasu zeszło z szukaniem części , ale udało się i mam nadzieje jutro pojeździć. Tyle że wcześniej przed wyjęciem motoru palił się check i cruse i szukam już rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno któryś wtryskiwacz gazowy leży i kiedy auto zaczyna chodzić na trzy cylindry to zapala checka...

dokładnie to miałem to samo -przy dłuzszej jeździe na benzynie wszystko wracało do normy tez instalacja telfelx załozona od nowosci - padł wtryskiwacz na 3 cylindrze przy 190 tyś --wymiana jednego koszt 150 (uzywany bo tego modelu juz nie robia ) i pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zaobserwowałem coś zupełnie innego odnośnie check + cruse. Jakieś 500km temu wykasowałem błąd i było ok, a dziś rano odpaliłem samochód ale zapasowym kluczykiem i od razu się zapalił najpierw CRUSE i później check ? I co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... u mnie w Legasiu z 2005 165kmjuż od jakiegoś czasu pali się check i miga cruise. Komputer nie wskazał żadnych błędów. Ale zauważyłem podobne objawy jak u was, lekkie przymulenie pomiędzy 1500 a 2500 (3000) obrotów. Niebawem wybieram sie na wymiane olejów i filtrów, więc przy okazji może wykryją coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wracajac do starego tematu... ostatnio kontrolka palila sie dluzek niz zwykle.... zgaslo po zatankowaniu pod korek. :) o tyle dziwne, ze tankuje zawsze na jednej stacji, a przez jakis czas tankowalem za okrwslona kwote bez patrzenia na to czy odbije pistolet. Lekarstwo odnalezione :) tylko jaka przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...