Skocz do zawartości

Road trip Monachium - Austria - Slowenia - Wlochy - Szwajcaria => podpowiedzi, sugestie?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Podroznikow :)

 

W pierwszy tydzien majowy mam zamiar wybrac sie ze swoja luba w podroz samochodowa na poludnie od Monachium. Zalozenia sa dwa:

 

- nie jedziemy autostradami, tylko ustawiamy nawi na "omijaj"

- noclegi bukujemy spontanicznie badz spimy w namiocie

 

Jedyny cel i termin jakie nas wiaza (oprocz poczatku w sobote 27go kwietnia i konca 5 maja), to 01.05 w Wenecji, gdzie mamy zamiar spotkac moja dobra przyjaciolke i meza :)

 

Pierwszy spontaniczny rzut oka na Google Maps i porady Viamichelin daja nastepujacy plan - co o tym sadzicie, macie doswiadczenia? Czy sugerujecie cos innego?

 

Poza tym, czy sa jakies ogolne porady dotyczace przygotowania do takiej wycieczki? Bierzemy lodowke, namiot, cieple spiwory, materace samodmuchajace, byc moze krzeselka rozkladane...

 

Niemcy

wyjazd z Monachium

Park Narodowy Berchtesgaden, Schönau am Königsee

 

(przejazd przez Austrie?)

 

Slowenia:

Jezioro Bled

Jezioro Bohinj

Zamek Predijama

Jaskinie Skocjan

 

Wlochy:

Triest

Wenecja

Belluno (tam mieszka znajoma)

Asolo (mala miescinka z najlepsza restauracja, w jakiej w zyciu jadlem!)

Bassano del Grappa

Cittadella (czy warto??)

Sirmione (jez. Garda)

Como (czy warto??)

 

Szwajcaria

St. Moritz (warto??)

 

Liechtenstein (warto??)

 

Powrot do Niemiec przez Lindau nad jez. Bodenkim

 

http://goo.gl/maps/lStKh

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować , to zjedz w Austri na kierunek Brener/Bolzano , i górami przez Predazzo, San Martino , jedz do Wenecji mozesz jechac przez Bassano del Grappa , ale w sumie tam nic ciekawego nie ma. W San Martino idz konieczmie na pizza , dla mnie najlepsza na swiecie jaka jadlem , sam Robert Kubica nam ja polecil ;) .

Droga ta ma tak niesamowite widoki , ze dziś bym tam sie wrócił :)

Szerokości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymajcie się koniecznie w Bregenz nad jeziorem Bodeńskim, jest fajniejsze od Lindau!

Do zobaczenia tam na miejscu jest amfiteatr na jeziorze znany z James Bond, fajne centrum i deptak nad jeziorem. Najlepsza lodziarnia "Pinokio" przy deptaku w centrum. Można też wjechać na Pfander koleją linową jak jest ładna pogoda.

www.bregenz.at

To tak na szybko.

 

Co rozumiesz przez warto? St.Moritz i Lichtenstein?

Przez FL możesz sobie przejechać w 30minut. Zatrzymać się w Vaduz, zrobić zdjęcie zamku i tyle, mniej więcej.

W St.Moritz jest jeszcze zima o tej porze roku :D jeździmy na nartach na Diavolezza i Corvatsch :D przełęcze są w większości otwarte od 1 maja tak więc to jest coś to trzeba zobaczyć w okolicy. Do wyboru masz sporo na drodze z St.Moritz do FL Fluelapass znana z TopGear, Albulapass, Julierpass którą masz na mapie i którą warto zamienić na jedną z dwóch pierwszych.

Jak nie lubisz gór zresztą nawet jak lubisz to o tej porze roku jest.... smutno. To lepiej pojechać przez Lugano, zjechać na Locarno pójść na Lido, przejść się po centrum. A potem "autostradą" (też pokazywaną w tym samym TopGear) na Chur z odbiciem na przełęcz San Bernardino.

 

Pozdrawiam

Miś

Edytowane przez KASIAiMIŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :D

Jak chcesz to Ci mogę powiedzieć więcej, ale tylko od Como do Lindau ;)

Ryzyko jest takie, że my zmieniamy na letnie w czerwcu a potem na zimowe na koniec września :D i do tego możemy jeździć na kolcach legalnie ;) ale nie przejmuj się za bardzo o tej porze roku jak nawet spadnie to na drogach długo się nie utrzyma. W lipcu i sierpniu też śnieg pada ;)

 

Pozdrawiam

Miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassano jest opcjonalne bo bylem w zeszlym roku i zgadzam sie, ze nic oprocz mostu tam nie ma ;)

 

A pamietasz moze gdzie dokladnie ta pizzeria?? to o to San Martino chodzi? -> http://goo.gl/maps/99MzP

 

Tak to jest to San Martino , a pizzeria to ta http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g194898-d1729258-Reviews-Ristorante_Pizzeria_Drei_Tannen-San_Martino_di_Castrozza_Trentino_Dolomites_Trent.html

 

Z San Martino masz gondole na 2700 m z groszami na górę Roselta czy coś takiego , widoki rewelacja na całe Passo Rolle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze na mapce ze droga prowadzi niedaleko Salzburga, wiec polecam super miejsce - Hallstatt. Miasteczko polozone u stop gor, i przy jeziorze. Bylem tam zima tego roku, widok zapiera dech w piersiach. Goraco polecam. Sam salzburg tez fajny, masz tam hangar -7 Red Bull'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zasugerować , to zjedz w Austri na kierunek Brener/Bolzano , i górami przez Predazzo[...]

Może lepiej zahaczyć o http://www.felbertauernstrasse.at ? Przeskakujesz z Mittersil do Lienzu a dalej na południowy zachód?

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wróciłem z Cervini i zahaczyłem o Como i Lindau.

 

Como - samo miasteczko nie rzuca jakoś bardzo na kolana (jak na Włochy), ale jest ładne, są wąskie uliczki i ciekawa katedra. My spędziliśmy tam godzinę po czym ruszyliśmy dalej. Myślę, że samo jezioro i objechanie go jest ciekawsze niż miasteczko, nam niestety nie starczyło czasu.

Lindau - kompletnie inny klimat, ale bardzo ciekawe i urokliwe miasteczko. W lecie pewnie bardziej tętni życiem. Warto odwiedzić.

 

W Szwajcarii rozważyłbym St Gallen, a w Austrii Salzburg, masz po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ, zrobisz jak zechcesz to Twoja wycieczka :D Poniżej zaś moja propozycja uwzględniająca 2 założenia: road trip i wakacje. Nie wiem ile chcesz czasu na ten odcinek poświęcić, to w pewnym sensie jest małe utrudnienie, bo wypisywać można wiele.

 

1) niedaleko za granicą szwajcarską jest miejscowość Melide a w niej:

http://www.swissminiatur.ch

Szału może nie robi, bilet jest dość drogi, ale mnie się podobało. Można w przybliżeniu dowiedzieć się co jest fajnego w CH. Atrakcyjny jest też spacer "za płotem parku" deptakiem wzdłuż jeziora. Jest to pewnie tylko z 10-15 minut, ale ciekawe budynki, widoki, klimat mówią mi, że warto.

 

2) jeśli masz czas, ale go mieć nie będziesz bo tych kilka dni na tyle atrakcji po drodze to mało możesz podjechać do Lugano. Jest bardzo blisko. Wygląda mniej więcej tak:

a>

 

3) jednak w/g mnie lepiej pojechać kawałek dalej do Locarno. To jest miejsce przy którym odwiedzanie St.Galen czy Lindau to raczej pomysł bardzo bardzo słaby. Jest to miasto w którym KAŻDY Szwajcar chciałby mieszkać. Ta rekomendacja wystarczy?

Jeśli pogoda dopisuje to celem na dzień dobry powinno być Lido Locarno

http://www.lidolocarno.ch/it/123/foto-gallery.aspx

Jak już "poplażujecie" to idziecie na spacer, coś zjeść na stare miasto. Można też wjechać http://www.cardada.ch/estate/cardada-lafunivia.php?lang=de w celach widokowych. My nigdy nie byliśmy, nie starcza nam na to czasu.

 

4) następnie prosta trasa do Bregenz, a po drodze:

- super droga :D

- San Bernardino Pass

- następnie jak czas i siły pozwolą krótki skręt w prawo na Splugenpass

-dalej już tylko w dół z rekordowo niskim spalaniem ;)

 

5) Lichtenstein możecie zjechać do Vaduz możecie sobie odpuścić. Fajnie jest przejechać przez ten wyjątkowy kraj, ale czy warto? Nie wiem.

 

6) Obojętnie czy wybierzesz Lindau czy Bregenz potraktuj to jako 2h przerwę na zakończenie podróży. Jeśli Bregenz to parkujesz w samym centrum na odkrytym parkingu po prawej stronie "za dworcem", albo kawałek dalej jest rondo, na pierwszej w prawo i w pierwszym budynku po prawej pod ziemię. Parking pod rondem. Najlepsze miejscówki do zobaczenia tego co trzeba i zjedzenia lodów w lodziarni Pinokio przy deptaku na "starym mieście".

 

Pozdrawiam

Miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecali wziąć ze sobą?

kanister na paliwo ;)

W Słowenii znajomy Włoch polecił mi:

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1566560-d1568010-Reviews-Belica-Dobrovo_Slovenian_Littoral_Region.html

Dość powiedzieć, że znajomy (smakosz i sybaryta jak większość Włochów ;) ) regularnie się tam zatrzymuje. Byłem, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...