Skocz do zawartości

Zaswiadczenie o klasie czystosci spalin Legacy 96


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Subaru Legacy 2,2 GX MY 1996 AT. Auto ma w papierach wpisana klase czystosci spalin EURO 1. Warsztat Subaru twierdzi ze Legacy od rocznika 1995 spelnia normy EURO 2 i musze wystapic do importera o odpowiednie zaswiadczenie. Po otrzymaniu zaswiadczenia stacja diagnostyczna wpisze do papierow nowa klase czystosci spalin. Do kogo musze sie zwrocic by otrzymac odpowiednie zaswiadczenie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nora euro 2 wymagana była przy homologacji pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy od 1 lipca 1995r więc teoretycznie powinieneś spełniać. Ale wiadomo co kraj to obyczaj i mogły być jakieś wyjątki aby auta z placów dilerskich zniknęły. Jak chcesz moge dowiedziec się od diagnostów co oni mogą zrobić? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie ze chce, potrzebne mi takie zaswiadczenie, obojetnie czy z Polski, Niemiec, Japonii lub USA... Wiem ze moje auto spelnia normy EURO 2, ale w papierach mam wpisane EURO 1, bo w Niemczech nowe auta musialy miec EURO 2 od 97 roku pierwszej rejestracji. Majac zaswiadczenie mozna to zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu lezy pies pogrzebany... w Niemczech juz pytalem, moge dostac tylko takie zaswiadczenie jakie auto mialo przy pierwszej rejestracji, czyli EURO 1. Poniewaz w Niemczech EURO 2 bylo wymagane przy pierwszej rejestracji dopiero od 1997 roku, dlatego starsze auta sa podciagniete pod EURO 1, pomimo iz w rzeczywistosci spelniaja norme E 2 . To wynika poprostu z kosztow homologacji danego modelu na rynku niemieckim. Kolega mial ten sam problem z Fordem Mustangiem, w koncu udalo mu sie przez znajomego znajomego sciagnac zaswidczenie od producenta z USA, i teraz ma EURO 2 w aucie z roku 1990. Ja niestety nie mam znajomosci w Japonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy96, rozmawiałem z Padre na temat homolgacji. Problem jest taki, że oni wszystkie mają z niemiec. Jak już pisałem sprzedaż Legaców rozpoczęli w Polsce od III generacji, więc jedyna rada to opchnąć go do Polski. Musisz spróbować z innego kraju homologację ściągać. Swoją drogę Padre myślał, że niemcy go na Euro II zalegalizowali a nie Euro I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opychac do Polski ? Gdybym chcial sprzedac, to tu nie ma problemow. Homologacja z innego kraju ? Tylko z jakiego ? W sumie moge zyc z EURO 1, tylko troche mnie denerwuje, ze co roku podarowuje urzedowi finansowemu w Niemczech 200 €...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opychac do Polski ?

To taki żart, nie chcesz płacić wyższego podatku, pozostaje sprzedanie auta ;)

 

Homologacja z innego kraju ? Tylko z jakiego ? W sumie moge zyc z EURO 1, tylko troche mnie denerwuje, ze co roku podarowuje urzedowi finansowemu w Niemczech 200 €...

Tego niestety nie wiem, może z włoch? Trzeba poszukać.

 

Tak jeszcze zerknąłem do swojego Briefu jaki z autem z niemic przyszedł i mam tam Euro 2 wpisane.

Chcesz fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... chyba ze zarejstruje moje auto w Polsce :roll: Dzieki za dobre checi, ale Ty masz Legacy 2,0 MT, a ja potrzebuje zaswiadczenie do 2,2 AT. W Niemczech, tak jak i w calej Europie sprzedaje sie raczej niewiele automatow, za to w Japonii i USA to 90% aut. Japonskiego nie znam, wiec moze sprubuje wyslac maila do Subaru USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w USA sa inne normy, ale czesciowo odpowiadaja europejskim. Z drugiej strony czarno to widze... Co ciekawe, Subaru w Niemczech zaswiadczenie dla modelu z MT moze wystawic bez problemow, model z AT byl homologowany z EURO 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...