Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2023 o 15:51, ben napisał(a):


Zakup w salonie w PL nie wchodził w grę?
Czy w Norwegii właściciele samochodów spełniających ostatnie normy „Euro” są/będą piętnowani?

 

Przy obecnym kursie wymiany walut zakuo zagranica byl nieoplacalny. 

Na razie nie ma kar dla samochodow spalinowych, ale placa wiecej za przejazda platnymi dropgami itp, 

O d 1 go stycznia VW sam z siebie zaprzestaje sprzedazy samochodow splainowyuch. W garazach pelno elektrykow w tym zalew chinszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ahoj i Witam wszystkich miłośników wspaniałych aut jakimi są Subaraki. Moje uwielbienie do tych aut pojawiło się wraz z pojawieniem się w rodzinie pierwszego forestera (2006 wolnossak w ciemno - czerwonych skórach (jezu panie błogosławiony to był sztos) po dziś dzień - Miłośnik forestera mimo że aut w rodzinie naprawde było sporo różnych marek. Pierwszy niestety miał bliskie spotkanie z drzewem.. gdyby nie to pewnie jeżdziłby do dziś. Aktualnie w rodzinie 2.0 XT 2003 manual w pełnym wypasie wyposażenia. Ciężko jest przesiąść się na cokolwiek innego po takim aucie. Mam kilka pytań odn aktualnego autka (to w innym poście) oraz ew. zakupu kolejnego Forka dla siebie. Mianowicie od lat jaram się na 2.5 XT w wersji manual. jednak jako że żona ma użytkować to auto ze mną wchodzi raczej w grę tylko automat który ku mojemu zdziwieniu zbiera na forum naprawdę dobre opinie i jest całkiem niezłą opcją. Poszperałem forum tu i ówdzie spędziłem naprawdę kilka godzin na czytaniu i w zasadzie wiem już sporo o szcześliwym/nieszczęśliwym 2.5XT.. znam jego bolączki i potencjalne (całe długie listy) problemów do sprawdzenia przy zakupie używki.. (ale też proszę o wyrozumienie) no właśnie i stąd moje wątpliwości czy rzucać się na moje wymarzone auto od lat.. czy zakupić forestera 3 gen. z silnikiem benzynowym 2.0 z mocą 150km (jeśli dobrze pamietam) i nie bać się że połowa auta będzie za pare miesiecy do wymiany. Łatwiej zrobić go na gaz lub nawet kupić od razu w gazie z kraju obok (niemcy) . 

W skrócie wiem że to KOMPLETNIE inne auta i nawet inna nieco większa buda.. wiem że ryzyko kupna 2.5 XT automat (przykładowo 2007) to czasem/często loteria i należy masę rzeczy sprawdzić przed podjęciem (racjonalnej) decyzji.. z drugiej strony Forek 3gen. w zwykłym benzyniaku to bezpieczna opcja, większa buda, lepsze wyciszenie, i łatwa przeróbka na GAZ.. niestety tam już brak emocji i magii z niesamowitej elastyczności 2.5 XT..  i taki mam dylemat. Wiem również że to dwa jakby odmienne auta zupelnie inne osiągi i parametry i decyzję podjąć mogę wyłącznie ja. Jednak pytanie do Was forumowicze czy warto zaryzykować czy lepiej dołożyć parę groszy (chociaż ceny porównywalne) i oszczędzić sobie ew. troche zdrowia i nerwów i poszukać dobrego "niemca" rocznikowo np 2009-2011 forestera w benzynie. Wiem że w tej wersji Automat jest mułowaty.. więc pewnie w manualu ten 3gen Forek by się znalazł. 

Wracając do 2.5 XT - to post ten zainspirowany jest postem " gdzie URA_BUS i SKWARO delikatnie mówiąc przerazili mnie całą listą potencjalnych problemów z 2.5XT przy kupnie używki... 

oraz co utkwiło mi w pamięci czyli cytuję SKWARO "

"..kluczowe jest bardzo dokładne sprawdzenie auta przed zakupem bo bardzo łatwo w tych autach popłynąć. Wylane SLSy, wyjący dyfer, padnięta wiskoza, cieknący uszczelniacz wału od strony skrzyni, zatarta ośka wycieraczki tylnej, wycieki spod pokryw zaworów, stan sprzęgła, kiedy regulowane zawory, stan UPG, wycieki z chłodnicy, łożysko alternatora, sprzęgło kompresora klimy, rdza na nadkolach, progach w okolicy punktów podparcia auta i na kielichach pod wykładziną od strony bagażnika - to kluczowe tematy do zweryfikowania, bo to najczęstsze usterki, a mogą pochłonąć koszt drugiego auta"  

 

Zniechęciło mnie mówiąc delikatnie do szukania a nawet pojechania oglądać XT 2.5 w automacie mimo że jest naprawdę w BDB stanie z niewielkim (190tys) przebiegiem..

doradzcie.. warto jechac ryzykować oglądać na co zwrócić największą uwagę.. nie jestem znawcą motoryzacji i nie znam się na mechanice niestety prawie wcale. Pojechać samemu oglądać takie auto to pewnie jak iść na wojnę bez karabinu.. ;) albo jak mieć biegunkę (na subaru) i nie mieć papieru toaletowego ;d

czy lepiej odpuścić i szukać bezpiecznej i bardziej pewnej opcji czyli - forka 3 gen z książką serwisową w benzynie 2.0 z Dojczlandów. w podobnych pieniądzach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 10:20, Viking Rafał napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy . Na co dzień jeżdżę XC 90 i mam go już dość . Mam nadzieję że z waszą pomocą stanę się szczęśliwym posiadaczem forka.

 

U mnie też był prawie 300 konny XC90 w podwójnej turbinie i w automacie z USA.. ( w LPG) (skrzynie biegow musialem tam calkowicie regenerować) . troche jezdzi jak czołg ale ma "luksusowe zawieszenie" taki słoń z plynna amortyzacja. Ogólnie nie narzekałem jakos bardzo ale drogi w naprawach to wazy tyle co czolg i pomimo 300 koni to troche mułowate było auto. zdecydowanie o połowę prawie lżejszy forester nawet 2.0 XT w manualu lepszy. może i mniejszy ale dużo zrywniejszy i lepiej 3ma sie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zakup mojego pierwszego w życiu Subaru dopiero przede mną.

Planuję na wiosnę nabyć Legacy IV w kombi.

Co do wersji silnika to tego jeszcze nie wiem, stąd moja obecność tutaj. Mam nadzieję że znajdę info o tym, która benzyna w tym nadwoziu będzie najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów jestem tutaj nowy:-) posiadam Subaru Legacy 2.0 150 diesel i jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z zakupu Subaru daje taką przyjemność z jazdy jak inne auto -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 12:47, Badej napisał(a):

Witam wszystkich.

Zakup mojego pierwszego w życiu Subaru dopiero przede mną.

Planuję na wiosnę nabyć Legacy IV w kombi.

Co do wersji silnika to tego jeszcze nie wiem, stąd moja obecność tutaj. Mam nadzieję że znajdę info o tym, która benzyna w tym nadwoziu będzie najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam !  

Heyo ja to mam Subaru Legacy V 2.0 150 km diesel i jestem mega zadowolony z niego a kupiłem auto który był nie produkowany na rynek europejski! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Forestera e-boxer z 2023 roku. Na razie jestem zadowolony z zakupu. Mam nadzieję, że tak zostanie :-). Dawno temu jeżdziłem Imprezą. Ciężko porównywać te auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...