Skocz do zawartości

brak mocy, nie chodzi równo, impreza wrx


Mateoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim WRX bugeye, mianowice auto chodzi nie równo na obrotach, strasznie falują, podczas jazdy szarpie w dolnym zakresie obrotów, i na postoju oraz na 1 biegu ma odcinke przy 5.5tys, a na 2,3,4 ma odcinke przy 8. Nieraz jak sie zagrzeje to potrafi mieć odcinke przy 8 na postoju i na jedynce, a czasem nie, wogóle to nie chodzi jak 220km.Świeci mu sie check, podpinał mi znajomy pod kompa i takie błedy wyskoczyły:

 

P1507 iDLE CONTROL SYSTEM MALFUNCTION (FAIL-SAFE)

 

P0031 HO2S HEATER CONTROL CIRCUT LOW (BANK1 SENSOR1)

 

Proszę o jakieś sugestie, tydzień temu zrobiłem uszczelke pod głowicą bo była wydmuchana, więc odrazu drugą też wymieniłem.

Edytowane przez Mateoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 biegu ma odcinke przy 5.5tys, a na 2,3,4 ma odcinke przy 8

Tak troche nie na temat, ale... po co krecic WRXa do 8kRPM? Przeciez on juz zdycha przy 6 kRPM, wiec krecenie wyzej to juz tylko niepotrzebne obciazanie silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0031 HO2S HEATER CONTROL CIRCUT LOW (BANK1 SENSOR1)

Ten błąd to padnięta sonda lambda, a ten pierwszy jest prawdopodobnie wywołany złą pracą sondy.

dziękie wielkie za podpowiedź

 

na 1 biegu ma odcinke przy 5.5tys, a na 2,3,4 ma odcinke przy 8

Tak troche nie na temat, ale... po co krecic WRXa do 8kRPM? Przeciez on juz zdycha przy 6 kRPM, wiec krecenie wyzej to juz tylko niepotrzebne obciazanie silnika...

ja go nie potrzebuje co chwile kręcić do 8, ale skoro raz idzie, a raz nie, no to chyba coś jest nie tak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, ile on jedzie na 4 przy 8000?

 

szczerze Ci powiem że nawet nie sprawdzałem, w każdym bądź razie odcinke ma przy 8.5tys RPM, nawet nie wiem czy to jest seria, czy nie, miesiąc temu go kupiłem, znajomy sprowadza auta z anglii. Powiem jeszcze tyle że strasznie ospale sie wkręca na obroty, jakby turbo nie chodziło, chociaż WG nie jest zapieczone, blow off też ładnie psika, według mnie to narazie chodzi jakby 100KM miał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy sprowadza auta z anglii.

 

które niestety, w dużej większości okazują się zajechanymi trupami.

 

szczerze Ci powiem że nawet nie sprawdzałem, w każdym bądź razie odcinke ma przy 8.5tys RPM, nawet nie wiem czy to jest seria, czy nie

 

jesli tam odcina, tzn iz ktoś juz grzebał w ecu

 

miesiąc temu go kupiłem

 

nie sprawdziłes i ciągniesz do odcięcia?

 

Powiem jeszcze tyle że strasznie ospale sie wkręca na obroty, jakby turbo nie chodziło

 

angole lubią wsadzać jakieś irracjonalne rozmiary turbin do seryjnych samochodów.... może u Ciebie też jest jakieś "wiadro" bez celu

 

według mnie to narazie chodzi jakby 100KM miał,

 

sugeruję dobry serwis i kompleksową diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, ile on jedzie na 4 przy 8000?

 

szczerze Ci powiem że nawet nie sprawdzałem, w każdym bądź razie odcinke ma przy 8.5tys RPM, nawet nie wiem czy to jest seria, czy nie, miesiąc temu go kupiłem, znajomy sprowadza auta z anglii. Powiem jeszcze tyle że strasznie ospale sie wkręca na obroty, jakby turbo nie chodziło, chociaż WG nie jest zapieczone, blow off też ładnie psika, według mnie to narazie chodzi jakby 100KM miał,

Kolego jak to czytam to daj ci jedną radę, weź ten samochód zawieź do kogoś kto się zna, z twojej lokalizacji wynika iż masz wszędzie blisko, katowice, krakow, nowy sącz. Bo na chwilę obecną wychodzą dziwne babole, wkręca się na 8,5 tyś, nie wiesz czy seria czy nie, do tego mówisz że dziwna praca silnika, chyba nie ma się nad czym zastanawiać tylko jechać do specjalisty nikt ci przez monitor nie pomoże.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi, bede musiał gdzies podjechać

 

też mnie to właśnie ciekawi jak to możliwe?? choć przyznam się szczerze nigdy nie kręciłem nawet do 6,4 tys ale katować do 8 seryjny samochód, przecież od 6 do 7 to już nie jedzie pewnie tylko się dusi.

właśnie tu jest problem, bo on od 5 to dopiero zaczyna iść i ciągnie do samego końca, a do 5 tys chodzi jakby turba nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo on od 5 to dopiero zaczyna iść i ciągnie do samego końca, a do 5 tys chodzi jakby turba nie miał

 

angole lubią wsadzać jakieś irracjonalne rozmiary turbin do seryjnych samochodów.... może u Ciebie też jest jakieś "wiadro" bez celu

 

PS. jak koledzy pisali już wcześniej, podjedź do kogoś kto się zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...