Skocz do zawartości

WRX spalanie i ewentualne zachowanie na gazie


kpl29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chodzi mi po głowie plan sprzedania mojej wolnossacej imprezy i zakup wrx'a

To już moja 3 cia impreza w rodzinie a 2-ga prywatnie moja, która kupiłem własnie w wersji wolnossacej w obawie przed dużym spalaniem.

Fajnie sie tym jeżdzi, spokojnie i bezawaryjnie, ale ostatnio znajomy który ma wrx'a, prawie mnie przekonał ze splanie jest niewiele wieksze w WRX'e- stąd moje zapytanie ile w tym prawdy ? ;p

 

Prosze napiszcie mi ile Wam pala wrx'y.

Jeżeli kupie WRX'a to serie i seria u mnie pozostanie.

Jak zachowuje sie silnik na lpg? Paliwo jest po 5.50 a ja z racji studiów nie moge podjac pracy wiec raczej staram sie byc rozsadny w wydatkach których nie musze mieć ;p

 

Aktualnie mam 2.5 wolnossace. Spalanie jak na moja jazde 11 litrów LPG. W wiekszosci są to trasy typu a4 Katowice-Kraków, albo jakas jazda na uczelnie czy po zakupy, wiec samochodeb bede jezdził raczej spokojnie, a napewno nie bedzie to samochód na tor. Do zwykłej w miare dynamicznej jazdy po miescie.

 

Włascicielom STi dziekuje ;D Miałem juz F150 5.4l v8 i naprawde mówie Wam, mozna miec tyle przyjenosci z zaoszczedzonych 30litrów Pb na 100km że głowa mała... ;p

 

Dzieki za odpowiedz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od nogi ale trasa to 10L przy 100km/h u mnie po remapie, w mieście trochę więcej tak 14L ale te statystyki to przy spokojnej jeździe a przy duszeniu spalanie nieunormowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spritmoni...ail/547196.html

 

tak u mnie wygląda spalanie w WRX 2001 z LPG 5-tej generacji. 90% jazdy to krótkie odcinki (zima) do pracy i po miescie. wiadomoze wtedy spalanie jest najwyzsze. pozostałe 10% to ''trasa'' poza miastem. dodam, ze mam skrzynie z Type RA, a więc krótka (nieekonomiczna w trasie). poczekam na wiosne, spalanie napewno spadnie :P ale i tak nie jest zle, bo gaz po 2,68zł (Orlen)

 

spalania na benzynie nie podaje, bo nie wiem, ile wlejesz, tyle wciągnie - dosłownie :P ale jest zabawa i to jest najwazniejsze. a na gazie jezdzi sie dynamicznie, ale nie ostro. i wlasnie dzieki temu sie zaoszczedza :P

 

 

no i jak widać w linku powyżej, od dnia zakupu auta (08.12.2012), zrobiłem nim 1500km - teoretycznie na rok wychodzi 8tys km :P no i wlasnie tyle jezdze w ciągu roku wokół komina, nie więcej jak 10tys (obojetnie jakim autem)

Edytowane przez PiterOKL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na gazie jezdzi sie dynamicznie, ale nie ostro

 

Z tym nie mogę się zgodzić - całą przedostatnią pojeżdżawkę (100km) u verta moje sti przeleciało na lpg :mrgreen: . Musiałem nawet dotankować w połowie zabawy - są świadkowie co widzieli mnie pod "niewłaściwym" dystrybutorem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuje za ,,przydatne'' mi informacje. A kolegom którym wydaje sie że do zwykłej jazdy jest talia, albo polo, a oni w WRX'ach mają niewiadomo jakiego potwora mocy proponuje małą ustaweczke powiedzmy na a4. Zobaczymy czy rzeczywiscie macie takie nieokiłznane samochody do niezwykłej jazdy. Ja wystartuje skromnym, małym mini cooperem works'em mojej dziewczyny, która ma taki samochodzik własnie do zwykłej, choć dynamicznej jazdy po miescie. -Da sie?

 

Wiec, jak czytam takie komentarze włascicieli ,,nad-samochodów'' to jakiś taki ironiczny usmiech mi sie na twarzy robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc koledze polecamy instalację gazową "by Jako" i wtedy masz kompromis, niskie koszty paliwa a dużo większą moc niż w N/A . Nawet gdyby po 3-4 latach padł Ci silnik przez instalację gazową (co jest raczej mało realne) to mam takie silniki po 3000zł / szt , więc i tak się opłaca i to bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako to jest gościu z Warszawy, który zagazował juz dziesiątki Subaraków i ma o tym największe pojęcie w PL. Po zamontowaniu intalacji stroi go w warunkach drogowych z podpiętymi sondami, więc jest pewność, że auto ma właściwy skład mieszkanki.

 

Niestety mój Subarak nie jest na sprzedaż, to moje oczko w głowie i zdecyduje się dopiero jak będzie mnie stać na STI 06-07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o górną granicę spalania to wczoraj na pojeżdżawce przejechałem dokładnie 75km na 34 litrach PB98 :)

 

 

ja w wrx 250ps na pojezdzawce przpaliłem 17 l pb100 na 70 km ; ) 50% ogien 50% spokojna

ile ?? to ile ci turbina ładowała 0,4 bar?? nie wiem czmeu wam te wrx-y tyle palą ale mój pali 20 litrów na 100 km i ani grama więcej, trasa katowice - częstochowa i 100 zł znika, więc nie wiem jak może palić 9 litrów, chyba 90 km/h i 5 bieg inaczej nie ma takiej opcji

 

Jako to jest gościu z Warszawy, który zagazował juz dziesiątki Subaraków i ma o tym największe pojęcie w PL. Po zamontowaniu intalacji stroi go w warunkach drogowych z podpiętymi sondami, więc jest pewność, że auto ma właściwy skład mieszkanki.

 

Niestety mój Subarak nie jest na sprzedaż, to moje oczko w głowie i zdecyduje się dopiero jak będzie mnie stać na STI 06-07.

spokojnie gazu nie montują tylko w Wawie a nie tacy specjaliści są w Polsce ale każdy swojego chwali, na Śląsku też są jak nie lepsi i ceny też odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...