Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazam, ze mozliwosc nagrywania filmow w lustrzance to niepotrzebny gadzet.

Gadżet powiadasz? hmmm... :mrgreen:

http://www.usa.canon.com/dlc/controller ... cleID=2326

Miłego oglądania :cool:

 

PS. Chciałbym mieć amatorską kamerę HD, która tak "gadżetowo" nagrywa :wink:

Proponowalbym uwazniej pisac posty - powinno byc tak:

Uwazam, ze mozliwosc nagrywania filmow w lustrzance to niepotrzebny gadzet.

:roll:

 

Pytanie: czy ktos tutaj pisal, ze do szerokiego kata polar jest bez sensu? Jesli tak, to moge prosic o wyjasnienie, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy ktos tutaj pisal, ze do szerokiego kata polar jest bez sensu? Jesli tak, to moge prosic o wyjasnienie, dlaczego?

Ja sobie czegoś takiego nie przypominam, natomiast polar moze winietowac z szerokim kątem, więc warto kupić slima. O tym chyba była mowa ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy ktos tutaj pisal, ze do szerokiego kata polar jest bez sensu? Jesli tak, to moge prosic o wyjasnienie, dlaczego?

Może być bez sensu, zależy od szczególnych warunków - praca polaryzacyjnego zależy od kąta względem źródła światła (w poradach wyczytacie, że niebo najlepiej "przyciemnia" gdy słońce jest prostopadle z boku). Przy bardzo szerokim kącie i kadrze, w którym masz mnóstwo niebieskiego nieba na całej szerokości zdjęcia, może wyjść nienaturalny efekt przyciemnienia połowy nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

 

Male pytanie, czy Olimpus SP-570 UZ to cos fajnego?

Nie jest to lustrzanka ale lista parametrow jast taka dluga, ze nawet nie chcialo mi sie jej przegladac. :mrgreen: Pamietam tylko, ze ma 20 krotny zoom optyczny, co kolwiek to znaczy.

 

Pytam, bo podobno Mikolaj ma mi to przyniesc ale jest kryzys to pewnie bede musial partycypowac w kosztach :mrgreen:

 

Poprosze o jakies opinie.

Dziekuje.

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie, czy Olimpus SP-570 UZ to cos fajnego?

Ojciec ma poprzednika, tj. Olympusa SP-560UZ. Funkcjonalnie prawie to samo, technicznie 570 ma 10MPix (wobec 8Mpix 560tki) i 20x zooma optycznego (zamiast 18x w 560). Moim zdaniem aparacik całkiem udany, parametry jak na zaawansowanego kompakta nawet przyzwoite (szczególnie zoom). Jeżeli nie jesteś zapalonym fotografem i interesuje Cię raczej typowa "wycieczkowa dokumentacja", to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Na tyle dobry, że czasami na szybko, przy ciężkich warunkach pogodowych wolę chwycić za małego Olympusa zamiast pakować D90 z całym majdanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem chyba olka 510 przed lustrzanką i bylem bardzo zadowolony, myślę ze nowsze modele są także udane.

 

dodam tylko ze zoom rzędu 18 czy 20x jest nie do utrzymania z ręki, wiec jeżeli nie targasz ze sobą statywu to nie ma się czym podniecać ;)

 

pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze zoom rzędu 18 czy 20x jest nie do utrzymania z ręki, wiec jeżeli nie targasz ze sobą statywu to nie ma się czym podniecać ;)

Wbrew pozorom stabilizacja w 560 działa na tyle wydajnie, że naprawdę rzadko popsujesz zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych przy maksymalnym najeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie, czy Olimpus SP-570 UZ to cos fajnego?

Ojciec ma poprzednika, tj. Olympusa SP-560UZ. Funkcjonalnie prawie to samo, technicznie 570 ma 10MPix (wobec 8Mpix 560tki) i 20x zooma optycznego (zamiast 18x w 560). Moim zdaniem aparacik całkiem udany, parametry jak na zaawansowanego kompakta nawet przyzwoite (szczególnie zoom). .....

 

Dzieki wielkie wszystkim za pomoc.

 

Dzwonie w takim razie do Mikolaja i powiem mu, ze moze byc :mrgreen:

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...