Skocz do zawartości

Wydech z WRX-a do wolnego ssaka 2.0.


michal 75

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedzie slychac swistu turbiny i bedzie troche ciszej niz w turbo, ale dla niewprawnego ucha dzwiek bedzie taki jak z turbo. W Niemczech to bardzo popularny tuning wsrod mlodych, bierzemy starego golfa czy corse, pakujemy tlumik sportowy z dwa razy wiekszym przelotem i male autko ryczy glosniej niz rajdowka, a przy zdjeciu nogi z gazu charakterystycznie strzela. Zabawa murowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja założyłem w zeszłym tygodniu do swojej wolnossącej Imprezki tłumik od WRX`03. Wystarczyło jedno mocowanie przespawać kilka centymetrów i jest o jakieś 5-8 mm nizej niz oryginał. A co do pracy to warczy pięknie. To prawda, że nie jest to dźwięk jak z Turbawki, ale i tak różnica z oryginałem KOLOSALNA. Njładnieszy dźwięk przy 1000obr/min.

Koszt założenia z dopasowaniem to raptem 50zł. Tylko tłumik drogi, bo ja mam oryginał SUBARU z podwójną końcówką. Kupiony od jednego z Forumowiczów QK za 500zł.

Ale jestem Bardzo Zaqdowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolo, ostatnio widziałem ptent u gumy i lolka to wspawanie do tłumika zamiast cienkiej rurki wylotowej + ozdobna gruba, bezpośrednio grubej. Ważne jest tylko by w tylnej blasze tłumika wyciąć otwór dopasowany do nowej grubszej rury (a nie naspawać nową rurę a otwór zostawić mały). Brzmienie poprawia się zdecydowanie, jest też może nieco głośniej, ale słychać juz boksera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aflinta, ja na razie nie będę kombinował bo dźwięk już jest przyjemny, a i szkoda byłoby mi pociąć nowy tłumik. Może w przyszłości jak kaski dozbieram i tłumik się troszkę zestarzeje.

Ale dzięki za info Pozdrowionka dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na giełdzie tłumik ze stali nierdzewnej przelotowy kosztuje 250 PLN, z regulowaną końcówką (głośność).

Nic dodać, nic ująć...

Te tłumiki z WRX czy STI, to nie ukrywajmy seria poprostu :cry:

A jak chcecie poprawić dźwięk wolnychssaków, to tylko przelotówka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodze, bo taki za 250zł to ile wytrzyma 3 lata w porywach do 4, a ten seryjny to minimum 10 lat. Ja mój tłumik wymieniłem po 10 latach i w sumie jeszcze nie musiałem, bo nie był dziurawy, a wymieniłem bo była okazja zakupić seryjny od WRX-a i mam nadzieję na tym przejachac kolejne 10lat, o ile wcześniej nie będzie mnie stać na lepszą i młodszą Subarynkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no chyba że tak..., tylko, że ja nigdy nie miałem auta dłużej niż dwa lata :!: :mrgreen:

 

W sumie to ja też, ale zawsze dążyłem do Subaru :-)

A teraz kiedy już mam swoją upragniona Imprezkę, to mogę ją jedynie wymienić na inną, nowszą i lepciejszą, ale taka to już będzie droga, a ja mam ograniczony budżet, więc pewnie jakieś 5-7 lat sobie nią pohulam i dlatego zainwestowałem w oryginał.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...