Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

uprzednio znalazłem do tego instrukcję!

I po co? Faceci nie czytają instrukcji :P

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Jeśli chodzi o tą wypowiedź Pattona to można ją uznać za żołnierskie podsumowanie doktryny wojennej USA.

 

Dodatkowo kto ma oczy to zauważył, że USA od czasów wojny secesyjnej nauczyły się że wojny nie prowadzi się na własnym terytorium i najlepiej nie amerykańskimi żołnierzami. I robią to na całym świecie.

a jak my to robimy w Ukrainie to płacz, że się rozbrajamy i pomagamy banderowcom

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FOR CVT napisał(a):

 

 

Po diabła czytać?  Wszystko jest narysowane  :faja:

 

symb.png.8ca281a5f9059c40618678a179d40dd6.png

 

tapatalked

Na instrukcji zaworu mieszającego też więcej było narysowane niż napisane. Zapomnieli tylko narysować inbusa który był niezbędny do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fulcrum napisał(a):

a jak my to robimy w Ukrainie to płacz, że się rozbrajamy i pomagamy banderowcom

Nikt z USA na czele nie przyzna, że NATO prowadzi na Ukrainie wojnę hybrydową z Rosją bo to przecież kłamstwo propagandzistów Putina a przecież to Rosja z powodu przystąpienia do NATO Szwecji i Finlandii bezczelnie przybliżyła się do granic NATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Nikt z USA na czele nie przyzna, że NATO prowadzi na Ukrainie wojnę hybrydową z Rosją bo to przecież kłamstwo propagandzistów Putina a przecież to Rosja z powodu przystąpienia do NATO Szwecji i Finlandii bezczelnie przybliżyła się do granic NATO.

Jesteś pewien że dobrze pamiętasz kolejność wydarzeń? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, skwaro napisał(a):

Jesteś pewien że dobrze pamiętasz kolejność wydarzeń? 

Kolejność pamiętam dobrze, od ucieczki do Rosji niejakiego Edwarda Snowdena począwszy. Teraz obserwuję skutki tej kolejności.

 

Nie jest prawdą, że NATO dostarcza na Ukrainę uzbrojenie, amunicję i prowadzi (właściwie już jawnie!) satelitarne misje szpiegowskie nad Rosją i Ukrainą? Powstrzymam się od wypowiedzi o obecności żołnierzy z państw NATO na Ukrainie, wkrótce będzie to nie do ukrycia gdy zaczną być zwożone do ich ojczyzn zwłoki, bo nikt mnie nie przekona że Ukraińcy co dostaną z NATO to od razu umieją z tego strzelać. Czy to są systemy artyleryjskie, czy to czołgi, czy to system Patriot którego USA bardzo starannie pilnuje.

 

Czy w Polsce system Patriot jest obsługiwany i (co ważniejsze!) dowodzony przez żołnierzy polskich? Pytanie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Kolejność pamiętam dobrze, od ucieczki do Rosji niejakiego Edwarda Snowdena począwszy. Teraz obserwuję skutki tej kolejności.

 

Nie jest prawdą, że NATO dostarcza na Ukrainę uzbrojenie, amunicję i prowadzi (właściwie już jawnie!) satelitarne misje szpiegowskie nad Rosją i Ukrainą? Powstrzymam się od wypowiedzi o obecności żołnierzy z państw NATO na Ukrainie, wkrótce będzie to nie do ukrycia gdy zaczną być zwożone do ich ojczyzn zwłoki, bo nikt mnie nie przekona że Ukraińcy co dostaną z NATO to od razu umieją z tego strzelać. Czy to są systemy artyleryjskie, czy to czołgi, czy to system Patriot którego USA bardzo starannie pilnuje.

 

Czy w Polsce system Patriot jest obsługiwany i (co ważniejsze!) dowodzony przez żołnierzy polskich? Pytanie retoryczne.

Zasugerowałeś wyżej że to NATO prowadzi wojnę z Ruskimi bo Finlandia i Szwecja do NATO przystapiły. Co jest piramidalną bzdurą, bo ruscy zaatakowali Ukrainę w 2015 żeby im odebrać ich terytoria, i później kontynuuowali atak próbując zająć cały kraj. A działania NATO są tego efektem, a nie odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał(a):

Zasugerowałeś wyżej że to NATO prowadzi wojnę z Ruskimi bo Finlandia i Szwecja do NATO przystapiły. Co jest piramidalną bzdurą, bo ruscy zaatakowali Ukrainę w 2015 żeby im odebrać ich terytoria, i później kontynuuowali atak próbując zająć cały kraj. A działania NATO są tego efektem, a nie odwrotnie. 

Na temat kto dopuścił do wojny na Ukrainie też mam swoje przemyślenia, podobnie jak komu kiedyś była na rękę wojna w Jugosławii, a tym czasem obserwuję i działania NATO i działania Rosji na terytorium Ukrainy. Działania Ukraińskiej armii też obserwuję tylko trudno jest się połapać w ukraińskiej narracji bo a to wybijają Rosjan tysiącami, a to brakuje im amunicji (z NATO, bo sami nie potrafią jej wyprodukować nawet w swoich legendarnych podziemnych fabrykach), a to brakuje im żołnierzy bo z milion chłopa zwiało za granicę i nie zamierzają wrócić.

 

Żadnym słowem nie sugerowałem, że "NATO prowadzi wojnę z Ruskimi bo Finlandia i Szwecja do NATO przystąpiły", wskazuję że broń i amunicja dostarczane z krajów NATO do Ukrainy mogą być albo chęć zysku (przecież nie za darmo dostarczane jest to co kosztuje miliardy) albo z chęci sprawdzenia się z Rosją. Tak po amerykańsku, na cudzym terytorium i z minimalnym udziałem amerykańskich żołnierzy.

 

Możliwe, że młodsi już nie pamiętają że w PRL ci którzy sprzedawali/ dostarczali broń nazywani byli handlarzami śmiercią. To nie przeszkadzało żeby przez polskie porty była ta broń masowo wywożona, co spowodowało że Polska w pewnych latach była największym eksporterem broni w RWPG.

 

Piramidalną bzdurą jest twierdzenie, że Rosja chce zająć całą Ukrainę. To co Rosja chciała zająć zajęła na początku.

  • Facepalm 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

 

Piramidalną bzdurą jest twierdzenie, że Rosja chce zająć całą Ukrainę. To co Rosja chciała zająć zajęła na początku.

Właśnie dokładnie taki był pierwotny cel "operacji specjalnej", tylko całe szczęście się nie powiódł i teraz ruska propaganda twierdzi coś zupełnie innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Aga napisał(a):

@Zajonc

 

;)

 

Właśnie wiem i do tejże sytuacji nawiązałem :D

Natomiast nieuchronnie zbliża się termin mojej wizyty w Trójmieście i zastanawiam się czy dane mi będzie spotkać się na światłach z samą Królową lub kimś z Szanownego Grona :P

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, skwaro napisał(a):

Właśnie dokładnie taki był pierwotny cel "operacji specjalnej", tylko całe szczęście się nie powiódł i teraz ruska propaganda twierdzi coś zupełnie innego. 

Mam odmienne zdanie, historyczne mapy z tej wojny pokazują co pokazują a ukraińska propaganda plecie co plecie. Przychylam się do wielu opinii (nie tylko z Rosji) że Ukraina jest państwem zdemolowanym, zdepopulowanym i z powodu wepchnięcia do niej przez NATO sprzętu wojskowego za miliardy dolarów/ euro niewypłacalnym przez kolejne dziesięciolecia. Jak to się stało, że przez 30 lat istnienia jako samodzielny byt państwowy z groźnym sąsiadem nad granicą nie kupili sobie ani czołgów ani samolotów ani nawet amunicji? Mundury i hełmy trzeba było też im kupować!

 

Najbardziej "podobają" mi się fantasmagorie o wybijanych tysiącami Rosjanach, o masakrowaniu rosyjskich kolumn pancernych a już creme de la creme są brednie o kolejnych ukraińskich kontrofensywach, w wyniku których ukraińska armia wycofuje się tracąc dziesiątki kilometrów kwadratowych terytorium.

 

Inną sprawą jest po co Rosji kolejne zdobyte tereny skoro to co miała zdobyć to już ma. Chyba tylko jako waluta przetargowa podczas negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zajonc napisał(a):

Właśnie wiem i do tejże sytuacji nawiązałem :D

Natomiast nieuchronnie zbliża się termin mojej wizyty w Trójmieście i zastanawiam się czy dane mi będzie spotkać się na światłach z samą Królową lub kimś z Szanownego Grona :P

Kiedy chcesz przyjechać na audiencję?  :lol:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zajonc napisał(a):

Właśnie wiem i do tejże sytuacji nawiązałem :D

Natomiast nieuchronnie zbliża się termin mojej wizyty w Trójmieście i zastanawiam się czy dane mi będzie spotkać się na światłach z samą Królową lub kimś z Szanownego Grona :P

Szczęściu można nieco pomóc więc niech @Zajonc w ogóle nie wysiada zza kółka tylko... patroluje nieustannie. Przecież tych miejsc spotkań nie jest tak wiele. Sam jutro zajadę na Łostowice (i okolice) a pojutrze może nawet dalej.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aga napisał(a):

Kiedy chcesz przyjechać na audiencję?  :lol:

Od listopada już się tak zbieram ;)Jak już będę wiedział, ostrzegę publicznie na Forum 

 

11 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Szczęściu można nieco pomóc więc niech @Zajonc w ogóle nie wysiada zza kółka tylko... patroluje nieustannie. Przecież tych miejsc spotkań nie jest tak wiele. Sam jutro zajadę na Łostowice (i okolice) a pojutrze może nawet dalej.

W marcu 2023 obleciałem w weekend Trójmiasto i poza umówionym z jednym z Nas spotkaniem napotkałem tylko pomarańczowe XV na parkingu przy Klifie Orłowskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zajonc napisał(a):

Właśnie wiem i do tejże sytuacji nawiązałem :D

Natomiast nieuchronnie zbliża się termin mojej wizyty w Trójmieście i zastanawiam się czy dane mi będzie spotkać się na światłach z samą Królową lub kimś z Szanownego Grona :P

Królowa jest tylko jedna:ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...