Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Pierwsze poranne przymrozki przyniosły sporo lodu na rondach :D

Sent with Tapatalk

To u Was nie ma jeszcze zasp? :)
No właśnie jeszcze nie. Ale spodziewane opady są jutro w sporej ilości :)

Sent with Tapatalk

Wrzuć foty to chociaż popatrzymy,bo u nas pewnie zimy znowu nie będzie :P

Pada od 8.00 rano :)

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1447663962.726360.jpg

Sent with Tapatalk

A ja myślałem, że macie już zaspy ;)

A co,przecież na darmo tam nie poszedł.Zobaczyli ,że można robić ludziom pianę z mózgu to jadą dalej,kują żelazo póki gorące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nic przeciwko żeby śledztwo smoleńskie ruszyć po raz kolejny. Jedna ekipa zrobiła to na taki odpierdziel to niech druga tez ma szanse powyjasniac pewne kwestie.

W zamach raczej nie wierzę, ale z drugiej strony to nie pierwszy raz w historii lotnictwa wynik śledztwa po latach okazałby sie inny niz sie na początku wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVP Kultura Diana Krall, koncert w Paryżu ;)

Aj szkoda,że nie wiedziałem , bo bym sobie nagrał.

Premo,to znaczy uważasz, że prokuratura wojskowa jest odgórnie sterowana,raz wykonała polecenia PO a teraz wykona polecenie PISu?

W wybuchy to my sobie możemy nie wierzyć, ważne co ma na ustach Antoni&spółka z "bardzo ograniczoną odpowiedzialnością".

Szczerze mówiąc to jednak miałem nadzieję, że trochę odczekają, jednak może to wszystkim umknęło, ale na ostatniej tzw.dziesiętnicy prezes wyraźnie mówił o POLEGŁYCH.

Co wymyśliłeś? Bo ja miałbym w razie czego kilka pomysłów. ;)

 

 

Mało oryginalnie,ból gardła ;) Perspektywa dzisiejszego dnia mnie dobiła :wacko:

Ale za to cały dzień laba ;) Świnia jestem,wiem :P

 

Teraz kawa :)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu mozna odnieść wrażenie kolesiostwa w sprawie smoleńska, juz nawet nie jeżeli chodzi o fakty, a samo granie tą katastrofą. Prokuratura przy ważnych politycznych sytuacjach w kraju albo przy wyborach nagle udostępnia nowe nagrania, nowe oświadczenia itd. Które nic nowego nie wnoszą. Ale robią zamieszanie na kilka dni i budzą smoleńskie demony PiSu ;)

Albo przyspieszone awanse generalskie dla prokuratorów prowadzących to śledztwo, byle by zdążyć przed upływem kadencji Komorowskiego.

 

Dlatego co do tej obiektywności i niezależności prokuratury mozna miec watpliwości. Jeżeli za kadencji PiS bedzie wyglądało to podobnie ale w drugą stronę to tez mi sie nie bedzie podobać.

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że obie strony (choć w mojej ocenie PiS bardziej) wykorzystywały te tragedię politycznie raczej nie zmieni faktu, że błąd popełnił pilot, źle wyszkolony i działający pod presją. Wystarczyło przestrzegać procedur i nie lądować przy złej widoczności. To, że Rosjanie (działający też pod presją) nie zamknęli lotniska to już inna sprawa.

 

Aj szkoda,że nie wiedziałem , bo bym sobie nagrał.

Powinnam ten koncert mieć na DVD ;)

Ja mam na cd. :)

 

Może będzie powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że obie strony (choć w mojej ocenie PiS bardziej) wykorzystywały te tragedię politycznie raczej nie zmieni faktu, że błąd popełnił pilot, źle wyszkolony i działający pod presją. Wystarczyło przestrzegać procedur i nie lądować przy złej widoczności. To, że Rosjanie (działający też pod presją) nie zamknęli lotniska to już inna sprawa.

 

Przemek to wiedzą obydwie strony sporu.

Jednak Jarosław chce nieśmiertelnej chwały bohatera i męczennika dla swojego brata i dąży do tego po trupach tworząc od początku mit smoleński.A ,że Polacy żyją mitami to ma dobry grunt.

 

Owszem prokuratura wojskowa co jakiś czas dawała przecieki ze śledztwa jako antidotum tych niedorzecznych szaleństw którymi raczyli nas pseudonaukowcy.Ale cóż,naród polski woli wierzyć debilom.

 

Będzie wesoło i smutno zarazem.

A Ruscy i tak nie oddadzą wraku choćby się Waszczykowski wielokrotnie zdefekował ;)

 

To chyba narazie tyle w tym temacie,bo trochę szkoda czasu.

 

Lubię ją bardzo :)

Ja też :)

 

 

Czy to był jakiś specjalny koncert z racji zamachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to był jakiś specjalny koncert z racji zamachu?

To był jej stary koncert z Paryża. Możliwe, że puścili go "przy okazji" ... nie oglądałam od początku i nie wytrwałam do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to był jakiś specjalny koncert z racji zamachu?

To był jej stary koncert z Paryża. Możliwe, że puścili go "przy okazji" ... nie oglądałam od początku i nie wytrwałam do końca ;)

 

 

Aha,w sumie to prawie niemożliwe od razu zorganizować coś takiego.

Tak czy owak chętnie posłucham.

Obejrzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,w sumie to prawie niemożliwe od razu zorganizować coś takiego.

 

W 2001 roku Sting nagrał piękny album koncertowy "All this time", dokładnie w dniu ataku na WTC. Ale oczywiście koncert był zaplanowany wcześniej.

 

Sam koncert gorąco polecam, jeden z najlepszych. Piękny skład m.in. Chris Botti, Christian McBride, Manu Katche.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha,w sumie to prawie niemożliwe od razu zorganizować coś takiego.

 

W 2001 roku Sting nagrał piękny album koncertowy "All this time", dokładnie w dniu ataku na WTC. Ale oczywiście koncert był zaplanowany wcześniej.

 

Sam koncert gorąco polecam, jeden z najlepszych. Piękny skład m.in. Chris Botti, Christian McBride, Manu Katche.

 

 

Do nadrobienia w takim razie.

 

 

 

Powiem szczerze,że bardzo przyjemnie jest się tak poopierdzielać z nienacka w poniedziałek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale cóż,naród polski woli wierzyć debilom.

 

strasznie łatwo przychodzi ci Stachu jechanie po tych co tobie nie pasują

 

 

Elojowie nie winią Morloków, czyli Herbert George Wells wielkim prorokiem był

 

opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu

 

Kto czytał „Wehikuł czasu” angielskiego pisarza Herberta George Wellsa, pamięta Elojów i Morloków. To dwie nowe rasy, które wyewoluowały z Homo Sapiens; bohater powieści spotyka je w 802 701roku. Pierwsi są piękni i (chyba) wiecznie młodzi, mieszkają w ruinach starych budowli, są bardzo „eko” (żywią się owocami), czas spędzają na rozrywkach i miłości. Żyją szczęśliwie, tylko że…. boją się nocy.

 

Bo nocą polują na nich spędzający dzień w podziemiach Morlokowie. To potomkowie dawnych klas nie uprzywilejowanych (Elojowie – odwrotnie). Są brzydcy i podobni do małpoludów. Jako się rzekło, polują na Elojów, a ci kompletnie nie potrafią i w ogóle nie chcą się bronić. Do porywania ich i zjadania przez Morloków mają stosunek trochę taki, jak do kataklizmu naturalnego. Zero gniewu, zero zemsty ani nawet odruchu samoobrony. Co najwyżej – ucieczka i zamykanie się na noc.

 

Elojowie przypomnieli mi się w czasie lektury reportażu z Paryża, zamieszczonego w izraelskim dzienniku „Haaretz”. Korespondent tej gazety Anshel Pfeffer odwiedził Place de la Republique – okolice, w których miała miejsce masakra w klubie Bataclan. I stwierdził, że nie sposób spotkać tam żadnego miejscowego, który przejawiałby jakiekolwiek negatywne emocje wobec terrorystów. Dodajmy, że rozmówcy Pfeffera to rdzennni, biali Francuzi; żaden z nich nie był muzułmaninem.

 

Grupa przyjaciół stoi obok zniczy, zapalonych u stóp pomnika, próbując ustalić czy kelner który zwykle obsługiwał ich w La Belle Equipe, jednej z restauracji zaatakowanych w tej dzielnicy, został zabity. Ale nie są źli, przynajmniej – nie na sprawców.

*

Oni są głupi, ale nie są źli – mówi Sabrina, pracownik administracji teatru. - Są ofiarami systemu który ich wyklucza ze społeczeństwa, dlatego czują że do niego nie należą i uważają, że mogą je zaatakować. Żyją wyalienowani, i to my jesteśmy temu winni.

*

Po atakach w styczniu (na redakcję „Charles Hebdo” i na sklep koszerny – PS) mówiono że powinniśmy się zjednoczyć, ale to znaczyło że mamy być razem i nie myśleć samodzielnie – mówi nauczycielka Clemens Mamas. – Oni nie chcą żebyśmy zaczęli myśleć, że to jest być może związane z polityką naszego rządu oraz USA na Bliskim Wschodzie. Nie, nie jest zdziwiona, że wśród atakujących byli ludzie urodzeni i wychowani we Francji.

*

To są ludzie, na których rząd machnął ręką, i trzeba zapytać – dlaczego? – mówi.

*

Nikt nie chce natomiast rozmawiać o islamistach lub o Państwie Islamskim, mimo że ono już przyznało się do organizacji zamachów a prezydent Hollande ogłosił, że to ta grupa stała za nimi. W tym tłumie trudno znaleźć kogokolwiek, kto powiedziałby cokolwiek złego o mordercach. A przejawy patriotyzmu były bardzo powściągliwe. Kobieta stojąca za barem w La Carillon, jednej z zaatakowanych knajp, zaczęła cicho śpiewać „Marsyliankę”, ale nikt się nie przyłączył, co ostro kontrastowało z tym, co działo się w piątek, kiedy tłum ewakuowanych opuszczał Stadion Narodowy.

Tyle dziennikarz „Haaretza”. Wprawdzie dodaje on, że może nie należy się temu dziwić, bo większość mieszkańców tej, 11 Dzielnicy Paryża to „jak nazywają ich Francuzi „bobo”, czyli burżuazyjna bohema, pracownicy naukowi między 30 a 50 rokiem życia z wyrazistymi lewackimi przekonaniami”. Czyli to nie jest typowy Paryż, więc tym bardziej – typowa Francja.

Tym niemniej porównanie z Elojami narzuca się samo. Herbert George Wells z pewnością nie byłby zachwycony, ale odczuwałby coś w rodzaju gorzkiej satysfakcji…

 

autor: Piotr Skwieciński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przykro mi,dla mnie Macierewicz to debil.

 

Mi to bardziej podchodzi pod jakąś schizofrenię paranoidalną niż debilizm ;)

 

No ale w takim stadium, że już zdecydowanie zapóźno na leczenie. ;) Facet jest obłąkany. :(

Edytowane przez kordynator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podejścia do terrorystów. Dzisiaj w radiu słyszałem że Żydzi zastrzelili 3 Palestyńczyków, którzy protestowali przeciwko zburzeniu domu zamachowca. Wojsko natychmiast otworzyło ogień. Tak należy postępować z terrorystami. Ich nie interesuje czy ofiary mają rodziny, dzieci itd. Mają poczuć że każda akcja budzi reakcję, a tu jakiś durny trybunał orzeka że za torturowanie "miłośnika kóz" należy się mu odszkodowanie.

 

P.S. Ja nie lubię teorii spiskowych, ale czytałem dzisiaj, że jeszcze 2 miesiące temu właścicielami tego klubu w Paryżu byli Żydzi. We wrześniu sprzedali i wyjechali z Francji. I niech mi ktoś powie że Mosad to nie najlepszy wywiad na świecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"....Dlaczego GOOGLE dziś,w dniu największego polskiego Święta Niepodległości witają nas biało-czerwonym zgarbionym,starym bocianem z poszarpanymi,pokrwawionymi piórami,..."

Jest MOC! :biglol: 

Fajnie ,że Pani poseł będzie z nami 4 lata :) 

 

A ja już wiem skąd znam Panią Premier :) 

 

e6102f46b9c7ba1799f2510315565e04.jpg

8dd10e6895e9970b8b8f7a09e861831d.jpg

 

...i co wy na to? ;)

 

Eeeeh,młodzi to pewnie nie pamiętają :P

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest mi po drodze z linią tego pana i jego czasopisma, ale z tym felietonem ciężko się nie zgodzić:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Pawel-Lisicki-terror-cena-europejskiej-utopii,wid,17975196,wiadomosc.html

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...