Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym Forysiu?


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.subaru.pl/!komis/index.php?photo=514

 

2,5 manual, wersja amerykańska. Na co zwrócić uwagę? Czym różni się od wersji europejskiej (pomijając, że nie ma chyba europejskiej z takim silnikiem?). Opłaca się za taką cenę? Czy w ogóle warto amerykańca?

 

PS. Wiem, że były pytania o różnice między EUR a US, ale ni cholery nie mogę znaleźć... kajam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze miec troche inna charakterystyke zawieszenia. Ale: "Jesli zamierzasz sie po prostu dostac z punktu A do punktu B, to to w zupelnosci wystarczy" :) Gdybys chcial go zwawiej uzytkowac, to by trzeba cos z tym zrobic (inaczej wystroic? da sie?) badz tez odpuscic go sobie.

 

Faktycznie 2.5 N/A w Foresterze EU-spec nie bylo - moze byc klopot z czesciami. Chyba ze to ten sam silnik, co byl stosowany w Legacy i OBK :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "zestrojenie zawieszenia" w praktyce?

 

Nie wiem. :D DLatego napisalem w nawiasie "da sie?" Na rynek amerykanski za zwyczaj daja bardziej miekkie zawieszenie, ktore byc moze jest komfortowe, ale do szybszej jazdy przez zakrety itp. niezbyt sie nadaje. I tak sobie pomyslalem, ze moze w serwisie by sie to dalo jakos zmienic, ale nie mam pojecia :shock:

 

Nie będę jeździł po poligonach, chociaż w lekkim terenie bym go przegonił.

 

Tu miekkosc zawieszenia raczej nie bedzie miala znaczenia ;)

 

Moze ktos, kto sie lepiej zna na tych sprawach, wypowiedziec w kwestii zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto wydaje się dość ciekawe - cena nie jest porażająca, osiągi chyba nienajgorsze, no i duży napis SUBARU, którego brakuje w MY'06... Byłby użytkowany miasto/trasa/może czasem lekki teren, chociaż tutaj lepiej pożyczyć od forumowicza PSz jego drugie autko :)

W sumie bez reduktora bym przeżył... chyba.

 

Jak wygląda elastyczność tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to ten sam silnik co w outbacku a raczej na pewno jest, to charakteryzuje się on świetną elastycznością. Duży moment obrotowy w 80% jest odczuwalny już od samego dołu, przy 2750-3000 auto dostaje kopa. Na wysokich biegach śmiało można jeździć przy niskich prędkościach. Reduktor przydaje się tylko w wersji 2.0, 2.5 jest na tyle mocny, że spoko daje radę bez.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Radomiu można sprawdzić tego subaraka, czy coś mu nie dolega :?: Kto wie, może w poświąteczny weekend wybiorę się go obejrzeć. 8)

w Radomiu nie ma serwisu Subaru. Najbliższa autoryzowana stacja A.Koper przy Krakowskiej.Umów się, podjedź, obejrzą furkę, w serwisach są fachowcy, ludzie z doświadczeniem :) :arrow: dogadaj się jak auto stoi w komisie, chcą sprzedać i są pewnm auta to zgodzą się na przyjazd do wawy w celu dokładnego sprawdzenia auta :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena jest troche niska jak za to auto. Wez VIN i sprawdz na carfax.com, ja bym sie dowiedzial czy byl rozbity.

Paul, napieraj do serwisu, tam wszystkiego się dowiesz. Oszczędzisz sobie nerwów i czasu :twisted::lol: Ja tak sprawdzałem swojego Legac'a. Cieszę się ze swojego Subaraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o US specach i zaczynam mieć wątpliwości. Co prawda temat dotyczył Imprez STI a nie Foresterów... Czy faktycznie amerykańskie Forysie są bardziej awaryjne i wykonane z gorszych materiałów? Kto z forumowiczów ma Forestera US spec?

Czym się różni 2,5X MY'04 od modelu 05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...