Skocz do zawartości

Oswietlenie wybieraka automatycznej skrzyni.


Skierko

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dzisiaj podświetlenie lewarka skrzyni i pupa. Zamiast żarówki jest tylko jakiś kabelek, który wygląda mi na czujnik, podejrzewam, że to on przekazuje sygnał do zegarów, na których podświetlają się wybrane biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj podświetlenie lewarka skrzyni i pupa. Zamiast żarówki jest tylko jakiś kabelek, który wygląda mi na czujnik, podejrzewam, że to on przekazuje sygnał do zegarów, na których podświetlają się wybrane biegi.

Sprostowanie: to nie czujnik, tylko spalona żarówka, która miała główkę w kolorze stali. Dzisiaj wziąłem się za poprawę podświetlenia,

 

1. Najpierw w ruch poszedł lewarek skrzyni biegów - spalona żarówka:

IMG_6477.JPG

Po wymianie:

IMAG0319.jpg

 

Potem zabrałem się za zegary:

Najpierw odkręcamy dwie śrubki:

zegary1.jpg

 

Potem wyciągamy plastikową osłonę i widzimy kolejne śrubki do wykręcenia:

zegary2.jpg

3. Wypinamy 3 wtyczki od zegarów:

zegary3.jpg

4. Wyciągamy zegary i możemy wymieniać nieświecące żarówki:

ZEGARY4.jpg

Nie jestem pewien, czy są to prawidłowe oznaczenia żarówek, ale gdyby ktoś szukał to:

IMG_6497.JPG

Efekt końcowy:

Przed było tak:

yhabypuq.jpg

Po:

IMAG0318.jpg

 

 

Mam nadzieje, że komuś się przyda. :)

Edytowane przez sredniaq
  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zaświeca w ogóle świeci, bo nigdy nie widziałem. Jak zapomniałem podłączyć wtyczkę z lewej strony, to zaświeciła się kontrolka AirBag, rezerwy i wskaźnik paliwa przestał działać, a ta od otwarcia wlewu paliwa nie, więc nie wiem jak ona działa.

Ale tam nie ma dostępu do żarówki z zewnątrz, trzeba by zajrzeć głębiej w zegary.

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, chyba trzeba rozebrać zegary, bo na tym zdjęciu co wrzuciłem z tyłem zegarów, nie ma miejsca na nią, więc to musi być jakaś mała żaróweczka, wkładana od innej strony. Zajrzałem nawet pod plastikowy biały dekiel, ale tam też nic nie widać, prócz płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

no właśnie

 

czy jest w ogóle użytkownik u którego działa taka kontrolka ?

U mnie też nie działa :) . I mam pytanie. Czy podświetlenie po lewej stronie (paliwo i temperatura chłodziwa) nie jest nieco słabsze od prędkościomierza i obrotomierza? Chyba że to kwestia żarówek (prędkościomierz i obrotomierz - W5W, paliwo i chłodziwo - B8 5D) Pytanie drugie: Czy klawisze od świateł przeciwmgielnych i podgrzewania lusterek (te po lewej stronie kierownicy) mają podświetlenie? U mnie podświetlony jest tylko środkowy (przeciwmgielne przód). A u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka wlewu paliwa zaświeciła się JEDEN raz po zakupie auta, później wyzionęła ducha i nigdy jej nie widziałem. Przez długi wydawało mi się że po prostu miałem zwidy i taka kontrolka nie istnieje, aż przeczytałem ten wątek :)

Klawisze od świateł z lewej strony mi się świecą.... jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napis : Fuel door i grot strzałki to nie jest kontrolka ... cytat z instrukcji FXT MY7 : "Strzałka na wskaźniku poziomu paliwa informuje, że wlew paliwa znajduje się po prawej stronie Forestera. "

:D ale zwróćcie uwagę, że pod klapką wlewu paliwa znajduję się mały biały wyłącznik, który gdy klapka jest zamknięta pozostaje wciśnięty. Czy ktoś z szanownych kolegów wymieniał żarówki pod klawiszami z lewej strony? W serwisówce znalazłem tylko jak zdjąć cały panel pod kierownicą.

Edytowane przez pionio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów wymieniał żarówki pod klawiszami z lewej strony? W serwisówce znalazłem tylko jak zdjąć cały panel pod kierownicą.

 

dzis sie interesowałem tematem bo do przeciwmgielnych tylnych mi nie działa i w serwisówce znalazłem tylko to samo, ściągnę panel dziś i dam znać co i jak :)

 

 

edit: poddaje sie, zbyt skomplikowanie to wyglada

Edytowane przez maniekkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze jedno pytanie dotyczące podświetlenia klawiszy. Drzwi kierowcy - podświetlone klawisze szyb i blokady drzwi. Niepodświetlone: blokada szyb i sterowanie lusterek. Macie tak samo? Nie wiem czy tam zaglądać.

Prawda. Tez tak mam. Podświetlane są tylko przełączniki szyb.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem podświetlenia klawiszy po lewej stronie kierownicy. Wyjmujemy schowek na monety, wkładamy tam rękę i wypychamy przełączniki na zewnątrz. Wychodzą bardzo łatwo. Wypinamy klawisze ze złączek. Z boku przełącznika mamy dwa okrągłe dekielki (przednie światła przeciwmgielne, ogrzewanie lusterek: środkowy dekielek - podświetlenie, górny - kontrolka włączenia) lub jeden (tylne przeciwmgielne). Do tych dekielków są przymocowane żarówki modelarskie. Wykręcamy dekielki, wymieniamy żarówki (oryginalnie są białe z kolorowymi kapturkami, ja użyłem kolorowych zielonych). Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności. Enjoy :yahoo:post-14275-0-15815500-1383050041_thumb.jpgpost-14275-0-47865200-1383050057_thumb.jpgpost-14275-0-66003700-1383050366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wymieniłem podświetlanie zegarów w Forku SG, wszytkie żarówki da się wymienić bez wypinania zegarów.

Oryginalnie (?) były wsadzone 3szt. W3W, zapodałem W5W, oczywiście świecą znacznie jaśniej. Cała operacja włącznie z wyjściem po żaróweczki trwała 10min.

 

Edit: temat obserwuję, ale użycie żaróweczek W5W do podświetlania zegarów powoduje spory wzrost temperatury zegarów, rozważam powrót do W3W...

Edytowane przez _ONE_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zgasło mi podświetlenie przycisków halogenów, ogrzewania lusterek, tempomatu i spryskiwaczy reflektorów :/ Cały ten panel ciemny. Ktoś podpowie jak w bezinwazyjny i łatwy sposób się dostać się do tych żaroweczek i jakie tam siedzą?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski w subarowym radiu 2DIN macie podświetlone? W zasadzie wynór stacji czy płyty w

nocy jest niemożliwy :/ można rozwiązać to jakoś?

Właśnie to naprawiałem. Trzeba wyjąć radio, odkręcić przedni panel i dostać się do płytki. Na płytce są przylutowane 3 żarówki modelarskie z zielonymi kapturkami. Ja wlutowałem 6v, ale są za ciemne. Będę próbował z mniejszym napięciem jutro i dam znać jakie są odpowiednie. Odsysacz do cyny mile widziany przy tej robocie. :)

 

Ostatnio zgasło mi podświetlenie przycisków halogenów, ogrzewania lusterek, tempomatu i spryskiwaczy reflektorów :/ Cały ten panel ciemny. Ktoś podpowie jak w bezinwazyjny i łatwy sposób się dostać się do tych żaroweczek i jakie tam siedzą?

 

No nie.... :facepalm: było 3 posty wyżej. :D

Edytowane przez pionio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski w subarowym radiu 2DIN macie podświetlone? W zasadzie wynór stacji czy płyty w

nocy jest niemożliwy :/ można rozwiązać to jakoś?

Właśnie to naprawiałem. Trzeba wyjąć radio, odkręcić przedni panel i dostać się do płytki. Na płytce są przylutowane 3 żarówki modelarskie z zielonymi kapturkami. Ja wlutowałem 6v, ale są za ciemne. Będę próbował z mniejszym napięciem jutro i dam znać jakie są odpowiednie. Odsysacz do cyny mile widziany przy tej robocie. :)

 

Ostatnio zgasło mi podświetlenie przycisków halogenów, ogrzewania lusterek, tempomatu i spryskiwaczy reflektorów :/ Cały ten panel ciemny. Ktoś podpowie jak w bezinwazyjny i łatwy sposób się dostać się do tych żaroweczek i jakie tam siedzą?

 

No nie.... :facepalm: było 3 posty wyżej. :D

 

Hehe faktycznie. Byłem po operacji i chyba jeszcze trzeźwo nie myślałem, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to naprawiałem. Trzeba wyjąć radio, odkręcić przedni panel i dostać się do płytki. Na płytce są przylutowane 3 żarówki modelarskie z zielonymi kapturkami. Ja wlutowałem 6v, ale są za ciemne. Będę próbował z mniejszym napięciem jutro i dam znać jakie są odpowiednie. Odsysacz do cyny mile widziany przy tej robocie. :)

 

 

dzięki, żadny ze mnie majsterkowicz ale skrzętnie notuję i zlecę komu trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...