Skocz do zawartości

check engine


raj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Forester 2.5 bez turbo z LPG 2006r.

Od kilku miesięcy świeciła się kontrolka check engine i mrygający cruise(część osób chyba to zna). Po podłączeniu do komputera wyskakiwało pięć błędów: P0420, P0304, P0302, P0030 oraz 64(różne diagnozy usłyszałem od różnych mechaników), katalizator, sonda lambda, świece, kable wysokiego napięcia itd.

Od kilku dni mamy ochłodzenie i temperatura "trzyma się" w okolicach 0 stopni C.

Zauważyłem że nie ma kontrolki check engine i mrygającego tempomatu.

Nie wiem czy to jest spowodowane niskimi temperaturami.

Czy ktoś z Was miał podobną sytuacje że przy niskich temperaturach auto nie zgłasza usterek?

 

Proszę o info

 

Pozd.

raj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie był błąd P0021. Jak się okazuje mam świetnego mechanika, który od razu mówił, że to problem z komputerem. Jako, że mój Forek to Ameryka, więc na alledrogo nie ustrzeliłem żadnego komputera (a naprawa, jak się okazało, też nie była możliwa). Ostatecznie znalazł się na jebay i przyjechał prosto z hAmerykli (z cłem za jakieś 500 złota). Od wymiany mam jakieś 500km (sprawa świeża) ale po błędzie ani śladu. Cały dystans sieknąłem na tempomacie i wszystko "jak ta lala" (a właśnie checka wywalało przy jednostajnej jeździe przy próbie na tempomacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie zapytanie apropo chek engine

Mam od niedawna forestera 99r (125KM)z gazem LPG (Koltec) i zauwarzyłem ze gdy samochód jest zimny wszystko ok a kiedy sie rozgrzeje i go zgasze np na 15 min i odpale ponownie to swieci sie własnie chek engine casami kika sekund max do ok 3 min i gaśnie kontroka pożniej jeszcze mrygnie ze 2 razy i potem juz jej nie widze az do zgaszenia samochodu i odpalenia na ciepłym silniku. Niewidać żadnych innych oznak na benzynie ładnie pracuje równo normałie przyspiesza nie ma braku mocy na każdych obrotach. i niewiem od czego to morze być może możecie cos podpowiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Znajomy posiada Forestera MY98 2.0 125KM bez gazu i dzisiaj zapalił mu się w czasie jazdy Check , po jakimś czasie znowu jazda i gdy silnik się rozgrzał to samo . Kontrolka w Subaru nie pali się cały czas gdy wystąpi problem aż do wykasowania błędu na komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa.

U mnie przy problemach ze stukowym, jak zapalił się CEL to gasł dopiero po skasowaniu błędu.

Może żarówka się przepaliła, też to przerabiałem.

Niech sprawdzi, czy zapala mu się kontrolnie po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podpiąć pod OBD2 powinien u niego złapać sygnał, ale nie mam pewnosci. Po 2001 każde auto mozna podłączyć, może w komputerze zostają jakieś ślady błędów. W razie co mam taki czytnik i program torque na tel. Można spróbować, jestem z Wejherowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc komputer połączył się ale błędu nie pokazało . Wyskoczyła jedynie cyfra 2 , ale to raczej nie kod błędu ?

 

A więc u trzeciego mechanika wreszcie wyskoczył, kod błędu 22 czyli czujnik spalania stukowego. Wymienimy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku błąd pojawiał się, po przejechaniu paru kilometrów. Rozgrzaniu silnika.

Po wymianie stukowego który był "trafiony". Chwile był spokój, po jakimś czasie znowu to samo. Zacząłem szukać dalej, aż w końcu zainstalowałem wtryskiwacze gazu ( starszej już generacji ), na gumowych amortyzatorach i po problemie.

Czujnik łapał stuki z wtrysków i zapalał CEL.

Mam nadzieje że, wymiana czujnika wystarczy :)

Edytowane przez Max 84
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...