Skocz do zawartości

Czy to panewka? Pacjent WRX 2002


Paciu21

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmmm nie rozumiem tu czegos , przeciez jak wymienisz panewki musisz zmienic wal bo jest nienaprawialny wiec koszta walu korbowego samego ok 2000zl .wiec nie kalkuluj ze panewki 500 zl :) po drodze inne ciekawostki uszczelki pod glowice , sruby , moze pasek rozrzadu trzeba nowy , noi co z tlokami jak panewki poszly tloki pewnie tez juz przytarte , najlepiej rozebrac i patrzec czy da sie cos uratowac blok i glowice reszte radze nowe wkladac o ile myslisz pojezdzic samochodem troszke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak rozbierzesz silnik dowiesz się co dokładnie się posypało. W takiej lekkiej opcji to Panewki do wymiany , wał do szlifu , komplet uszczelek do silnika (to troche koszta),korby trzeba by sprawdzić no i olej , filtr wymiana, Jak rozebrany silnik to i rozrząd można by było zrobić. Blok cały i dużych strat nie ma to remontuj.

Kupisz jakiś silnik i możesz za 2 tyg mieć to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak nie będzie :-P Autko pojedzie na lawecie do MTSu i mam nadzieję, że w swoim limicie finansowym, 10 tysięcy się ze wszystkim zmieszczę, jak naprawa będzie bardzo droga to poleci jakiś sprawdzony silnik od estijaja i w 10k się na pewno zmieszczę :cool: A po takim wkładzie to autko zostanie chyba już "w rodzinie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ADK90! Jeszcze zapytam tak... Czy przy panewce występują jakieś inne dźwięki? Bo u mnie coś popiskuje, zadzwięczy.

Silnik chodzi równo. Czy może to byś na przykład jakieś kółko, łożysko, jakiś pasek, który o coś obciera, osłona czy coś w tym stylu? Czy może tłok na przykład?

Edytowane przez Paciu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem poprzedni właściciel mi sprawił taki prezent B) Ale jak jedną rozbiłem niestety, to na forum dość łatwo znalazłem ale z anglika i musiałem przekręcać soczewki z tej rozbitej. Dzięki temu obie lampy zostały pomalowane od środka na czarno co poprawiło estetykę Buga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość nie niebieskiego WRX'a to teraz pewnie max ok 22-23 tys. Biorąc pod uwagę ze porządny remont po panewce to ok 15k to musialbys je sprzedać za ok 8 tys. Opłaca sie?

wiadomo, ze zalezy to od spustoszen jakie zrobi "panewka" w silniku, ale moim zdanie to bzdura, porzadny serwis mozna zrobic taniej, no chyba, ze dla kogos porzadny serwis to jedynie polowa nowego silnika kupionego z SIPu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, podobnie jak ja, że remont/naprawa po panewce to nie musi być dziesięć tysięcy czy osiem w górę? No miejmy nadzieje! :cool:

 

Panowie teoretycy, nie ludzcie sie. Czemu nie sluchacie tych co robili remont? Jak ma być dobrze i zgodnie ze sztuka to imo 10k to absolutne minimum!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewka srewka...

A może to pompa wody, były już takie przypadki, że wyło niemiłosiernie, trzeszczało i jęczało.

A może to zylion innych pierdół.

Nie sprawdzisz, nie dowiesz się...

Dźwięk panewki słychać w całym zakresie obrotów i nasila się w miarę rozgrzewania oliwy, bo jest jej luźniej. W skrajnym przypadku spada ciśnienie oliwy.

Nie wróżyłbym tak dramatycznie z fusów tu podanych, sorki ;)

Jeżeli jednak będzie tak, że to panewka, to kilka rzeczy sugeruję zrobić: wał kupić nowy, co prawda procedury serwisowe przewidują szlifowanie, ale każdy wał jest odpowiednio obrabiany powierzchniowo i szlifując go pozbywasz się (lub mocno zmniejszasz) najważniejszą warstwę, poza tym trzeba bardzo umiejętnie dobrać panewki z odpowiednią tolerancją; panewki wszystkie nowe (obowiązkowo), planowanie głowic, być może obróbka bloku, kwestia stanu tłoków, korby możesz założyć używane, oczywiście komplet nowych uszczelek i nowa pompa oleju... i takie tam... W sumie trochę się tego zbiera, koszt nie jest mały, a IMHO jedyny plus jest taki, że masz właściwie nowy motor.

 

Siak czy owak powodzonka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...