Skocz do zawartości

Czy to panewka? Pacjent WRX 2002


Paciu21

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, dzisiaj po południu wsiadłem do auta, odpaliłem i razem z rozrusznikiem coś zaczęło walić/uderzać i ucichło prawie od razu, dopiero przy około 4 tysiącach było coś delikatnie słychać ale tylko przy dodawaniu gazu, potem chciałem sprawdzić czy wszystko okej i na rozgrzanym silniku przy 5-5,5rpm stracił moc, tak jakby turbina nie dmuchała. Wracając ze swojego celu podróży nagle zaczęło coś czasem piszczeć, czasem stukać, obcierać i auto straciło spooro mocy. Teraz ma brak mocy, czasem coś stuka, czasem piszczy, a czasem cisza... Powiem szczerze, że martwię się, że to panewka lub tłok. PS. mam wydmuchane uszczelki w kolektorze wydechowym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Szczególnie, że czasem przestaje, a wcześniej coś tak jakby obcierało, piszczało jakby jakaś guma o coś obcierała... Problem w tym, że auto straciło moc. Powtórzę się, nie zawsze klepie, czasem wydaje dźwięk jakby coś na przykład latało w dolocie, jakiś metal, albo jak napisałem wcześniej, piszczy

 

Coś takiego bardziej, tylko, że też jak nie dodaje gazu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=umwYQTn7Fyc

Edytowane przez Paciu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie... przy wymianie panewek głównych, czy trzeba robić także korbowodowe? I jeszcze raz zapytam o koszt jeśli nie ma innych uszkodzeń w silniku, skoro koszt panewek to około 500zł? I to ACL

Trzeba rozebrać cały silnik żeby się tam dostać. Często jest potrzebny nowy wał, trochę innych części, komplet uszczelek itd. Dobrze jeśli suma nie będzie zbliżona do pięciocyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się udało to bardzo chętnie sprzedam zpanewkowane, wiadomo, za mniejsze pieniądze ale najwyraźniej mam pecha do Subaru, ale fakt, najpierw fajnie by było wiedzieć co to... może akurat nie panewka

:P

Edytowane przez Paciu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ew. nie jest możliwe wychwycenie stuków panewy przez knock sensor i cofnięcie zapłonu?

 

Nie. Knock sensor pracuje w innym zakresie częstotliwości dźwięku. Innym słowem, wykrywa inne dźwięki.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez Grzesiek_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gites:P takie podejście trza mieć i tyle^^ A czy może być tak, że panewka czasem stuka, a czasem nie?

 

Jak raz zastuka, to stukac bedzie caly czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...