Skocz do zawartości

Dywagacje o TV


gr1zly

Rekomendowane odpowiedzi

Formalnie

 

:mrgreen:

 

Formalnie jest OK jak jadąc z prędkością 140 na ograniczeniu do 40-tu, mój jammer spowoduje, że na wyświetlaczu radaru policyjnego pojawi się 36km/h...

Nie, to jest przestępstwo - "jammery" są, o ile mi wiadomo, "zabronione".

 

Niepłacenie tego cholernego abonamentu jest, o ile mi wiadomo, również zabronione. Rozmawiamy (ja mówię) o braku jednoznaczności....

 

Nie, żebym uważał się za lepszego - ale odrobina samokontroli mogłaby pomóc jasności wizerunku.

 

Nie mam telewizora, nie mam radia - to za co mam płacić abonment?

Przykład, oczywiście, teoretyczny.

 

Ja nie mam telewizora, a abonament płacę. Taki już jestem.

A co!

 

;)

 

M.

 

PS: Płacenie abonamentu jest skutkiem posiadania (zarejestrowanego) urządzenia umożliwiajacego korzystanie z nadawanych programów/ audycji. Nie mam urządzenia = brak podstawy prawnej do zaistnienia obowiązku "uiszczania świadczeń na rzecz". Znaczy, zbronione jest nieposiadanie radia/ TV? :shock:

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

PS: Płacenie abonamentu jest skutkiem posiadania (zarejestrowanego) urządzenia umożliwiajacego korzystanie z nadawanych programów/ audycji. Nie mam urządzenia = brak podstawy prawnej do zaistnienia obowiązku "uiszczania świadczeń na rzecz". Znaczy, zbronione jest nieposiadanie radia/ TV? :shock:

 

pzdr,

M.

 

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry obywatel powinien posiadać.

 

Nie po to ludzie (i to nie byle jacy) sobie żyły wypruwają, żeby przejąć kontrolę nad mediami słusznie zwanymi "publicznymi", żeby taki Maruda sobie nie oglądał i nie słuchał.

 

I w efekcie, potem - żeby myślał o rzeczywistości w sposób nie przewidziany właściwym okólnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry obywatel powinien posiadać.

 

Nie po to ludzie (i to nie byle jacy) sobie żyły wypruwają, żeby przejąć kontrolę nad mediami słusznie zwanymi "publicznymi", żeby taki Maruda sobie nie oglądał i nie słuchał.

 

I w efekcie, potem - żeby myślał o rzeczywistości w sposób nie przewidziany właściwym okólnikiem.

 

"...to co myślę o świecie nie musi być typowe" - by Kazik Staszewski

 

;)

 

M.

 

PS: Ale abonament w końcu płacę... Będzie jako okoliczność łagodząca? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Staszewski jest teraz bardziej "si", niż junior - zwłaszcza wersja wczesna...

 

Ale abonament w końcu płacę... Będzie jako okoliczność łagodząca?

No, krakowskim targiem - ci co nie słuchają i nie oglądają, mogą w zamian płacić 125%... i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Znaczy, zbronione jest nieposiadanie radia/ TV? :shock:

 

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

Nie, to tylko redukcja do absurdu. ;)

 

Znaczy, ja się w Waszmości parablach już trochę pogubił.

Chodziło mi tylko o to, że włączenia jammera (a może i samo jego posiadanie) jest już "nelegalne". Wyrejestrowanie odbiornika "nielegalnym" nie jest. Inaczej , korzystanie z jammera jest zawsze, niezależnie od prędkości nielegalne. Korzystanie z wyrejestrowanego telewizora (włączenie jego) - niekoniecznie.

 

 

M.

PS: Ja chyba jaką kancelarię prawną otworzę... "Tani prawnik" będzie się nazywała.

PS2: Czemu tanie wino jest dobre? Bo jest dobre i tanie...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIS - to może Odyseja nie była o powrocie Odysa do domku co ?? :wink:

Wszędzie ironia i złuda już nic dosłownie nie mogą napisać ;)

A ja już żonie mówię Piwowski nie każe abonamentu płacić a my płacimy, jesteśmy mamonie jakieś i mamoni wspieramy. A tu na forum czytam, że to nie tak, że jednak text o czymś innym, że możnaby to odnieść do Wyspiańskiego albo antyradarów. ...

 

A ciekawym który program tvp uważacie za najlepszy w tej chwili (poza sportem ;)) ?

Hmm. chwila refleksji.. poza wiadomościami albo panoramą, któe oglądam żeby być tzw. na bieżąco, patrze od czasu do czasu na program janka pospieszalskiego, konfrontacje, czasem jakiś rodzynek w teatrze telewizji, albo w kocham kino i to wszystko. Gdyby nie sport i bajki dla dzieci i seriale dla żony to pewnikiem byłbym się wyrejestrował.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIS - to może Odyseja nie była o powrocie Odysa do domku co ??

Nie wiem... a w którym odcinku Kiepskich to było...? :mrgreen:

 

A ciekawym który program tvp uważacie za najlepszy w tej chwili (poza sportem ) ?

No poza sportem... to jeszcze pogoda jest OK.

A serio - czasem, bardzo rzadko, zahaczę o jakiś film na 1 lub 2. Serwisy newsowe oglądam tylko wtedy, kiedy chcę porównać jak różne stacje dają (lub nie dają...) ten sam temat.

Normalnie natomiast u mnie leci ciurkiem TVN24, łamane przez różne stacje zagraniczne (takie zboczenie zawodowe). Jak już nie mogę, albo rodzina odbije pilota... to Hallmark, National Geographic... i inne takie, ale TVP raczej nie.

Gdyby dało się wyrejestrować tylko z naszej "publicznej", to bym to z chęcią uczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to, że włączenia jammera (a może i samo jego posiadanie) jest już "nelegalne". Wyrejestrowanie odbiornika "nielegalnym" nie jest. Inaczej , korzystanie z jammera jest zawsze, niezależnie od prędkości nielegalne. Korzystanie z wyrejestrowanego telewizora (włączenie jego) - niekoniecznie.

 

Nie.

Samo posiadanie odbiornika powoduje konieczność opłacenia abonamentu.

 

PS: Ja chyba jaką kancelarię prawną otworzę... "Tani prawnik" będzie się nazywała.

 

hmm...

 

 

BTW: W związku z zasypywaniem mojej skrzynki mailami o namiary na jammera oświadczam, że takowy nie istnieje. Parabela to była jeno.

 

(Ale fajnie by było taki mieć, nie..? :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coool, jam mam odbiornik i nie płacę, ściągam filmy z netu i mam w dupie kopyrajty, jak przyjda do mnie to mam "self destruction hard discs" dla kompa. Janosikiem jestem, zabieram bogatym i zabieram dla siebie :twisted: . A tak serio to fajnie, że jest znowu wątek gdzie Dziadki dają upust emocjom ;-) Tak trzymać chłopaki :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...