Skocz do zawartości

szukamy idealnego miejskiego toczydła


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dehnel, silniki benzynowe w 6 są zupełnie bezproblemowe i stosunkowo oszczędne. Gorzej rzecz się ma z dieslem, ale to dłuższy temat (choćby przesławny DPF). Jeśli jesteś zainteresowany modelem, to bardzo polecam "madziowe" forum http://www.mazdaspeed.pl/forum/ - wątki techniczne są jego baaardzo mocną stroną, ale poniżej 20kpln z ich forum raczej "szóstki" nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 20kpln z ich forum raczej "szóstki" nie kupisz

 

to tak samo, jak na forum Saaba nie kupisz 9-5 w normalnej cenie, bo dochodzi jeszcze % za "kultowośc" samochodu i za "elitarność" i inne wartości niematerialne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dehnel.

 

Skoro już o dalekiej północy mowa, to ja bym sobie Brata sprowadził, 1,8 turbo, automat, wysoko, krawężniki nie przeszkadzają, automat w korkach pomoże.

Nie widziałem na żywo, ale biorąc pod uwagę dostępne roczniki to konstrukcyjnie nie może to być specjalnie skomplikowane, a wartości niematerialne z pewnością spore.

Z miejscem trochę gorzej, ale pies czy kot może na pace jechać. Gorzej z kobietą ... ale w Stanach montowali dwa dodatkowe siedzenia na pace ! Dwa .. to i teściową da się przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazdy 6 to kolega ostatnio kupił, sprowadzona z Dojczlandu, rocznik 2006 w wersji MPS. Autko w dobry stanie, wymieniona skrzynia. Zbiera się całkiem przyjemnie i o dziwo spalanie po mieście póki co w granicach 12l. Także jeśli Mazda to tylko w benzynie, może nie z takim silnikiem, ale 2.0 z pewnością wystarczy. No i to nagłośnienie Boose :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość który niedawno kupił odemnie auto mówił ,że miał mazde 6 z dieslem i nie poleca.Jeżeli mazda to tylko z benzynowym silnikiem wtedy auto bezproblemowe. Mówił ,że w tych dieslach smok olejowy zatyka się i nagminne są zatarcia jednostki. To oczywiście jego opinia i ja mogę jedynie przytoczyć. Jak dla mnie autko super szczególnie środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na forum mamy samych znawców, więc do boju.

 

budżet- do 18k*

cel- samochod miejski, który pali max 8l

paliwo- bez ograniczeń- Pb,ON, LPG...nie ma znaczenia

ilość drzwi- preferowane 4, ale ujdzie też 2d

 

opcje są dwie:

-małe nowsze

- stare duże

Każde opcja musi być wygodna, z klimą i bezpieczna.

Nie mam uprzedzeń wzgledem marki- Włoch,Niemiec, Koreanczyk. Mam uprzedzenia tylko względem wnętrza ma być wygodnie- niemiecki minimalizm rodem z Corsy1 czy Golfa3 przyprawia mnie o wymioty.

Minimalizm skandynawski jest ok.

Czekam na propozycje zarówno waszych samochodów na sprzedaż, Jak i sznurkow ją allegro, bo mi sie trochę koncepcje kończą.

Swój typ mam, ale na razie niech pozostanie tajemnicą.

 

jeśli są w tekście literowki, z góry przepraszam, piszę z telefonu:)

 

Smart ForTwo :) spełnia jakby wszystkie wymagania :)

hehehe mały, miejski, toczydło, pali znacznie mniej niż zakładane 8l/100km zwłaszcza diesel :) bezpieczny dzięki stalowej ramie przestrzennej. I zaparkować można toto wszędzie... Widzę to codziennie na ulicach Hamburga. Normalne auto nawet by nie miało szans wcisnąć zderzaka a to wjeżdża przodem w kopertę i ma w sam raz miejsca by zawrócić :) do jazdy po mieście wygodny jak skuter tyle, że ma dach i jest szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...