Skocz do zawartości

Numery cylindrów Forester MY'00 2.0


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy forumowicz. Zakupiłem Foresterka z roku 2000 z silnikiem 2.0 S turbo w automacie.

 

Moje pytanie wynika z konieczności wymiany wtryskiwacza LPG który dawkuje paliwo do cylindra nr2. Jak znaleźć ten cylinder. Mam po dwa wtryskiwacze po każdej ze stron. Czy mogę prosić może jakiś rysunek poglądowy tudzież zdjęcie? :)

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

PS. Poprzedni właściciel zalał silnik (2-3 tyg. temu) olejem 15W-40. Czy można do zimy na nim przejeździć i zmienić czy należy zrobić to SZYBKO? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieładnie jest się w taki sposób podśmiewać z niewiedzy innych, a jak już nie można się powstrzymać to po żarcie należy umieścić odpowiedź z rozwiązaniem, aby wprowadzić coś konstruktywnego do dyskusji. :idea: Rozumiem, że w Imprezie WRX z 2002r jest identyczny motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vielebny, nigdzie nie jest napisane, że pan gazownik podłączył wtryski gazowe zgodnie z numeracją cylindrów.

Bardzo wielu ułatwia sobie robotę i podłącza 1-2 i 3-4 parami (stronami). I wtedy cała teoria bierze w łeb.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ielebny, nigdzie nie jest napisane, że pan gazownik podłączył wtryski gazowe zgodnie z numeracją cylindrów.

Bardzo wielu ułatwia sobie robotę i podłącza 1-2 i 3-4 parami (stronami). I wtedy cała teoria bierze w łeb.

Jak czytam takie rzeczy, to mi witki opadają jak można tak partaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieładnie jest się w taki sposób podśmiewać z niewiedzy innych, a jak już nie można się powstrzymać to po żarcie należy umieścić odpowiedź z rozwiązaniem, aby wprowadzić coś konstruktywnego do dyskusji. :idea: Rozumiem, że w Imprezie WRX z 2002r jest identyczny motor.

 

wiesz co , wielebny, pocałuj mnie w dupę, jak chcesz, narysuję Ci schemat z układem pośladków oraz wyznaczonym do tego miejscem, znaczy lądowiskiem usteczek..... :P:twisted:

 

i żeby nie było OT, w imprezie wrx jest zupełnie inny motor niż w foresterze s turbo, chociaż z zewnątrz wygląda dość podobnie

 

 

 

moderatorzy: to nie jest atak czy próba ubliżenia komukolwiek, tylko takie niefrasobliwe,

koleżeńskie zaproszenie do pieszczot.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vielebny, nigdzie nie jest napisane, że pan gazownik podłączył wtryski gazowe zgodnie z numeracją cylindrów.

Bardzo wielu ułatwia sobie robotę i podłącza 1-2 i 3-4 parami (stronami). I wtedy cała teoria bierze w łeb.

 

Cenna uwaga! Zwrócę na to uwagę, czyli po przewodach gazowych do kolektora dojdę do tego pod który cylinder dawkuje dany wtryskiwacz. Moje rozumowanie bierze się stąd, że oprogramowanie ESGI ma każdy wtrysk ponumerowany, zarówno benzynowy jak i LPG. Stąd (mam nadzieję słuszne) założenie, że wtryskiwacz 2 benzynowy podaje paliwo do 2 cylindra 8) A skoro tak, to wtryskiwacz LPG nr dwa ma za zadanie dawkować paliwo do tego samego cylindra. Oczywiście życie pokaże czy tak jest ;)

 

wiesz co , wielebny, pocałuj mnie w dupę, jak chcesz, narysuję Ci schemat z układem pośladków oraz wyznaczonym do tego miejscem, znaczy lądowiskiem usteczek..... :P:twisted: (...) koleżeńskie zaproszenie do pieszczot.... :mrgreen:
Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości! Teraz na pewno wiadomo, że to nie ze mną jest coś nie tak :| Jeżeli pomyliły Ci się fora to podam link znaleziony przez google abyś tam mógł swój post przekleić -> http://www.gaymateo.pl/forum/

Powodzenia w "pieszczotach"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, dostałeś ostrzeżenie i jeżeli wdaje Ci się, że jesteś powyżej obowiązujących tu standardów to masz rację - wydaje Ci się. Opisałem w ostrzeżeniu co jak i dlaczego i (pomimo całej do Ciebie sympatii) proszę żebyś potraktował to serio za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...