Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, irek200 napisał:

Jutro go podłącze do weryfikacji bo stoi trochę na uboczu (korzystam z 2 innych gramofonów).

Jakby coś to Górny Mokotów, okolice Madalińskiego. Możemy zrobić odsłuch... 

 

Wykonałem nastawy, podłączyłem i przeszedł pomyślnie testy :). Stoi teraz sparowany z moim Marantzem tt 6110 (z at 95e) na wzmaku Marantz 1072 i kolumnach hd540 i można sobie porównać. Oryginalna igła wciąż spoko hula. Zapraszam na odsłuch, nie będę tego na razie rozłączał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wrzucam taką zajawkę, jak będę miał więcej czasu to opiszę szczegóły procesu odbudowy "szkaradka" ze 3 strony temu opisywalem jego pierwotny stan, teraz prezentuje się trochę lepiej, wszystko robione własnymi ręCami ;)20190520_223829.thumb.jpg.4b062f75014fb1b63ab9df6a08df2e07.jpg20190520_223715.thumb.jpg.4710f1737f8a468b485236aeed8a4a6b.jpg

 

Udało się mi się też upolować płytę, blak label, tloczony w UK :D

20190610_112118.thumb.jpg.f97a4acdbf11235e3f1df9136a02919d.jpg

 

@radnor, gratuluję zakupów :thumbup:

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały chwalipost - Wokalistka Portishead śpiewa Symfonię Pieśni Żałosnych Henryka Góreckiego. Co ciekawe, Beth nie zna ani słowa po polsku, więc uczyła się śpiewać fonetycznie. Udało mi się kupić w przedsprzedaży limitowaną edycję z odręcznym autografem wokalistki na papierze fotograficznym.

 

Płyta czekała kilka tygodni na właściwy moment i dopiero wczoraj ją otworzyłem, zdecydowanie warto przesłuchać. 

 

 

https://www.cantaramusic.pl/recenzje?action=details&id=809

 

 

 

 

 

 

 

 

image.thumb.png.2327970c7a48628470c4de6070444a66.png

 

image.png

 

 

 

 

Kupiłem też przy okazji preamp gramofonowy. Co prawda moja wkładka to MC to high output, ale wciąż na wyjściu ma połowę tego co MM więc wzmacniacz musiałem dość mocno podkęcać. No i gadżetów nigdy za dużo, a ten ma dwa rzędy przełączników DIP żeby dopasować do każdej możliwej wkładki, więc jest czym się bawić. :)

 

image.png.cdccfb409ed3ed8df388bd6bbafbcfb5.png

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja wiem że czasami brak miejsca wymusza trzymanie graniaka na piecyku ale jeśli jest tylko możliwość to nie stawiajcie  na wzmacniaczu bo on wytwarza duże pole elektromagnetyczne które źle wpływa na odsłuch  płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebna pomoc  pilna bo jutro jadę do salonu audio a problem taki :

Zachciało mi się audio w salonie i sypialni i kupiwszy kolumny podłogowe do salonu a następnie po przeciągnięciu kilometra kabli w ścianach,  kanałach wentylacyjnych , podłogach (z salonu to sufit z strychu to podłoga :mrgreen: ) wnękach ścianek k-g zahaczając o piwnice i garaż umęczywszy się cały dzień  aby połączyć kablami głośnikowymi salon z sypialnią w lini prostej o odległości 4 m a zużywszy na to 40 metrów kabla  :P okazało się że moje kochane H-K AV230 nie posiada 2 stref kanałowych A+B i cała ta robota poszła w pppppppppppp :censored:

W środę byliśmy na odsłuchu wzmacniaczy i dwa słuchowo nam podeszły ale jeden brzydki a drugi ma tylko 2 kanały brak strefy A i B 

ten brzydki to NAD a ten ładny to audiolab 6000A który grał najładniej (ważne to chyba - budżet do 4000 zł) i ma streaming sygnału z telefonów tabletów itp ale ma ten sam problem co kino domowe obecne jedną strefę.

Audiolab 6000A ma starszego brata który ponoć gra tak samo (jutro sprawdzimy) 8300A który ma już 4 kanały strefa A+B ale brak wejść cyfrowych tylko analogowe a CD do niego mające DACa i optyczne wejścia kosztuje 3000 zł 

Czy da rad       e ten problem obejść taniej powiedzmy do 1 tysiąca bo oba laby są w cenie 3000 zł po upustach nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał A + B najlepiej sprawuje się w zestawie stereo który jest do tego przystosowany czyli w kolumnie możesz osobno podłączyć niskie i wysokie częstotliwości. 

 

IMG_20190726_230256.thumb.jpg.755f839b55660fef9d70c266cef6aa9f.jpg

 

Jak już masz kolumny to do tego dobierasz wzmacniacz. Minusem Twojego rozwiązania jest taki, że w większość wzmacniaczy ma tylko jeden potenciometr. Wszystkie Yamahy z serii AS (stereo)  mają A + B :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ipsx82 napisał:

Potrzebna pomoc  pilna bo jutro jadę do salonu audio a problem taki :

Zachciało mi się audio w salonie i sypialni i kupiwszy kolumny podłogowe do salonu a następnie po przeciągnięciu kilometra kabli w ścianach,  kanałach wentylacyjnych , podłogach (z salonu to sufit z strychu to podłoga :mrgreen: ) wnękach ścianek k-g zahaczając o piwnice i garaż umęczywszy się cały dzień  aby połączyć kablami głośnikowymi salon z sypialnią w lini prostej o odległości 4 m a zużywszy na to 40 metrów kabla  :P okazało się że moje kochane H-K AV230 nie posiada 2 stref kanałowych A+B i cała ta robota poszła w pppppppppppp :censored:

W środę byliśmy na odsłuchu wzmacniaczy i dwa słuchowo nam podeszły ale jeden brzydki a drugi ma tylko 2 kanały brak strefy A i B 

ten brzydki to NAD a ten ładny to audiolab 6000A który grał najładniej (ważne to chyba - budżet do 4000 zł) i ma streaming sygnału z telefonów tabletów itp ale ma ten sam problem co kino domowe obecne jedną strefę.

Audiolab 6000A ma starszego brata który ponoć gra tak samo (jutro sprawdzimy) 8300A który ma już 4 kanały strefa A+B ale brak wejść cyfrowych tylko analogowe a CD do niego mające DACa i optyczne wejścia kosztuje 3000 zł 

Czy da rad       e ten problem obejść taniej powiedzmy do 1 tysiąca bo oba laby są w cenie 3000 zł po upustach nowe

 

 

Dokladnie tak sobie wymyśliłem aby mieć jeden wzmacniacz i małe głośniki do TV a drugi komplet duzych w salonie.

 

Kupilem polecanego przez Izotomem Denona.

 

Pomysl się sprawdził wszystko gra bardzo ładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ipsx82 napisał:

acoustic x-i105

audiolab 8300A

creek 50A

cyrus one HD

 

Ciekawe ^_^. Nie wiem czy to jest dla Ciebie ważne ale warto żeby wzmacniacz posiadał regulację barwy dźwięku czyli bass, treble i loudness. 

Chyba,  że planujesz jakiś inny przedwzmacniacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już  po zakupach :D Kupiliśmy  coś  innego, czego nie planowaliśmy przekraczając budzet o 1,5 tyś.  Wieczorem zapodam zdjęcia.

8 godzin temu, llkuba napisał:

 

Ciekawe ^_^. Nie wiem czy to jest dla Ciebie ważne ale warto żeby wzmacniacz posiadał regulację barwy dźwięku czyli bass, treble i loudness. 

Chyba,  że planujesz jakiś inny przedwzmacniacz ;)

Do tego nowego nabytku już  nic wiecej nie trzeba poza kolumnami prądożernymi ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jak byliśmy to na moich głośnikach nie było słychać różnicy pomiędzy tym vincentem a   audiolabem ale dziś słuchaliśmy na głośnikach o wartości 5 tys to różnica była kolosalna pomiędzy nimi a że w planach jest wymiana głośników to jedyny słuszny wybór został dokonany . A tera pytanko kto kiedy zaprosi mnie na obiady bo o chlebie i wodzie ciężko wyżyć 1,5 miesiąca :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ipsx82 napisał:

W środę jak byliśmy to na moich głośnikach nie było słychać różnicy pomiędzy tym vincentem a   audiolabem ale dziś słuchaliśmy na głośnikach o wartości 5 tys to różnica była kolosalna pomiędzy nimi a że w planach jest wymiana głośników to jedyny słuszny wybór został dokonany . A tera pytanko kto kiedy zaprosi mnie na obiady bo o chlebie i wodzie ciężko wyżyć 1,5 miesiąca :P 

Jeżeli mogę Tobie coś doradzić to wzmacniacz od góry ma szczeliny do odprowadzenia ciepła więc zamieniłbym kolejność ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 23:14, llkuba napisał:

Kanał A + B najlepiej sprawuje się w zestawie stereo który jest do tego przystosowany czyli w kolumnie możesz osobno podłączyć niskie i wysokie częstotliwości. 

Serio? Ale wiesz o tym, że w każdym wzmacniaczu stereo są dwie (i tylko dwie) końcówki mocy? Ustawienie na przełącznikach A+B powoduje zwarcie konektorów A i B do tego samego wyjścia końcówki. Oczywiście możesz to sobie dalej podłączyć do kolumn dwoma parami przewodów, tylko po co? To się fachowo nazywa bi-wiring. Żaden znany mi wzmacniacz nie rozdziela niskich i wysokich tonów na zaciskach A i B. Jest też bi-ampling, ale to już wyższa szkoła jazdy, zupełnie inne koszty i zupełnie inny temat.

 

W dniu 27.07.2019 o 07:48, llkuba napisał:

warto żeby wzmacniacz posiadał regulację barwy dźwięku czyli bass, treble i loudness.

 

Dobry wzmacniacz dobrze gra w trybie direct. Zapinanie ulepszaczy przydaje się osobom nawykłym do umcyk-umcyk, albo przy marnym sprzęcie.

 

W dniu 27.07.2019 o 19:41, ipsx82 napisał:

dziś słuchaliśmy na głośnikach o wartości 5 tys

 

Jesli chcesz dobre stereo, to zainteresuj się sprzętem z epoki. W takim budżecie można nieźle zaszaleć. Współczesne wynalazki to tylko ładnie z zewnątrz wyglądają. A w środku hula wiatr po chińskich polach ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 07:22, llkuba napisał:

Do takich rozwiazań najlepiej kupić odtwarzacz sieciowy typu miusiccast i wtedy z aplikacji można sterować co ma grać i na jakim poziomie głośności... w danym pomieszczeniu (strefa). 

 

Potwierdzam. 

 

Mam Denona DNP-800NE i jest to genialne rozwiązanie. 

 

6 godzin temu, chudy_b napisał:

Jesli chcesz dobre stereo, to zainteresuj się sprzętem z epoki. W takim budżecie można nieźle zaszaleć. Współczesne wynalazki to tylko ładnie z zewnątrz wyglądają. A w środku hula wiatr po chińskich polach ryżu.

 

Nie wiem co to znaczy z epoki ale jak wstawiłem mające już kilka lat na karku od premiery JBL studio 580 to usiadłem z wrażenia. Niekończąca się moc...  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chudy_b napisał:

Serio? Ale wiesz o tym, że w każdym wzmacniaczu stereo są dwie (i tylko dwie) końcówki mocy? Ustawienie na przełącznikach A+B powoduje zwarcie konektorów A i B do tego samego wyjścia końcówki.

 

Tranzystorów może być więcej jeden dwa lub trzy itd. Mylisz pojęcia końcówki mocy a kanał. Wzmacniacz stereo posiada dwa kanały tzw. 2.0 lub 2.1 gdzie 1 to suboowefer.

 

9 godzin temu, chudy_b napisał:

Dobry wzmacniacz dobrze gra w trybie direct. Zapinanie ulepszaczy przydaje się osobom nawykłym do umcyk-umcyk, albo przy marnym sprzęcie.

 

Mylisz się jak masz kiepskie źródło to nadal będzie kiepsko grało chyba, że wzmacniacz posiada procesor korekcji dzwięku.

9 godzin temu, chudy_b napisał:

Żaden znany mi wzmacniacz nie rozdziela niskich i wysokich tonów na zaciskach A i B

 

Ale po co jak zwrotnie są w kolumnach ?.

 

9 godzin temu, chudy_b napisał:

Oczywiście możesz to sobie dalej podłączyć do kolumn dwoma parami przewodów, tylko po co? To się fachowo nazywa bi-wiring

 

W podłączeniu A + B możesz sobie ustawić czy mają grać głośniki wysoko tonowe czy nisko tonowe. 

 

Poczytaj sobie o spadkach napięcia.

 

IMG_20190729_065930.thumb.jpg.6386209210d5cc7d69fe58ebe855b11f.jpg

 

9 godzin temu, chudy_b napisał:

Jesli chcesz dobre stereo, to zainteresuj się sprzętem z epoki. W takim budżecie można nieźle zaszaleć. Współczesne wynalazki to tylko ładnie z zewnątrz wyglądają. A w środku hula wiatr po chińskich polach ryżu.

 

Sprzęty z epoki przeważnie wymagają wymiany elementów i są konstruowane na inne napięcie. Teraz w sieci jest więcej urządzeń i więcej zakłóceń. Jest coś takiego jak kontrolka jakości i w dzisiejszych czasach (w większość przypadków) nie ma wpływu gdzie jest produkowany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...