Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przesłuchaliście już nowej płyty Gilmoura? Jest na Spotify, mam jakoś mieszane odczucia.

Po jednorazowym przesłuchaniu na Tidal-u album mnie się spodobał ... Taka trochę mieszanka stylów ale też jest ukłon w stronę starych Floyd-ów , słychać to :)

 

Nabyłem dzisiaj CD a więc bedzie dokładniejszy odsłuch.

Ja kilka razy sprawdziłem, czy nie włączył się shuffle i nie słucham Stinga przez przypadek. :-)

 

Ale technicznie dobra płyta, tylko w nieco innym kierunku niż poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale technicznie dobra płyta, tylko w nieco innym kierunku niż poprzednie.

Poprzednie dokonania solowe Gilmoura włącznie z jakąś dziwną przekombinowaną współpracą z The Orb bynajmniej mnie nie nie zachwyciły . Gdzieś tam chciał się odciąć od kanonu P.Floyd lecz moim zdaniem to nie wyszło.

 

Album "ratle that lock " wg mnie przypomina i daje też do zrozumienia o tym że trwająca przygoda z legendą Pink Floyd zostaje definitywnie zakończona ... Jest ukłon w stronę genialnych brzmień tego zjawiskowego zespołu a nawet jest chołd dla wyśmienitego klawiszowca Wright-a . Bardzo dobrze że Gilmour nawiązuje do pewnych dobrych i sprawdzonych przykładów.

 

Bardzo dobra płyta , czekam na winyla :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przyzwoite słuchawki w budżecie, powiedzmy +/- 500 zł?

 

Mam sennheiser momentum. Wyglądają tak sobie (albo jeszcze gorzej) ale jakość odtwarzania bez zastrzeżeń.

Poprzednio miałem wysokie AKG (padł przetwornik zaraz po gwarancji) i sennheisery uważam za dużo lepsze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu kupiłem sobie Sennheiser HD595, do tego zbudowałem prosty wzmacniacz na jednej lampie i grają wg mnie i moich oczekiwań super. 

 

Ostatnio szukałem słuchawek dla córki, która zaczęła uczyć się grać na keyboardzie i trochę to było męczące dla domowników ;)

 

Wybraliśmy się na MediaMarktu i po przesłuchaniu kilkunastu par różnych producentów (cena do 100-150zł) trafiłem na TDK ST750. Kosztowały trochę więcej, ale grały tak, że z miejsca je kupiłem. Porównując w domu z moimi 595 stwierdzam, że nie odbiegają zauważalnie od nich brzmieniem. Potwierdzają to różne testy, które post hoc wyguglałem w sieci. Dodatkowo mają jedną fajną cechę, wbudowany wzmacniacz, który może się przydać przy słabych źródłach. Można go oczywiście wyłączyć. Z wad mają dość krótki kabel. 

 

W MM i Saturnie są chwilowo niedostępne, ale na allegro można je znaleźć za 250zł. Moim (nieaudiofilskim) zdaniem WARTO. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jako ze moje wysluzone Senheisery cx 150wyzionely ducha Poszukuje jakichs zamiennikow do sluchania muzyki w pracy... macie cos godnego polecenia cena/jakosc? Nie chce wydawac nie wiadomo ile... jakas srednio nizsza polka mysle ze by mnie zadowolila, duzym plusem bylby pilot przy kablu no i musza byc dokanalowe... pozdrawiam

 

 

Po wstepnej selekcji wytypowalem z tanszych akg y20u i jvc hafr201 i z drozszych sennheiser mm30i i klipsch s3... ktos cos na ich temat?

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachaczając o temat audiofila:D

 

Mam w domu taki oto pokoik:

A masz tam jakieś fajne 2x10'' z gwizdkiem pod Ampega SVT-3 PRO, na 8 ohm? ;)

Witam!jako ze moje wysluzone Senheisery cx 150wyzionely ducha Poszukuje jakichs zamiennikow do sluchania muzyki w pracy... macie cos godnego polecenia cena/jakosc? Nie chce wydawac nie wiadomo ile... jakas srednio nizsza polka mysle ze by mnie zadowolila, duzym plusem bylby pilot przy kablu no i musza byc dokanalowe... pozdrawiam

 

 

Po wstepnej selekcji wytypowalem z tanszych akg y20u i jvc hafr201 i z drozszych sennheiser mm30i i klipsch s3... ktos cos na ich temat?

Ze swojej strony mogę polecić Sound Magic E10. W tej cenie naprawdę solidny, klarowny dźwięk.

 

http://www.ceneo.pl/13267650#mh=r3w51OZl75010soundmagicqdpRPXc503S8ZX01cXU2pyEkyhOQpTqyHVr8h0UCVhLY3gKmyHH0UIaydvS2ZtyJpZzku1SLU-ocDuMujbgcbceEhAJ07tRdweU2DhTRum2Z1qUIKQdvNIteEAi5X1Iu4TYihQaUcC2P-64f_4s9qMgB7ThjsjmtrQeKLF0rZnUfpxwf2LSI_be9Z2RITpxk0

 

dla porównania mam firmowe sluchawki IPhone 6, które są w podobnej cenie, wymiękają w każdym aspekcie brzmienia, czy wygody...

 

http://www.apple.com/pl/shop/product/MD827ZM/B/słuchawki-apple-earpods-z-pilotem-i-mikrofonem?fnode=c8b3c0ca419346bc5f202c6d81845983dc7c85133cd66182ff2339b986d4faeddd9c8821a2fc9c89130e0d1b825de03da24f70221bc2036e055420dcd49e6776d8684318898fe4fd87f49e29d06ab0bf25d1b08bae6266c845fa882de6267d89731041282c7e1b066e474560fe487577

 

 

 

a! i dodatkowo mają fajny, pleciony kabelek, który pozwala słuchać muzyki w ruchu, bez charakterystycznego dźwięku ciorania kabelkiem o kurtkę :)

Edytowane przez Kazitass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSE , trochę przerysowane to , wokalista niezły , ogólnie jak na te współczesne "muzyczne rarytasy" poziom dobry.

 

 

 

 

Nie spodziewałem się natomiast takiej formy nowego starego Cugowskiego ( album solowy - Przebudzenie)

 

 

Jest nadal petarda na wokalu , kawałek ma drive i dla mnie b.dobrze .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprawność to co miałeś na myśli ? :biglol:

 

jak to jaką?

 

psycho - sexualno - muzyczno - alkofizjologiczną  hahahahahaha

brakuje tu Ciebie na forum

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,widzę,że porwał Cię Bunin,mnie też już od ponad 30 lat,od momentu kiedy po raz pierwszy go usłyszałem go na konkursie ;) Wydobywa z Chopina wszystko to co do mnie trafia w jego muzyce.A żeby było śmieszniej to pamiętam jak po konkursie stwierdził w wywiadzie,że owszem lubi Szopena,ale to nie jest jego ulubiony kopozytor :biglol:  :o

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jaką?

psycho - sexualno - muzyczno - alkofizjologiczną hahahahahaha

brakuje tu Ciebie na forum

Nic się nie zmieniło :biglol:

 

Mała petarda i pewien powrót do starego dobrego ;)

 

http://youtu.be/puHoadtIivc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesłuchaliscie nowego Gilmour-a ?

 

 

Edytowane przez Luk77
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak to jaką?

psycho - sexualno - muzyczno - alkofizjologiczną hahahahahaha

brakuje tu Ciebie na forum

Nic się nie zmieniło :biglol:

 

Mała petarda i pewien powrót do starego dobrego ;)

 

http://youtu.be/puHoadtIivc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesłuchaliscie nowego Gilmour-a ?

 

 

 

U mnie też petarda lekka. :D

 

Jutro odreaguje weekend, choć kto wie czy nie wybiorę sie do Rotterdamu :D

polecam ten koncert :D

 

Edytowane przez pawelszuszu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...