Skocz do zawartości

Światła dzienne


Arq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wszystko da się. mi ten przekaźnik zamontowali w salonie przy odbiorze forka. Wszystko zgodne z prawem. Światła włączają się po uruchomieniu silnika lub przekręceniu stacyjki - tą są światła drogowe świecące na pół mocy. Ale dlaczego własnie drogowe? Bo cały widz polega na tym, by swiatła dzienne świeciły na wprost a nie na drogę przed autem i to jest zaleta i najważniejsza cecha świateł dziennych. Zadne postojowe ani mijania tego nie zrobią.

Fajnie, o taka odpowiedz mi chodzilo, a tak btw, jaki jest koszt tej procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Radiolog, nie pamiętam dokładnie - ale ok. 800 zł.

Całość oczywiście objęła też "doświetlanie" zakrętów halogenami przeciwmgielnymi - naturalnie poniżej 60 km/h i przy odpowiednim kręceniu kierownicą - przy zmianie pasów na xpasmówkach - nie działa :)

Edytowane przez Kadrowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie - ale ok. 800 zł. Całość oczywiście objęła też "doświetlanie" zakrętów halogenami przeciwmgielnymi - naturalnie poniżej 60 km/h i przy odpowiednim kręceniu kierownicą - przy zmianie pasów na xpasmówkach - nie działa
.Posiadam ten sam moduł zamontowany w ASO Koper.Cena dokładnie 800PLN.Wydaje mi się że warto.Dodam tylko że zaciągnięcie hamulca ręcznego rozłącza te przyćmione światła drogowe.Jest w tym logika.Ciemności lub złe warunki atmosferyczne jazda na ksenonach,jazda dzienna moduł.Jak na razie jestem b.zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja się już dłuższy czas przymierzam do montażu tego modułu- coraz więcej pozytywnych opini skłania mnie umówienia się w Technotopie bo i tam można taki bajer zamontować.

 

Polecam, pisz do DAKO61 i montuj. Doswietlanie to w zasadzie zbedny dodatek, nie zauwazylem jeszcze zeby wartosciowego cos wnosil. Ale drogowe OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Polecam, pisz do DAKO61 i montuj. Doswietlanie to w zasadzie zbedny dodatek, nie zauwazylem jeszcze zeby wartosciowego cos wnosil. Ale drogowe OK.

 

Umówiony jestem na jutro na montaż tej zabawki:)) a co raz się żyje. Dam znać jak mi się będzie podobać ta zabawka:)

 

Nie - raczej nie ma tej opcji.

 

DAKO61 powiedział, że jest taka opcja i jutro zostanę przeszkolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po bólu. Quazar zamontowany:)) pare stówek lżejszy portfel, oby jak najdłużej służył:)) teraz będę sobie zakręty doświetlał jak będę jeżdził po garażu:) a na koniec dnia auto będzie mnie odprowadzała do domu żebym tylko trafił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta opcja jest od początku i powiedziano mi, że jeśli mi się nie podoba, to można ją zdezaktywować. :D To samo ASO. Może model modułu inny?

 

Ale w ogóle to super sprawa. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio włączałem normalne światła.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to doświetlanie zakrętów, na tle xenonów w normalnym użytkowaniu jest niezauważalne, ale dzienne bajer :), teraz dużo marek w ten sposów realizuje światla dzienne - przez przygasanie swiatel drogowych.

Napewno zywotnośc samych xenonów dramatycznie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...