Skocz do zawartości

Max obciążenie gnizdka zapalniczki


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie zjarasz - ponadto na przetwornicy masz zanaczone max obciążenie. Nie wiem jak w nowych forkach - ale w starych zabezpieczona jest 20 A i na dosyc grubym przewodzie zasilana, zwłaszcza, ze dodatkowo na tym obwodzie znajdują się takze podgrzewane fotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej byłoby chyba skonstruować oddzielne zasilanie prosto z baterii....grube kable, przekaźnik, jakieś większe zabezpieczenie...

ostatnio padło koledze gniazdo zapalniczki w nowym Range Roverze, od małego kompersorka do kół, podczas dopompowywania.... :shock:

wiem, że Rover to nie auto, ale jednak..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max obciążenie gniazdka zapalniczki w Forku MY05 ?

Chciałbym na wakacje zabrać przetwornicę 12V->220V i nie chciałbym czegoś zjarać.

 

Maxymalna możliwość to 240W , ale to raczej fikcja, standartowo w autach jest 120W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego miałem podpięte przez połowę wakacji i jakoś nic się nie skopciło

8) http://www.centrumelektroniki.pl/Przetw ... 47658.html

 

A czemu miało by sie zjarać :shock: , nie jest ważne co jest podpiete ( przetwornica, lodówka, czy ładowarka ) tylko jaką moc ma odbiornik :idea: , jeśli to będzie telewizor plasmowy :twisted: o mocy 300W to się napewno zjara , a wręcz nie załączy bo bezpiecznik sie spali, przy odbiornikach rzędu 150-200W może się nadtobić gniazdo zapalniczki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że Rover to nie auto, ale jednak..... :mrgreen:

 

licz się ze słowami, bo przyjadę :D

 

lepiej byłoby chyba skonstruować oddzielne zasilanie prosto z baterii....

 

zdecydowanie lepiej. Chłopcy w Land Roverach mieli przykre doświadczenia, z przetwornicą podpietą w seryjne gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport napisał(a):

wiem, że Rover to nie auto, ale jednak.....

 

 

licz się ze słowami, bo przyjadę

 

rover to nie auto, rover to nie auto, rover to nie auto..... :P:P:P:mrgreen:

 

 

czekam :lol: , tylko weź ze sobą kobietę, będziesz bezpieczniejszy.... :twisted:

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję podpiąć średniego laptopa a ile taki laptop weźmie ? Ze 60W, więc kupię chyba takie cuś: http://www.ontech.pl/product-pol-54055- ... -202-.html

Na zasilaczu laptopa masz napisane ile max. mocy pobiera , ale z reguły to totalny luz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o laptopa to bym się nie martwił. Podpinasz przetwornice, laptopa i cieszysz sie praca.

 

ja też bym się nie martwił, tym bardziej, że to Twój laptop... :twisted::lol:

a na pewno do momentu w którym spali się bezpiecznik albo zacznie śmierdzieć paloną instalacją.... :mrgreen::lol:

amerykańskie auta mają dodatkowe gniazda oprócz zapalniczki, które są dedykowane do większego obciążenia, a poprzez to i lepiej zabezpieczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Legacy kolega chciał sobie sprawdzić nagrzewnicę ,którą kupił na alledrogo taką ,którą podpina się do zapalniczki i dość ,że ledwo letnim dmuchała to jeszcze uszkodziła mi gniazdo zapalniczki. Nie wiem ile miała watt na szczęście gniazdo ma wbudowane osobne zabezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak kupić coś w miarę konkretnego ( nie tam jakiś NO NAME ) bo Twój laptop będzie bardziej bezpieczny, o aucie nie wspomnę :mrgreen:

Możesz podać jakiś konkretny model ?

 

Przykładowa. Pod to i lodówkę podłączysz, a do tego ma parę bajerów zapobiegających przepaleniu instalacji w aucie 8)

 

http://www.centrumelektroniki.pl/Przetw ... 54549.html

 

Ja miałem taką za 69 pln i też śmigała, tyle że jak coś kupować to już konkretnego bo za chwilę będzie potrzeba kupić raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa. Pod to i lodówkę podłączysz, a do tego ma parę bajerów zapobiegających przepaleniu instalacji w aucie

 

http://www.centrumelektroniki.pl/Przetw ... 54549.html

 

 

1kW to bym sie osobiscie bał podłączać do gniazda zapalniczki no chyba ze faktycznie bedzisz tylko lapka podpinał - tylko w takim wypadku po co taki zapas mocy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa. Pod to i lodówkę podłączysz, a do tego ma parę bajerów zapobiegających przepaleniu instalacji w aucie

 

http://www.centrumelektroniki.pl/Przetw ... 54549.html

 

 

1kW to bym sie osobiscie bał podłączać do gniazda zapalniczki no chyba ze faktycznie bedzisz tylko lapka podpinał - tylko w takim wypadku po co taki zapas mocy...?

 

Tak na wszelki wypadek, gdyby Kolega poza laptopem naprawdę chciał podłączyć lodówkę, no i pralkę może :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...