Skocz do zawartości

Dziwny dzwiek przy naciskaniu sprzegła


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze jak naciskam pedał sprzegła pojawia się takie delikatne kliknięcie i leciutkie skrzypniecie. Według moich obserwacji sprawa nasila się jak jest gorąco. Jakiś rok temu przy tym samym objawie wymieniali mi pompę sprzęgła i to zjawisko zniknęło na jakiś czas. Teraz znowu się pojawiło i jak bylem w ASO we Wro powiedzieli ze przesmarowali sprężynkę i ma byc git. no i było ale 2 dni:( ma ktoś koncepcje co to może być? Najgorsze że w połowie lipca mam do przejechania ładny kawałek drogi i troszkę się obawiam że coś nie pęknie przy tym pedale. Zaznaczam że sprzęgło chodzi idealnie i wszystko jest ok oprócz tego delikatnego klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak naciskam pedał sprzegła pojawia się takie delikatne kliknięcie i leciutkie skrzypniecie. Według moich obserwacji sprawa nasila się jak jest gorąco. Jakiś rok temu przy tym samym objawie wymieniali mi pompę sprzęgła i to zjawisko zniknęło na jakiś czas. Teraz znowu się pojawiło i jak bylem w ASO we Wro powiedzieli ze przesmarowali sprężynkę i ma byc git. no i było ale 2 dni:( ma ktoś koncepcje co to może być? Najgorsze że w połowie lipca mam do przejechania ładny kawałek drogi i troszkę się obawiam że coś nie pęknie przy tym pedale. Zaznaczam że sprzęgło chodzi idealnie i wszystko jest ok oprócz tego delikatnego klikania.

 

 

Mam to samo w Oplu :) różne serwisy go robiły i nie doszły co to jest. Tym bardziej że nie występuje zawsze i pojawia się w okresie letnim. Wymieniłem już na nowe wszystko poza skrzynią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie w ASO i na wtorek ustaliłem dokładniejsze oględziny :) Odpięli czujnik sprzęgła, ale klikanie dalej jest. Po wsadzaniu glowy pod kolumnę kierownicy wydaje sie że coś skrzypi jak się "napina", ale bez dłuższego sprawdzania się nie obejdzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w ASO zrobili wielkie oczy :mrgreen: Po paru godzinach ziorania i słuchania stwierdzili że jest to znowu pompka sprzęgła :D Rozbierają ta starą co mają jeszcze na magazynie i zobaczę co dokładnie hałasuje i jak sami nie dojdą to konsultują się z Japonią(SIC!!!). Ciekaw jestem do jakich wniosków dojdą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam podzielić się tą wiedzą, ale temat będę dalej drążył dopiero pod koniec lipca, po powrocie z urlopu :D Z nowymi silami odezwę się do wrocławskiego ASO o wieści z Japonii :lol:

 

Poproś tylko w JM AUTO o jakiegoś najlepszego mechanika, bo w moim aucie spartolili dwie naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co dokładnie hałasuje

 

"pyka" czasem łącznik pompy (odkręcany ale występuje jako całość) otwór robi sie lekko owalny . naprawa wymaga demontażu.

Czyli przypadłość znana? Czy oprócz tego "pykania" usterka może spowodować większe problemy?

Wybieram się tym autem w dalszą drogę i nie wiem czy się nie wysypie totalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego "pykania" usterka może spowodować większe problemy?

 

nie powoduje , część osób tego nie słyszy.... :roll: ..np. ja :mrgreen:

No to śpię spokojnie :D Ale JM AUTO nie zdradzę tajemnicy, niech sami dojdą do jakiś wniosków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to śpię spokojnie :D Ale JM AUTO nie zdradzę tajemnicy, niech sami dojdą do jakiś wniosków :lol:

Myślisz, że nie mają wtyki na forum? :roll:

Kiedyś pojechałem Previą do Toyoty w K-cach. Chłopaki nie za bardzo wiedzieli jak się dostać do jakiejś części, to im podałem namiar na temat na forum Previi. Kierownik serwisu zawołał ludzi i powiedział im;

"Panowie, tu jest kopalnia wiedzy o Previi, że teraz już wszystko wiemy. Przyda się na przyszłość."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego "pykania" usterka może spowodować większe problemy?

 

nie powoduje , część osób tego nie słyszy.... :roll: ..np. ja :mrgreen:

No to śpię spokojnie :D Ale JM AUTO nie zdradzę tajemnicy, niech sami dojdą do jakiś wniosków :lol:

 

Może od razu naprowadź ich na dobry tor myslenia, bo okaże się ,że masz półowę części z samochodu do wymiany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBORO, z Previą to było w ogóle ciekawie. Zdarzało się ludziom z klubu, że jak przyjechał do ASO Toyoty na serwis mechanior podnosił maskę i zdziwiony pytał - "A gdzie tu jest silnik?" :shock: :mrgreen:

Stąd ta ich radość, bo nawet schematów nie mieli. Z książką Haynesa tam jeździłem. :mrgreen: To było z 8 years ago temu.

W Subaru raczej aż takiej niewiedzy nie ma. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to śpię spokojnie :D Ale JM AUTO nie zdradzę tajemnicy, niech sami dojdą do jakiś wniosków :lol:

Myślisz, że nie mają wtyki na forum? :roll:

Kiedyś pojechałem Previą do Toyoty w K-cach. Chłopaki nie za bardzo wiedzieli jak się dostać do jakiejś części, to im podałem namiar na temat na forum Previi. Kierownik serwisu zawołał ludzi i powiedział im;

"Panowie, tu jest kopalnia wiedzy o Previi, że teraz już wszystko wiemy. Przyda się na przyszłość."

No ale fura mam na gwarancji, więc niech wymieniają. Nowe,nowe :D

 

-- Pt sie 31, 2012 10:54 am --

 

I wot zagadka !!!! Jak się zrobiło chłodniej to jakby ręką odjął :) ASO oczywiście nadal czeka na jakieś info chyba z kosmosu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...