Skocz do zawartości

Podświetlanie zegarów


KACPERO_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie wrażenie kiepskiego podświetlenia tarczy zegarów :?: :x

Nie ma żadnej regulacji jasności, tylko wyświetlacz przebiegu działa idealnie

 

nie wiem co zrobić, może zacząć od wymiany wszystkich żaróweczek :?:

 

może ktoś ma jakiś filmik podglądowy, jak bezinwazyjnie wyjąć zegary, oraz jakie są typy żarówek... :lol:

oczywiście sprawa dotyczy Forka z 2007 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu już ktoś pisał, jakie żarówki:

 

viewtopic.php?f=22&t=143669&p=1291949&hilit=+tablic%2A+pod%C5%9Bwietl%2A#p1291949

 

Nie mam pojęcia jak z wymianą, poszukaj może ktoś pisał. Chyba szczególnie skomplikowane to nie jest, wnioskuję po tym, że kiedyś w poprzednim forku wymieniali mi podświetlenie w ASO przy okazji przeglądu i nic za to dodatkowo nie policzyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak działa w nocy

jest jeden przycisk na dzwigni od kierunkowskazów, który poprawia podświetlenie przy włączonych światłach, ale tylko wyświetlacza od stanu licznika... :lol:

 

-- Wt cze 26, 2012 1:10 pm --

 

A w nocy podświetlenie działa? Regulację podświetlenia masz w sterowaniu światłami (kółko białe i z dziurką).

 

... nie bardzo wiem, aż pójdę do auta poszukać

 

inna sprawa , że może skończyła się jedna żarówka, od stanu paliwa :cry:

ale to i lepiej - nie widać jak dużo pali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak działa w nocy

jest jeden przycisk na dzwigni od kierunkowskazów, który poprawia podświetlenie przy włączonych światłach, ale tylko wyświetlacza od stanu licznika... :lol:

 

dokładnie tak jest, więc ta "regulacja" nie ma żadnego sensu niestety - nie wiem po co w ogóle to zrobili

a żaroweczki pewnie ci padły z jednej strony tylko, stąd efekt przyciemnienia - u mnie tak było właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podpiecie ale mam pytanie dot. podswietlenia zegarow. Czy normalne ze w wersji US nie ma podswietlenia predkosci w km/h? Mile swieca az milo ale ponizej jakby nie bylo zadnego podswietlenia mniejszych cyferek w naszych swojskich jednostkach predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na kompie w PDF-ie instrukcje jak się dobrać do podświetlenia zegarów (po angielsku) i u mnie było dokładnie tak jak w instrukcji. Jeżeli chcesz na PW napisz mi swój adres mailowy to ci podeśle. Dużo roboty z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak działa w nocy

jest jeden przycisk na dzwigni od kierunkowskazów, który poprawia podświetlenie przy włączonych światłach, ale tylko wyświetlacza od stanu licznika... :lol:

 

dokładnie tak jest, więc ta "regulacja" nie ma żadnego sensu niestety - nie wiem po co w ogóle to zrobili

a żaroweczki pewnie ci padły z jednej strony tylko, stąd efekt przyciemnienia - u mnie tak było właśnie

 

Nie tylko podświetlenie tablicy wskaźników jest bardzo słabe (w nocy widać świecące się wskazówki i cyferki ale jak za dnia wjadę np. w tunel to: tablica-ciemnica) w porównaniu z innymi markami (żonowóz - poczciwa 406 Peugeota o wiele jaśniejsze i regulowane podświetlenie całej tablicy a nie tylko najmniej istotnego licznika przebiegu) ale także wyświetlacz seryjnego radia. Za dnia gdy słońce świeci trudno odczytać na wyświetlaczu Logo stacji radiowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o radio, to tutaj jest bardzo dobrze

 

przy navi jest przycisk i ładnie rozjaśnia wyświetlacz od radia :lol:

 

problem jest z zegarami... :x

 

Nie mam w Forku "budki suflera". Mam seryjne radio (chyba Kenwood) ze zmieniarką na 6-CD. Nie wiedziałem, że któryś z przycisków rozjaśnia wyświetlacz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...