Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, -=nikon=- napisał:

Niby po sezonie a tu taki gość na testach piekarzy.

265768095_412670073711220_35563048325905

A to ci...:ph34r:

Jak do tej pory jazda "w kółko" to raczej słabo mu szła...ale jako "długodystansowiec" to już się sprawdził. Ciekawe jak mamy rozumieć to co widzimy? :coffee:

 

Zacząłem oglądać:

 

 

Edytowane przez Neutrino33
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie nowy odcinek naszego podcastu. Sezon ogórkowy w pełni, więc robimy przegląd newsów i hypercarowych wojsk. Zaczynamy od Kubicy, a kończymy na... Deltawingu :mrgreen:

Enjoy!

 

 

W dniu 12.12.2021 o 11:11, Neutrino33 napisał:

Ciekawe jak mamy rozumieć to co widzimy?

Raczej bym się nie przywiązywał. Deal marketingowy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2021 o 00:50, WRC fan napisał:

Łapcie nowy odcinek naszego podcastu. Sezon ogórkowy w pełni, więc robimy przegląd newsów i hypercarowych wojsk. Zaczynamy od Kubicy, a kończymy na... Deltawingu :mrgreen:

Enjoy!

 

 

Raczej bym się nie przywiązywał. Deal marketingowy.

 

Posłuchałem sobie wczoraj.

Zlinczujcie mnie za moje spiskowe teorie, za moją ignorancję i arogancję ale w kwestii WRT zacząłem się zastanawiać. Cały zespół kierowców, w którym był Robert jest poza WRT, przy czym dwóch na testach w jednym zespole. No nie wiem po taaaaaakim sezonie, taka akcja? I wiem, że teraz rozpętam burzę, ale wszystko to sprawia, że awaria bolidu na Le Mans przestaje się jawić jako awaria a nie celowe działanie....i to nawet nie chodzi o to, że był tam Polak i dlatego żał mi ściska tą część pleców gdzie kończą one swoją szlachetną nazwę, po prostu wszystko co dzieje się teraz jest - dla takiego laika jak ja - co najmniej dziwne.

Nie słucham żadnych wiadomości, nie mam FB, Instagrama też nie odpaliłem chyba od ponad roku, nigdy nie miałem konta na Tweeterze, więc wszystko co dociera do mnie to jest info tutaj oraz od takich autorytetów jak zespół 24 & more zatem moja opinia jest pewnie żałosnym efektem braku wiedzy...niemniej jednak trudno mi się temu wrażeniu oprzeć.

A poza tym odcineczek prima sort ...i co z tym Pełżotem, będzie deska na plecach czy nie...i dlaczego nic nie wspomnieliście o planach "Piekarzy"?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neutrino33 co do WRT nie tylko ty masz taki jakiś "niesmak" po tym co się stało. Niby wygrali w sezonie debiutanckim wszystko co się dało ale... 
Fajne jest to że RK chce zostać w tej "zabawie" i ma szanse na start w fajnych ekipach. 
Czekam teraz na ogłoszenie planów Piekarzy, bo to ze wyścigi w Europie w lmp3 to raczej pewne ciekawe co z WEC.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.12.2021 o 17:03, Neutrino33 napisał:

Zlinczujcie mnie za moje spiskowe teorie, za moją ignorancję i arogancję ale w kwestii WRT zacząłem się zastanawiać. Cały zespół kierowców, w którym był Robert jest poza WRT, przy czym dwóch na testach w jednym zespole. No nie wiem po taaaaaakim sezonie, taka akcja? I wiem, że teraz rozpętam burzę, ale wszystko to sprawia, że awaria bolidu na Le Mans przestaje się jawić jako awaria a nie celowe działanie....i to nawet nie chodzi o to, że był tam Polak i dlatego żał mi ściska tą część pleców gdzie kończą one swoją szlachetną nazwę, po prostu wszystko co dzieje się teraz jest - dla takiego laika jak ja - co najmniej dziwne.

Tak na prawdę to dobrze kombinujesz. Cały projekt WRT w ELMS w 2021 był de facto zbudowany wokół RK i zaangażowania Orlenu. To była taka troche kliencka ekipa. Potencjalne związki WRT z programem Audi (który nota bene też chyba jest pod znakiem zapytania) powodują konflikt na linii Orlen (koncern olejowy)-ekipa fabryczna. Obstawiam, że zaraz po sezonie sytuacja odnośnie wszelkich konotacji na tej linii była jeszcze na tyle niejasna, że trzeba było zacząć szukać innych rozwiązań, i to dotyczy nie tylko RK, ale jak wiemy Deletraza i Yifeia również. A to wszystko i tak są szachy i planowanie na dwa ruchy wprzód, tak by dobrze się wpasować w stołki w hypercarach od 2023. Taka trochę zabawa w gorące krzesła.

 

W dniu 25.12.2021 o 17:03, Neutrino33 napisał:

dlaczego nic nie wspomnieliście o planach "Piekarzy"?

 

W dniu 27.12.2021 o 16:53, -=nikon=- napisał:

Czekam teraz na ogłoszenie planów Piekarzy, bo to ze wyścigi w Europie w lmp3 to raczej pewne ciekawe co z WEC.

 

O Piekarzach mówiliśmy chyba we wcześniejszym odcinku. W każdym razie plany są w miarę znane - jedno/dwa auta w LMP3 w ELMS i jedno auto w LMP2 w WEC. Wszystkie dodatkowe opcje w stylu LMP2 w ELMS zależą od tego czy pojawi się ktoś chętny i z $$$ do takich startów. Priorytetem jest zdecydowanie WEC, zwłaszcza, że ten sezon będzie ultra ciekawy w LMP2. Ze swoich źródeł wiem, że zespół mocno się zbroi i szykuje do tego starcia :) Ten sezon był świetny, a to przecież debiut i okres przejściowy dla zespołu ze względu na przeprowadzkę pod koniec 2020. Będzie tylko lepiej :)
W styczniu będzie oficjalna informacja kto będzie trzecim kierowcą w programie WEC (obok Kuby i Alexa), ale już wiadomo, że jest to ktoś z historią w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WRC fan napisał:

W styczniu będzie oficjalna informacja kto będzie trzecim kierowcą w programie WEC (obok Kuby i Alexa), ale już wiadomo, że jest to ktoś z historią w F1.

Tą linijką co u niektórych wywołasz palpitacje serca :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WRC fan napisał:

 związki WRT z programem Audi (który nota bene też chyba jest pod znakiem zapytania) powodują konflikt na linii Orlen (koncern olejowy)-ekipa fabryczna. 

Nawet o tym zapomniałem, a w tej sytuacji moja spiskowa teoria staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Nie rozwijam tematu, bo jeszcze "posondzo" mnie o dyskryminacje czy coś ...ale jakoś tak cieplej mi na sercu kiedy w tym kontekście przypomnę sobie, że jak do tej pory udało mi się unikać niemieckich produktów motoryzacyjnych...no dobra, na Porsche to mnie nawet na używane nie stać :OO:

Kiedy "24 and more" odwiedzi Inter Europol Competition i będziemy mieli taki podkaścik z samego serca zespołu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Nawet o tym zapomniałem, a w tej sytuacji moja spiskowa teoria staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Nie rozwijam tematu, bo jeszcze "posondzo" mnie o dyskryminacje czy coś ...ale jakoś tak cieplej mi na sercu kiedy w tym kontekście przypomnę sobie, że jak do tej pory udało mi się unikać niemieckich produktów motoryzacyjnych...no dobra, na Porsche to mnie nawet na używane nie stać :OO:

Kiedy "24 and more" odwiedzi Inter Europol Competition i będziemy mieli taki podkaścik z samego serca zespołu? 

A co ja mam powiedzieć od prawie 2 miesięcy mam niemieckie jako zastępcze. I jak za 180K to kupa nie samochód :D 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, -=nikon=- napisał:

Taka ciekawostka bo podobno ale nie na pewno :D 

To akurat dlatego, że w ostatniej oficjalnej sesji WEC RK testował z Premą, stąd przy jego nazwisku widnieje ten zespól. Ale w sumie i tak wszyscy czekają tylko na potwierdzenie tej informacji, bo po ogłoszeniu składów WRT i IEC juz sporo się wyjaśniło. Jutro ogłoszenie listy zgłoszeń do WEC i sporo się wyjaśni.

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt i raczej pojawiają się głosy, że nie będzie to pełny sezon.

 

No i nie ma ByKollesa, bo ich zgłoszenie zostało odrzucone ze względu na opóźnienia w homologacji samochodu, co jest o tyle dziwne, że w zeszłym roku Glickenhaus miał dwa miejsca na liście mimo podobnej sytuacji z homologacją :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -=nikon=- napisał:

@WRC fan widać idą chłopaki swoje ciekawe jak wygląda sprawa z audi i na ile będą podobne konstrukcje. 

 

Na razie konstrukcje Audi rozlatują się samoistnie pod naporem warunków do których poniekąd zostały specjalnie stworzone. :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WRC fan napisał:

Jak Oreca 07 i Aurus 01 :) Pytanie co z silnikami, bo Audi podobno naciskało na użycie swojego 4-cyl silnika, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to dojdzie do skutku.

To pozostaje kto jeszcze z grupy VW skorzysta z tej konstrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...