Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

LM24H 2021 długo zapamiętam ;). Muszę zapłacić za pękniety stolik szklany w knajpie..... gdzie poszedłem świętować prawie sukces...... rogiem telefonu "dupnołem" w stolik jak auto się zatrzymało  na ostatnim okrążeniu ...... 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Padł czujnik położenia przepustnicy czyli nic nie związanego z sonda lambda z którą walczyli pol wyścigu.

 

Ciekawe czy był Made in China? :biglol:

Taki złośliwy sarkazm i czarny humor trochę.

Słuchałem i czytałem wywiad z Robertem. Teraz już wiadomo co kryło się za jego słabszymi stintami...wiemy też, że to, że #41 wciąż jechał było zasługą ogromnego jego doświadczenia i tego spokoju ducha, opanowania, które od zawsze prezentuje.

Mam nadzieję, że zobaczymy go jeszcze w Le Mans.

 

Ps.

Takie tam moje przesądy - ale uważąm, że na ten ostatni stint Robert powinien był siedzieć w samochodzie Orlen-u a nie kto inny, nic nie ujmując umiejętnościom innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacky X napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie że w tej edycji LeMans była stosunkowo mała konkurencja ?  No i wygrać klasę w LeMans jest fajnie ale wygrać LeMans to wygrać generalkę. Tyle, że tam aż ….6 aut było w topowej specyfikacji. Słabo trochę.

Bywało słabiej...jesli idzie o najwyższą klasę. Dlatego tak bardzo liczy się wygranie w klasie.

Owszem, bywało bardzo obszernie w klasie niegdysiejszej LMP1 ale to już trochę inne Le Mans było...a wtedy też zywcięstwa w klasach były bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacky X napisał:

Tyle, że tam aż ….6 aut było w topowej specyfikacji. Słabo trochę.

5.

Pisaliśmy tu już o tym - idą tłuste lata, wielu producentów już potwierdziło wejście do LMH/LMDh. Zresztą myślę, że decyzja RK z początku roku o wejściu w długi dystans jest głównie spowodowana tym, że perspektywy serii są na prawdę świetne.

 

7 godzin temu, Neutrino33 napisał:

wiemy też, że to, że #41 wciąż jechał było zasługą ogromnego jego doświadczenia i tego spokoju ducha, opanowania, które od zawsze prezentuje

Pozwolę sobie zaprotestować przed takim stawianiem sprawy- to nie tylko RK jechał tym autem, Louis i Yifei tak jak on musieli dbać o samochód i bujać się z usterką sondy przez 11h.

 

7 godzin temu, Neutrino33 napisał:

uważąm, że na ten ostatni stint Robert powinien był siedzieć w samochodzie Orlen-u a nie kto inny, nic nie ujmując umiejętnościom innych kierowców.

Wsadzili Yifeia, bo był najszybszy z ich trójki w ten weekend, a w końcówce na prawdę liczyło się szybkie tempo, do tego za plecami #31 tuż tuż była Jota.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WRC fan napisał:

Pozwolę sobie zaprotestować przed takim stawianiem sprawy- to nie tylko RK jechał tym autem, Louis i Yifei tak jak on musieli dbać o samochód i bujać się z usterką sondy przez 11h.

 

Wsadzili Yifeia, bo był najszybszy z ich trójki w ten weekend, a w końcówce na prawdę liczyło się szybkie tempo, do tego za plecami #31 tuż tuż była Jota.

Wiem, wiem...ale musiałem sie trochę wyżalić ^_^

Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie - te awarie, Safety Cary, Zółte strefy - to ja się dziwię, że byli tam gdzie byli. Zaiste świetny zespół. Zaryzykuje stwierdzenie, że jak w WEC, czy ELMS ze strategiami czasami jakoś tak dziwnie działali to tutaj wyszli na swoje.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Neutrino33 napisał:

Wiem, wiem...ale musiałem sie trochę wyżalić ^_^

Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie - te awarie, Safety Cary, Zółte strefy - to ja się dziwię, że byli tam gdzie byli. Zaiste świetny zespół. Zaryzykuje stwierdzenie, że jak w WEC, czy ELMS ze strategiami czasami jakoś tak dziwnie działali to tutaj wyszli na swoje.

Wiesz świat motorsportu wie czego prawie dokonali bez znaczenia czy to zespół taki czy owaki. Mnie w tym wszystkim najbardziej jest żal człowieka który tak tak ciężko pracuję i caly czas m kurna pod górkę. Ilez można.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WRC fan napisał:

Taka ciekawostka - Vincent Vosse powiedział w wywiadzie, że Oreca #41 dziś odpaliła normalnie.

Elektronika Panie ;) Większość mechaników w niezależnych warsztatach "walczy" z takimi usterkami w dupowozach. Jedzie -> gaśnie, postoi, odpala normalnie :D I tak w kółko. 

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WRC fan napisał:

Taka ciekawostka - Vincent Vosse powiedział w wywiadzie, że Oreca #41 dziś odpaliła normalnie.

A mnie się przypomina anegdota opowiadana kiedyś przez Gaca. W generalce o P1 walczyły dwa diesle...ale nie pamiętam już dokładnie który to był rok (pewnie zaraz ktoś mądrzejszy mnie poprawi). Na trybunie VIPów stał prezes dużego konsorcjum produkującego części samochodowe. Zapytany komu kibicuje powiedział, że jemu jest bez różnicy kto wygra bo oba bolidy mają jego pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rosaskc napisał:

Troszkę z innej beczki. Bodajże to był Frijns, który o mało nie sprzątnął faceta z szachownicą. Ja rozumiem, że pewne tradycje fajnie zachować, ale chyba należy już skończyć z wystawianiem człowieka na tor.

To była walka o zwycięstwo. Gdyby Frijns tego nie zrobił, przegrałby z Blomqvistem (wg, Vincenta Vosse)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, -=nikon=- napisał:

Wyniki treningu z dziś:
7tf8yg9uhni.jpg

 

 

 

Sezon 2021 w ELMS fajnie że będą Węgry. 
E_eVZBsXMAEk0W-?format=jpg&name=4096x409

Węgry, fajnie! :thumbup:

Z drugiej strony, moim zdaniem, 4h to trochę taka naciągana "długodystansowość"...takie prawilne to byłoby co najmniej 8h. Nie narzekam...są Polacy, jest dobrze :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...