Skocz do zawartości

Lubię czasem złamać komuś serce :-)


Azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Azazel - tylko wez poprawke, ze dzisiaj po poludniu EUR/PLN przebilo granice 4,60....

 

A wlasnie - ceny Subarynek SIP odnosi do EUR zdaje sie...? szkoda, ze nie do USD... wyszlo by chyba taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nawet gdyby ceny SIP były w USD to niestety nie byłyby niżesze niż te w USA, problem polega na tym, że Import samochodów z Japan do Europy jest cholernie drogi, i do tego Amerykańce składają Subaru jak my MAtizy, co niestety może mieć odbicie w jakości samochodów, ale mimo wszystko powoduje, że samochody w USA są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego Amerykańce składają Subaru jak my MAtizy, co niestety może mieć odbicie w jakości samochodów, ale mimo wszystko powoduje, że samochody w USA są tanie.

Wszystkie Imprezy i Forestery sa 100% Made in Japan. Legacopodobne sa robione w Indianie, USA i slyszalem, ze tam tez robia budy, ktore wysylaja do Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecie załącznik jest wygenerowany ze strony Subaru.Com, Z listy Dealer Quote.

Rafał spox, dogadujemy się tylko fale nie tą łapiemy, o tym samym gadamy. Wiem o co biega, bo nie jeden samochod w stanach Kupowałem.

 

Don't worry bro, I know what your talking about, been there done that, my first car was a '96 Chrysler Laser LTD edition. I'm just waiting for the right money to buy a car in the states and bring it to poland, I'd still leave US plates on it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak to zrobiles bo jak wlasnie nawww.carsdirect.com zaznacze wszystkie opcje oprocz AT to dostaje:

 

CarsDirect Price: $25,760

MSRP Price: $28,596

Invoice Price : $25,860

 

Czyli jak widzisz stowke mniej niz dealerski invoice. I to jest maksymalna cena jaka nalezy zaplacic.

Ja ci po prostu podaje doskonale zrodlo rzeczywistych cen na rynku a MSN czy www.subaru.com tego nie podaja z wiadomych wzgledow.

To jakie autko chcesz przytargac do Polski? Zakladam, ze na mienie przesiedlencze czy masz obywatelstwo i bedziesz nim po prostu jezdzil?

Jak to wyglada jesli chodzi o ubezpieczenie itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam obywatelstwo i jkakbym się zbierał do sprowadzenia to na blachach usa, bo nie dostałbym euro2 na amerykański, a w polsce już można spokojnie ubezpieczyć samochód na zagranicznych blachach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz prosto:

23.000 $

+ transport (1.000$ ?)

= 24.000 $

czyli ok. 96.000 zł (kurs 4:1)

dodaj cło (35%) i masz

129.600 zł

dodaj akcyzę (3,1%)

= 133.618 zł

dodaj VAT (22%) i wychodzi

163.014 zł

I jeszcze rejestracja, przegląd techniczny (przy założeniu, że Euro II się "wykombinuje"), "miękki dowód", karta pojazdu (1.000) + czas

Wyjdziesz na ok 165.000 zł i ..... dużo niższą wartość samochodu przy odsprzedaży, brak gwarancji i kłopoty z częściami.

 

Tak, jak się ma inne obywatelstwo, to to może funkcjonować (tyle, że auto jest niesprzedawalne !); dla faktycznego importu nie ma to sensu.

Konkluzja: mojego serca nie złamałeś (robi to przez swoją politykę fiskalną rząd :twisted: )

 

Gdzie moja nitrogliceryna :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to cło ze stanów juz nie jest tak wysokie, powiedziano mi, że majaczy w okolicach 17.5% jednak sprowadzając taki samochód oczywiście zostawiłbym na blachach USA albo użył mienia, które teraz się odnawia co 3 lata więc spoko. a co do gwarancji to pojeździłbym sobie nim troszki w USA jakieś 5000 jak z poprzednim samochodem - to-jo-ta- oraz sprawidził co w trawie piszczy, jak jak się nie zepsuje to pojeźdi jakiś czas, części do SI w większości są takie same, oczywiście dla 2.0 więc spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Cło w dalszym ciągu wynosi 35%. decydujący jest kraj produkcji samochodu (unijny - lub nie). Także dla samochodów z USA cło wynosi 35%. Wyjatkiem są samochody o pojemności silnika ponad 3.0l (lub w przypadku diesli 2.5l) - w tym przypadku cło wynosi 10%.

Od maja 04 cło będzie na poziomie 10% (akcyza i VAT prawdopodobnie bez zmian).

Przy mieniu istnieje oczywiście możliwość tańszego zakupu - bo unika się cła i podatków.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ja mam szczęscie, że na razie te plany moje są baaaardzo ogólne :-) Nie dość, że (na szczęscie jest !!) otrzymuję poprawne odpowiedzi z forum Subaru a nie od Pań w Urzędzie Celnym, to na dodatek Subaru nie produkuje SI o pojemności powyżej 3.0L. Ale może wyjdzie SI H6 3.0L Turbo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Azrael: proponuję natychmiast zmienić propozycję przelicznika :!:

Cło i tak zostanie obniżone na 10%, a akcyza przy takim przeliczniku będzie wyższa o ponad 10% :!: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...