Skocz do zawartości

Wysoki poziom oleju


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Mierzyłem ostatnio poziom oleju i jak się okazuje jest cały czas powyżej maxa tak około 1-1,5 cm. Piszę cały czas, gdyż taki stan zanotowałem w pierwszym miesiącu użytkowania Forka. Teraz minęło już 6 miesięcy, przy odbiorze auta z salonu powiedziano mi, że silnik może na początku trochę pociągnąć tego leju i chyba błędnie założyłem, że początkowy wysoki stan oleju to zapobiegliwość ASO. Przyznam się, że zaniedbałem co miesięczne sprawdzanie poziomu oleju i od ostatniego pomiaru minęło jakieś 3 miesiące. Dużo nie jeżdżę, obecny stan licznika to coś około 6 tys km. Przedostatni pomiar też pokazywał stan ponad max. Dodam, że innych płynów mi nie ubywa. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy taki poziom oleju w nowym aucie to norma czy jakiś błąd w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz na zimnym czy ciepłym silniku? Na ciepłym zawsze będzie go więcej na bagnecie.

Jeśli innych płynów Ci nie ubywa i poziom oleju tez się nie zmienia ( nie przybywa ) to nie masz się czym martwić. Poprostu ASO widać wlało odrobine więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzam na zimnym. Tak do końca nie jestem przekonany czy nie mam się czym martwić, znajomy powiedział mi, że zbyt duży poziom oleju powoduje zwiększenie ciśnienia w silniku i może doprowadzić do uszkodzenia pierścieni itp. ma nadzieję, że się myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli innych płynów Ci nie ubywa i poziom oleju tez się nie zmienia ( nie przybywa ) to nie masz się czym martwić. Poprostu ASO widać wlało odrobine więcej.

Dokładnie. A 2.0D nie bierze oleju, w przciwieństwie do 2.5XT :evil: Mam obie wersje na stanie to wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtw, sprawdź rozrzedzenie oleju paliwem.

Sugerujesz, że paliwo przedostaje mi się do oleju, czy można prosić coś więcej na ten temat. Wydaje mi się, że gdyby tak było to oleju by przybywało.

Tak czy inaczej w temacie pomiaru stanu oleju muszę zaznajomić się bliżej z instrukcją obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że paliwo przedostaje mi się do oleju, czy można prosić coś więcej na ten temat. Wydaje mi się, że gdyby tak było to oleju by przybywało.

Tak czy inaczej w temacie pomiaru stanu oleju muszę zaznajomić się bliżej z instrukcją obsługi.

 

sprawdź ten wątek: viewtopic.php?f=22&t=142025&start=50

jest niby o pdf ale jest też mowa o poziomie oleju.

 

ja po przeglądzie w czerwcu u Pana A. K. miałem wlane równo 6 litrów. Na zimnym silniku jest faktycznie powyżej max., ale każą sprawdzać po 10 min od unieruchomienia i to jest OK.

 

BTW: czy prawdą jest, że w 2.0 D jest kontrolka gdy jest zbyt mało oleju (nie chodzi mi o kontrolkę od smarowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...