Skocz do zawartości

za słaby hebel


buras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

za tydzień mam pierwsze zawody w tym roku ,wyjeżdżam na mały teścik i lipa :cry: hamulec po paru ostrych hamowaniach wpada mi w podłogę i prawie całuje dupę matiza :shock: pacjent gt 99 , hebel seria ,tarcze brembo ,klocki nie pamiętam ,ale nic specjalnego ,płyn świeży motul 660 ,przewody w stalowym oplocie .czy to możliwe ,żeby klocki robiły taką lipę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem ,ale trzeba z tego gówna coś ulepić :roll: ,na duży zacisk kasy jeszcze nie ma ,więc potrzebne chwilowe rozwiązanie ,bo jak się zagotują na pierwszej pętli ,to ja się też zagotuję :evil: poradźcie coś ludziska :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do klocków jakaś sugestia :?:

 

 

tak!

 

jak najbardziej zużywajace się ! - serio... musi być miękka mieszanka , u mnie klocki to 2-3kkm i finito ale przynajmniej wiesz że hamujesz - polecam DS 2.11, Endlessy niebieskie (jeśli wystepują do GT) omijaj DS2500 i RC5+ yo są "długodystansówki" - klocek ma być mięciutki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na ds2500 , rc5+ , rc6 - w przypływie agresji wywaliłem rc6 po uplywie 3kkm - no nie chciało diabelstwo zatrzymywać odpowiednio auta, a w opinii wielu, to sa klocki mega! - faja nie mega , dopiero na mieszance czysto rally jest hamowanie - reszta to imitacja.

 

ds2.11 jest b.dobre - koszt coś ok 1kpln :roll: wiem... no ale czego się spodziewałeś :P Endlessy niebieskie też kozak, nie pamietam ceny, ale także nie spodziewałbym się promocji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na ds2500 , rc5+ , rc6 - w przypływie agresji wywaliłem rc6 po uplywie 3kkm - no nie chciało diabelstwo zatrzymywać odpowiednio auta, a w opinii wielu, to sa klocki mega! - faja nie mega , dopiero na mieszance czysto rally jest hamowanie - reszta to imitacja.

 

ds2.11 jest b.dobre - koszt coś ok 1kpln :roll: wiem... no ale czego się spodziewałeś :P Endlessy niebieskie też kozak, nie pamietam ceny, ale także nie spodziewałbym się promocji :roll:

 

Carlos , ja Cie błagam , przecież Ty jesteś J ebniety :mrgreen: :wink: więc co doradzasz , jak gość ma zaciski z wrx-a a Ty Nkowe :twisted: Ale masz swieta racje, niektóre układy hamulcowe polecane na forum, srednio dzialaja, są lepsze i jestes blisko :D

Cały hamulec Nkowy bedzie inaczej hamował , na róznych klockach , i kompletnie nijak sie to ma do hamulca z wrx-a :D

Endles w mieszance ktora aktualnie posiadasz kosztuje ok 1800zł :roll: , i stawiam 100:1 że załozenie tego klocka ( nawet jesli wystepuje do zacisku z wrx ) nie zrobi roboty :cry:

Żeby był dobry hamulec , muszą być spełnione pewne warunki , odp. zaciski, tarcze, klocki , opony , balans, płyn, instalacja, korektor, pompa, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na ds2500 , rc5+ , rc6 - w przypływie agresji wywaliłem rc6 po uplywie 3kkm - no nie chciało diabelstwo zatrzymywać odpowiednio auta, a w opinii wielu, to sa klocki mega! - faja nie mega , dopiero na mieszance czysto rally jest hamowanie - reszta to imitacja.

 

pisząc tak chyba trzeba by było zauważyć że w Twoim samochodzie gdy miałeś ds2500 to w złotym zacisku który nie jest zbyt fajny przynajmniej moim zdaniem , poza tym Twój samochód swoje waży i nie należy do najlżejszych . A tutaj kolega ma GT które jest może jakieś 250 kg lżejsze od Twojego i zupełnie inne klocki będą do jego samochodu odpowiednie itd itd eh macie zupełnie inne auta i nie bardzo widzę tutaj sens żebyś się wypowiadał :D raczej niech się wypowie ktoś kto posiada GT i miał podobny problem jak kolega buras,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo widzę tutaj sens żebyś się wypowiadał :D

 

\

chyba za bardzo pojechałeś :D , carlos przetestował sporo klocków, i może mieć inne zdanie , co prawda Nkowych , ale to też daje pewien obraz sytuacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) oj tam nudzi mi się jakieś głupie filmy w tv , tak pomyślałem że kogoś pozaczepiam :twisted:

 

:mrgreen:

 

Lubie to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy że nie mam racji

 

 

co nie znaczy że nie wiem o czym mówię...

 

przerabiałem ds2500 jeszcze na zacisku wrxowym - pamiętam jakie miały być ochy i achy - pierwszy efekt po fakturze, podświadomie poprawny, a potem i tak faja...

 

klockiem "świata" nie zwojujesz - dobrze że Carfit mnie rozumie, ale jakiekolwiek zmiany klocuszków bez zdecydowanych ingerencji w cały układ hamulcowy to bardziej oszukiwanie samego siebie :roll:

 

...a jeździłem już na róznych klockach i jakies tam własne zdanie zdążyłem sobie wyrobić :P

 

grizus, ale przeciez Ty tu na zaczepkę wpadłeś.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ds2500 jeszcze na zacisku wrxowym - pamiętam jakie miały być ochy i achy - pierwszy efekt po fakturze, podświadomie poprawny, a potem i tak faja...

 

 

musimy sobie podać ręke , wczoraj założyłem do RS-a ds2500 , powiem tak, na zimno to jakies totalne nieporozumienie , na ciepło nie testowałem , nie było okazji , pewnie bedzie lepiej, ale wczoraj siekli instalowałem RC5+ i po paru km już było super , u mnie dalej kupa :? , szczerze dla mnie ten klocek to lekkie nieporozumienie, w porównaniu z innymi , tylko ja nie mam wyboru, albo ds2500 , albo textar, TRW, albo OEM , i nie wiem czy naprawde za chwile nie zmienie na oem ford ( pagid )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

za tydzień mam pierwsze zawody w tym roku ,wyjeżdżam na mały teścik i lipa :cry: hamulec po paru ostrych hamowaniach wpada mi w podłogę i prawie całuje dupę matiza :shock: pacjent gt 99 , hebel seria ,tarcze brembo ,klocki nie pamiętam ,ale nic specjalnego ,płyn świeży motul 660 ,przewody w stalowym oplocie .czy to możliwe ,żeby klocki robiły taką lipę :?:

 

na początek proponuję CL RC6 - u mnie w type r (może być trochę lżejszy) rozwiązały temat hamowania na zwykłych tarczach i odpowietrzenie każdego hamulca - bo jeśli płyn się zagotował, to układ mógł się dodatkowo zapowietrzyć

 

nie wypowiadam się o powtarzanych hamowaniach z dużych prędkości na asfalcie, bo tego type r nie testuję, natomiast przy prawie ciągłym hamowaniu lewą nogą różnica w porównaniu ze zwykłymi klockami olbrzymia

 

CL RC6 mam w bmw m3 i type r, innych klocków nie szukam, w m3 ostatnio starczyły na 800km :wink:, ale hamują od razu nawet w niskich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

za tydzień mam pierwsze zawody w tym roku ,wyjeżdżam na mały teścik i lipa :cry: hamulec po paru ostrych hamowaniach wpada mi w podłogę i prawie całuje dupę matiza :shock: pacjent gt 99 , hebel seria ,tarcze brembo ,klocki nie pamiętam ,ale nic specjalnego ,płyn świeży motul 660 ,przewody w stalowym oplocie .czy to możliwe ,żeby klocki robiły taką lipę :?:

 

na początek proponuję CL RC6 - u mnie w type r (może być trochę lżejszy) rozwiązały temat hamowania na zwykłych tarczach i odpowietrzenie każdego hamulca - bo jeśli płyn się zagotował, to układ mógł się dodatkowo zapowietrzyć

 

nie wypowiadam się o powtarzanych hamowaniach z dużych prędkości na asfalcie, bo tego type r nie testuję, natomiast przy prawie ciągłym hamowaniu lewą nogą różnica w porównaniu ze zwykłymi klockami olbrzymia

 

CL RC6 mam w bmw m3 i type r, innych klocków nie szukam, w m3 ostatnio starczyły na 800km :wink:, ale hamują od razu nawet w niskich temperaturach

 

 

kons6 , mam bardzo podobne odczucia jak Ty :idea: , dla mnie CL w różnych mieszankach zabijaja prawie wszystko , owszem są klienci którym tego nie proponuje , wręcz odradzam, ale jak ktoś przekłada wszystkie niedogodnienia , to CL jest rules :idea:

 

P.S. Jedynym wyjątkiem jest carlos :twisted: , który woli Endless by Makinen Racing czy Arai , ale to jest kawior, i ma zajebiste hamulce :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam swoje ap racing 6 tłoczków , 330mm , ds2500 i jestem mega zadowolony 8)

 

hmm a mam takie pytanie 8) co się stało że w takim setupie i osiągami 400/550 miałeś tylko 1:55 na Poznaniu skoro jesteś taki doświadczony i przetestowałeś w swoim życiu tyle rzeczy 8) :P :wink: dobra dobra już nic nie pisze ale mówie wam ten film "ile waży koń trojański" na tvn-ie tak mnie denerwuje że muszę jakoś sobie humor poprawić .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i osiągami 400/550 miałeś tylko 1:55 na Poznaniu skoro jesteś taki doświadczony i przetestowałeś w swoim życiu tyle rzeczy 8) :P :wink:

 

 

bo jak debil pojechalem tam na miękkim rajdowym slicku... :roll: mam Ci wyjasniać co się stało z oponami po paru okrażeniach? Pierwszy raz byłem na Poznaniu i było to bardziej zapoznanie aniżeli TimeAttack - no ale przecież takiemu asowi jak Ty takich rzeczy nie trzeba wyjaśniać - jak tam beczki na Slużewcu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a mam takie pytanie 8) co się stało że w takim setupie i osiągami 400/550 miałeś tylko 1:55 na Poznaniu skoro jesteś taki doświadczony i przetestowałeś w swoim życiu tyle rzeczy 8)

 

 

powiem za za Carlosa :roll: , może nie powinienem , ale na czasy chyba sam wiesz , to jest składnia wielu czynników :idea:

 

poznanie toru

ilość jaj miedzy nogami

moc

hamulce

masa

opony

itp

itd

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak debil pojechalem tam na miękkim rajdowym slicku... mam Ci wyjasniać co się stało z oponami po paru okrażeniach?

 

to akurat znam mój brat tak samo zrobił w cięzkim evo X nawet chyba na tej samej imprezie eh gorąco i miękki slick niszczycielskie połączenie :twisted:

 

jak tam beczki na Slużewcu?

 

a no tak :arrow: nie ładnie :P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...