Skocz do zawartości

Akumulator do WRX


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że alternator i cała elektryka w imprezie jest taka sama jak w foresterze, więc do forestera 99r z automatyczna skrzynią biegów 52Ah, manual 48Ah. Z tym że ja zawsze ładuje większe akumulatory i akurat teraz mam w spadku po 1 właścicielu 60Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX 02' Tak samo MT 48Ah i AT 52Ah niezależnie czy 2.0 czy 2.5l

Nie podają nigdzie prądu rozruchu.

Dobre akumulatorki to Warty, z własnych doświadczeń nie polecam delphi i boscha. Zauważyłem że im akumulator ma większy prąd rozruchu ( przy takich samych pojemnościach) energiczniej kręci, ale tylko z początku, i niestety nie długo żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że alternator i cała elektryka w imprezie jest taka sama jak w foresterze, więc do forestera 99r z automatyczna skrzynią biegów 52Ah, manual 48Ah. Z tym że ja zawsze ładuje większe akumulatory i akurat teraz mam w spadku po 1 właścicielu 60Ah.

 

Wedlug www.akumulator.pl do Forestera jest 50Ah a do Imprezy 70Ah (prad rozruchowy 540A), tylko wydaje mi sie ze to troszke za duzo i juz nie wiem sam. W tej chwili mam 48Ah i prad rozruchowy 400A, akumulator ma spoczynkowo 11,95V a powinien miec 12,5V z czego wnioskuje ze jego czas sie konczy. Chce zmienic na nowy a wiem ze ten co mam nie jest akumulatorem seryjnym dlatego nie wiem czy jego parametry sa prawidlowe. Nigdzie nie moge znalezc jaki akumulator byl seryjnie montowany :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem jest z książki od mojego forysia i serwisówki od wrx-a 02.

 

70Ah to dużo i będzie drożej niż 50Ah, jeśli jeździsz codziennie autem, nie masz democara audio to 50 powinna wystarczyć. Ja katuje akumulatory i zawsze kupuje conajmnie o połowę większe niż mają być żeby chociaż 2 lata pociągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w instrukcji ze orginal ma pojemnosc 48Ah. Wyglada na to ze jednak masz orginal. Jak bedziesz mial wiekszy prad rozruchowy to auto to nie zaszkodzi. Silnik turbo, dzieki niskiemu stopnowi sprezania, nie jest trudno zakrecic nawet przy duzym mrozie.

Moja orginalna bateria ma juz 3 i pol roku i 55kkm, kreci bez problemu. Sprawdzcie sobie poziom wody w aku bo z czasem odparowuje, ja przed zima troche dolalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...