Skocz do zawartości

olej na zimę WRX


n-tre

Rekomendowane odpowiedzi

widać, wyślij próbki na badania. Zakładam, że na bagnecie nie chciał byś widzieć :mrgreen:

 

tu widać co jak pływa

wg kwitów motul 300v przestaje płynąć przy -36 co widać na powyższym, że to bzdura

 

To widać, ale miałem na myśli wnętrze silnika... :wink:

 

A w czasie tych ostatnich mrozów trochę jednak ten Power znikał. I szklanki też przy rozruchu nieco klekotały. :roll:

 

 

żeby nie było, zimą jeżdzę na 0w30 :mrgreen:

 

Wiemy, wiemy... Wracaj do Powera! Choć ten Millers Nano jest kuszący. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hi, ja jeżdzę cały sezona na Valvoline VR-1 Racing 5W-50 ale tak sobie patrze tutaj http://www.valvolineeurope.com/polish/p ... cing_5w-50 i mnie ciut zmierziło bo napisane PÓŁSYNTETYCZNY, natomiast już w odnośniku tej samej strony tu: http://www.valvolineeurope.com/polish/p ... nformation piszą że SYNTETYCZNY.

Ja go wlewałem z myślą że jest FULL SYNTETYCZNY, czy to tylko pomyłka w opisie czy o co kaman?

Czy to jest FULL SYNT ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyssy23, a co rozumiesz poprzez FULL SYNTETYCZNY :?: :lol:

Polecam przestudiować wątek olejowy 8)

 

wątek olejowy hmmm, kiedyś próbowałem studiować ... Generalnie chodzi mi o to czy to jest full syntetyk czy taki który jakimiś przepisami dopuszczono aby go full syntetykiem nazywać? ( a produkowany z jakiejś "gorszej" bazy)

Tak wiem, fachowa wypowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyssy23, a co rozumiesz poprzez FULL SYNTETYCZNY :?: :lol:

Polecam przestudiować wątek olejowy 8)

 

wątek olejowy hmmm, kiedyś próbowałem studiować ... Generalnie chodzi mi o to czy to jest full syntetyk czy taki który jakimiś przepisami dopuszczono aby go full syntetykiem nazywać? ( a produkowany z jakiejś "gorszej" bazy)

Tak wiem, fachowa wypowiedz ;)

 

Pewnie zawiera HC, które otrzymywane są metodą syntetyczną i trzymają parametry oleju syntetycznego, co według odpowiednich ustaw sprawia, że takie nazewnictwo jest dozwolone. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyssy23,

zdecydowana większość olejów to oszustwo syntetyczne

 

bardzo niewiele pozycji jest prawdziwymi syntetykami a jeszcze mniej najlepszym rozwiązaniem czyli PAO+ESTER

 

btw, do normalnej jazdy 5w50 średnio się nadaje :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lyssy23,

zdecydowana większość olejów to oszustwo syntetyczne

 

bardzo niewiele pozycji jest prawdziwymi syntetykami a jeszcze mniej najlepszym rozwiązaniem czyli PAO+ESTER

 

btw, do normalnej jazdy 5w50 średnio się nadaje :roll:

 

Pozdrawiam

 

 

Myślałem kiedyś o zalewaniu wrx 5W40 ale wg mnie 5W50 rożni się tym że lepiej trzyma parametry w wyższej temperaturze (większym obciążeniu silnika) Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...