Skocz do zawartości

Zaczep do holowania


sierot

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zadzwonił do mnie kolega z prośbą o holowanie. Po kilku chwilach byłem na miejscu. Jakież było jednak nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że nie mamy do czego zaczepić liny. Znalazłem jedynie wątek, w którym jest napisane, iż uchwyt (dopiszę jeszcze słowa kluczowe dla potomnych - zaczep, oczko ;)) znajduje się po prawej stronie, patrząc od tyłu. U mnie takowego brak. Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i zrobił zdjęcie? ;) Zima idzie, więc może to być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię stary temat. Ostatnio też stwierdziłem, że nie mam czym holować (ani - co gorsza - mnie nie ma jak wyciągnąć do tyłu z błota). Mam natomiast hak i na www.subaruforester.org przeczytałem, że "The rear OEM towhook is removed when fitting the OEM towbar". Czy to znaczy, że posiadacze haka nie mają żadnej szansy przyczepić z tyłu liny/taśmy? A może jest jakiś patent na przyczepienie taśmy do haka? Domyślam się, że owinięcie kinetyka z szeklą poniżej kuli to nie jest droga, którą warto podążać  :facepalm:  Ale hak jest demontowalny, może zamiast kuli można zamontować końcówkę z uchem?  :D 

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie ześlizgnie? Pół biedy statyczna, ale kinetykiem w szybę nie chciałbym kogoś zdzielić. Gdyby hak był choć trochę bardziej podgięty, budziłby większe zaufanie.

Wstyd się przyznać, ale nie udało mi się jeszcze wkleić Forka na tyle, żeby musieć go wyrywać  :)

post-17815-0-19044500-1476390306.jpg

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na haku można pętlę taśmy zacisnąć. Żeby łatwiej potem zdjąć, to w zacisk można włożyć coś lekkiego - jak garść gałązek. W Pajero zrobiłem u ślusarza sztabę z otworem na szeklę montowaną zamiast szyi haka, ale to był samochód używany w trudnym terenie. W moim XT też hak zlikwidował zaczep do holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...