Skocz do zawartości

Jakiego notebooka kupic?


subek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moj komputer w biurze wyzional ducha i chce go zastapic notebookiem. Przegladam te wszystkie oferty i nie mam zielonego pojecia co kupic, nie znam sie zabardzo na tym sprzecie, a ofert jest pelno. Jak narazie upatrzylem sobie cos takiego, czy to dobry wybor? Czy mozna kupic cos lepszego za ta kase? Poardzcie mi cos, bo tego sprzetu jest taki wybor, ze juz glupieje pomalu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie, ze mozna... ACERy / Fujitsu - Siemens chodza w dobrych cenach. Co bys nie kupil i tak za 3 lata bedziesz musial to wymienic wiec nie oplaca sie kupowac sprzetu, ktory potencjalnie przezyje 10 lat... bo bedzie wtedy tak samo g. warty jak kazdy inny. Oczywiscie nie warto kupowac MEDIONa czy innych takich tworow.. ale cos A-Brandowego, a niedrogiego...

 

1. Matryca 15,4" (16:10) - albo przynajmiej 15" ale w wyzej rozdzielczosci niz 1024x768...

2. Dysk min. 60 Gb

3. RAM min. 512 Mb

4. Karta grafiki - jezeli grasz to Radeon, a jezeli nie to jakakolwiek

5. Naped DVDR

6. Waga do 3 kg

7. Procesor Centrino - jezeli nie grasz to kazdy bedzie dobry :wink:

8. Porty USB - min. 2 ale dobrze zeby byly 3

9. WiFi bedziesz mial jezeli Centrino

10. Bluetooth - dobrze zeby byl zintegrowany - sprzyda sie do coraz popularniejszej lacznosci GPRS/EDGE/UMTS (przez komorke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81440409

 

Jest o wiele lepszy od tego co napisales i kosztuje 4490,00

 

Procesor CENTRINO M 1.7 SONOMA

Pamiec 1024MB DDR 333

Dysk twardy 80GB HDD ATA100

Naped optyczny DVD+/-RW COMBO ULTRA SPEED

Stacja dyskietek CARD READER 5IN1

Ekran 15.4" WXGA 16:10 BRIGHTVIEW

Karta grafiki INTEL EXPRESS 32-63 UMA

System operacyjny WINDOWS XP HOME SP2

Bateria LI-ION 4 GODZ

Port PS/2 NIE

Port LPT TAK

Port COM NIE

Port USB TAK 3XUSB 2.0

Port Firewire NIE

Port IRDA TAK

Karta dzwiekowa TAK+HARMAN/KARDON GŁOŚNIKI

Port TV-out TAK

Port PCMCIA TAK

Port VGA TAK

Fax/Modem TAK

Karta sieciowa TAK+WIFI 802.B/G INTEL 2200!

Bluetooth NIE

Waga 2.39 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, tylko, ze 90% uzytkownikow po 3 latach i tak zmienia komputer... to co mu z tych wiecznych zawiasow :roll: Jezeli kupujemy uzywke - to zgadzam sie ... to by byl dobry wybor... ale nowke? 2 lata gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, tylko, ze 90% uzytkownikow po 3 latach i tak zmienia komputer... to co mu z tych wiecznych zawiasow :roll: Jezeli kupujemy uzywke - to zgadzam sie ... to by byl dobry wybor... ale nowke? 2 lata gwarancji...

Bo potem łatwiej sprzedać. Przyznam, ze moje potrzeby doskonale spełnia notebook z 12" matrycą, 40GB HDD, 1GB RAM oraz dowolną grafiką. Ma być lekki i pancerny i jeszcze Wi-Fi. :) A obecnie eksploatuję 10-letniego Compaqa z Pentim 120MHz, 48MB ram oraz 1GB HDD :) Co ciekawe też wystarcza, ale wolałbym jednak coś nieco nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem chyba rok temu, kierując się prostymi kryteriami:

- miał być bezawaryjny (w warunkach "polowych" także) i trwały, bo nie lubię zmian w sprzęcie...

- i służyć jako przenośna maszyna do pisania oraz sprawna przeglądarka do netu;

- poza tym: jakiś przyzwoity monitorek, nie męczący oczu w czasie wielogodzinnych seansów.

 

Kumpel z branży podsunął mi Toshibę (akurat była jakaś promocja, więc cena była nawet znośna...) i jestem zadowolony. Nawet bardzo.

Ale ja, jak wiadomo, nietypowy jestem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem do domu acera brutto 3200 w sklepie z komputerami. 60 GB ekran 15,4 wifi

i jest super do obrabiania fotek i projektow tez jak bedziesz mial kupe roboty to dokupisz sobie dysk zewnetrzny. wiec po co wydawac tysiaka wiecej.

ps.syn zinstalowal sobie medal of honor i hula jak ta lala :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Toshiby...

 

Ponieważ ja jestem komputerowa blondynka, i dzielę kompy na duże/małe oraz srebrne/czarne, przedstawiłem swoje potrzeby fachowcowi i poprosiłem o jasne przedstawienie wad i zalet sprzętu, wchodzącego w grę.

 

Gdy na stole leżał mój obecny komp (Toshiba) i jakiś "zwykły proszek", kumpel-profesjonalista przemówił do mnie (blondynki) językiem zrozumiałym:

- Witek, to jest Subaru... a to Dełuuu... Tańsze, ale wiesz...

 

Kupiłem Subaru (komputerowe), i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...